Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

so.nickaa

Caute baby,

ja by som mala na vas taku otazku, sice zacnem najprv ako sa stravujem. Ja uz 10 rokov nejem maso, len sem tam kuracie. Inak sa stravujem vacsinou na strukovinach, zelenine, ovoci, obcas ovsenne vlocky, tofu, syry...no moja otazka je taka, ze my mame doma strasne vela ovocnych stromov a ako to teraz zacalo vsetko zriet, maliny, ribezle, ceresne, visne, pomaly uz aj marhule budu potom broskyne, slivky, potom jablka a hrusky...ja proste v tomto obdobi od juna do septembra nemam skoro vobec na nic ine chut ako je ovocie a sem tam zelenina (ciste zelenineove polievky-naparena zelenina a zmixovana) no a chcem sa spytat ze vsade sa pise ze nejedzte vela ovocia ako sa z toho pribera bla bla a ze keby som jedla len ovocie a zeleninu ci z toho priberem? Ja mam pri 165cm 52-53 kil co si myslim ze je akurat, ale bojim sa ze ked budem jest vela ovocia ze priberem, len ked ja mam nato strasnu chut a viem zjest fakt vela ovocia. Neviem, vsade pisu ze kolko je tam cukrov atd...su to bludy?? A este sa chcem spytat, pred mesiacom som prvykrat na dovolenke ochutnala datle...mne to nenormalne zachutilo, ale tiez sa pise ze je tam vela cukru! tak ako to je aj s tymi datlami? Len aby ste vedeli ja viem zjest aj za kyblik ceresni az ma boli brucho( som v tom ovoci trocha nenasytna ze musim ho zjest viacej aby som sa najedla)
A kebyze sa mi to velmi zapaci ja by som sa dala pomaly na RAW pozno neskor uplne vitarianstvo...
Dakujem krasne za odpovede!!

Awesome Orca

GoFruit
dakujem,to skusim :D .. tiez tym nie som nadsena , ale obcas proste popustim lebo myslim ze mi to bude chutit..a ked uz to jem tak zistim ze to vobec nechuti tak dobre ako ovocie, plus ak zjem nieco varene necitim sa po tom najedena,vzdy mam po tom chut na ovocie ktore mi doda to co potrebujem:) ... V com prijimas zelezo?...Snazim sa obcas papat nejake travy z luky zelenu zeleninu a tak ale odkedy som raw tak sa mi robia vsade modriny, aj bez toho by som sa udrela,staci pritlacit a uz je tam hnusoba jedna :D

GoFruit

Awesome Ocra,

Pravdepodobne pretoze tvoje telo chce ozajstne ziviny a nie take blbosti ako zemiaky. Poriadne sa nadopuj ovocim,neboj sa ho. Pokial si na 200% raw ovozelivej strave nepriberies. To by si sa musela prejedat. Ale ked stale jest aj varene, tvoj organizmus stale nieci detoxikuje..

Ja ked mam chut na slane, spravim si uhorkove spagety s pestom a som v 7 nebi.

Skus si kazdy den opakovat vzdy ked ta to napadne: nebolo by krasne keby moje telo pytalo len stravu ktora mu najviac prospieva a po ktorej sa citim najlepsie? Nebolo bykrasne keby som si vyberala stravu ktora je zladena s mojou predstavou o zdravom stravovani? Jeeeej to by bolo krasne. A uvidis po case sa zacnu diat veci...

Awesome Orca

GoFruit
áno presne to je najlepšie , ja okrem tej polievky ani varené bohviečo nejem,možno raz za čas zemiaky a tak...A ja sa hlavne teším,že mi už nechýbajú blbosti ako cukor,bola som závislá na sladkom a teraz ani nepozriem , normálne mi je na zvracanie keď vidím niekoho jesť niečo čo obsahuje živočíšnu zložku.S ovocím je to veľká bieda, som odkázaná na obchody,tu nikto nič nepestuje lebo silne pochybujem že pri tej zime by niečo vyrástlo.
Nevieš náhodou prečo pri rawe na mňa prichádzajú pažravé momenty?...Posledný týždeň bol KATASTROFA.Jedla som od rána do večera , stále stále , takmer všetko raw,ale organizmus sa mi nejako zbláznil ,skoro každý deň som si robila zemiakové chipsy v rúre , len z 2 zemiakov povedzme ale aj tak a musela som osoliť , a až potom som bola spokojná.Nepáčila sa mi ani tá veľká spotreba ovocia pretože sa snažím aj trošku schudnúť , ale s tým žraním odišla úplne chuť aj cvičiť čo za normálnych okolností aktívne cvičím 4 x do týždňa..Neviem čo je to za krízu.

