Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

Awesome ocra, ked som prvykrat presla na 100% raw, citila som sa bajecne. Do 2 mesiacov max mi odisli vsetky problemy zdravotne. Potom sa mi niektore vratili ked som polavila hned spat. Teraz, znovu na 100% raw, sa citim bajecne, skvele, super zdravo, a co je najlepsie, ze vobec ale vobec ma uz nelaka varene jedlo. Dakedy som mala obrovske abstaky a trpela som. Mala som chute na vsetky obľúbené jedla z detstva. Teraz nic. Teraz si uzivam surovu stravu, uzivam si ovocie a rozne gurmanske raw jedla a aj ked varim pre nasich, ani nedobnem, neochutnam. Ide to mimo mna. A to je to najuzasnejsie. Nemusim si nic odopierat, lebo nemam co. Akurat ale sem tam jem surovy kozi a ovci syr. Neodopieram si ho, chuti mi, tu ho robia fantasticky, na Svk sa mi neziada.

V Norsku si na tom ako s ovocim?

Awesome Orca

V Nórsku.Uff,tak to si teda super, to už je riadne dlhá doba...Cítiš sa stále tak skvele ako po prechode na raw alebo aký rozdiel vnímaš za tie roky?

GoFruit

A v akej krajine zijes?

Ja som na raw od 2009 cca ale mala som prestavku ked som jedla na 75% raw.

No ak sa ti nechce nic tvorit, tak to proste nerob. Nenut sa do nicoho, ked sa ti nechce jest zeleninu, tak nejedz. Rob len to, pricom sa citis dobre.

Awesome Orca

ďakujem GoFruit,snad sa do toho raz pustím,ja som taký lenivý človek, že najradšej hneď zjesť..Ale dnes idem robiť koláčik , ešte som nikdy nerobila,tak uvidíme čo z toho vznikne :)...koľko rokov si na vita?..Ja nie som úplne 100% , dalo by sa povedať že raw till 4 , pred spaním si občas zvyknem dať nejakú polievku , hrozne ma to uspí :D...Ale teším sa na slovensko ,všetko to sezónne ovocie co bude v lete, to isto nič iné ani jesť nebudem :)

GoFruit

Vitaj Awesome Orca, zeleninu nemusis tlacit, ak na nu nemas chut. Postupne sa tvoje telo vyladi a bude si pytat co je pre teba najlepsie. Listy odstavnuj alebo davaj do smoothie a vlastne nic viac nemusis jest zo zeleniny. Pripadne rajciny do guacamole, k tomu si nakrajaj co mas najradsej, mrkvu jest nemusis, alebo si sprav marinovanu zeleninu. To moj manzel basti jedna radost.
Daj zeleninu podla vole, ja davam brokolicu a karfiol ale len tie vrsky nie stonky, neviem v slovencine ako sa to povie, davam hriby, cibulku, alebo redku a cuketu, proste co ti napadne a ladi k sebe a daj
zalievku: kvalitny surovy olivovy olej, tamari, cesnak, med, pripadne bylinky, citronova stava, rozmiesaj a zalej, zalievky nemusi byt vela, zelenina tym nasiakne, na noc do chladnicky, na druhy den vyber bud 2 - 3 hod pred tym ako to chces jest alebo daj do dehydratora. Nezabudni to niekedy premiesat pocas marinovania.
Aby si