GoFruit

Awesome ocra, ked som prvykrat presla na 100% raw, citila som sa bajecne. Do 2 mesiacov max mi odisli vsetky problemy zdravotne. Potom sa mi niektore vratili ked som polavila hned spat. Teraz, znovu na 100% raw, sa citim bajecne, skvele, super zdravo, a co je najlepsie, ze vobec ale vobec ma uz nelaka varene jedlo. Dakedy som mala obrovske abstaky a trpela som. Mala som chute na vsetky obľúbené jedla z detstva. Teraz nic. Teraz si uzivam surovu stravu, uzivam si ovocie a rozne gurmanske raw jedla a aj ked varim pre nasich, ani nedobnem, neochutnam. Ide to mimo mna. A to je to najuzasnejsie. Nemusim si nic odopierat, lebo nemam co. Akurat ale sem tam jem surovy kozi a ovci syr. Neodopieram si ho, chuti mi, tu ho robia fantasticky, na Svk sa mi neziada.

V Norsku si na tom ako s ovocim?

Awesome Orca

V Nórsku.Uff,tak to si teda super, to už je riadne dlhá doba...Cítiš sa stále tak skvele ako po prechode na raw alebo aký rozdiel vnímaš za tie roky?

GoFruit

A v akej krajine zijes?

Ja som na raw od 2009 cca ale mala som prestavku ked som jedla na 75% raw.

No ak sa ti nechce nic tvorit, tak to proste nerob. Nenut sa do nicoho, ked sa ti nechce jest zeleninu, tak nejedz. Rob len to, pricom sa citis dobre.

Awesome Orca

ďakujem GoFruit,snad sa do toho raz pustím,ja som taký lenivý človek, že najradšej hneď zjesť..Ale dnes idem robiť koláčik , ešte som nikdy nerobila,tak uvidíme čo z toho vznikne :)...koľko rokov si na vita?..Ja nie som úplne 100% , dalo by sa povedať že raw till 4 , pred spaním si občas zvyknem dať nejakú polievku , hrozne ma to uspí :D...Ale teším sa na slovensko ,všetko to sezónne ovocie co bude v lete, to isto nič iné ani jesť nebudem :)

GoFruit

Vitaj Awesome Orca, zeleninu nemusis tlacit, ak na nu nemas chut. Postupne sa tvoje telo vyladi a bude si pytat co je pre teba najlepsie. Listy odstavnuj alebo davaj do smoothie a vlastne nic viac nemusis jest zo zeleniny. Pripadne rajciny do guacamole, k tomu si nakrajaj co mas najradsej, mrkvu jest nemusis, alebo si sprav marinovanu zeleninu. To moj manzel basti jedna radost.
Daj zeleninu podla vole, ja davam brokolicu a karfiol ale len tie vrsky nie stonky, neviem v slovencine ako sa to povie, davam hriby, cibulku, alebo redku a cuketu, proste co ti napadne a ladi k sebe a daj
zalievku: kvalitny surovy olivovy olej, tamari, cesnak, med, pripadne bylinky, citronova stava, rozmiesaj a zalej, zalievky nemusi byt vela, zelenina tym nasiakne, na noc do chladnicky, na druhy den vyber bud 2 - 3 hod pred tym ako to chces jest alebo daj do dehydratora. Nezabudni to niekedy premiesat pocas marinovania.
Aby si si vedela predstavit mnozstva, davam jednu mensiubrokolicu ale len tie vrchy, takisto z maleho karfiola, 150 g hribov, a zalievka: asi 3 lyzice olivaku, 1 lyzicy tamari, 1 cesnak, trochu citronovej stavy, 1 lyzica medu...

R: smoothie kel, 3 banany, pol ananasu, OJ, 1, 5 l naraz som vypila
O: fifi banany
V: vodovy melon, teraz trochu super sladkych bio jahod, asi 250 g

Awesome Orca

Ahojte kočkyyyyy..Pridávam sa k vám..na vitariánstve som vyše 2 mesiacov , a zatiaľ je to super :D
Dnes som drtila 5 bananov,avokado,ďatle , mandle a hrozno ... Len na túú zeleninu si nejak neviem privyknúť,vám chutí bez problémov ?:)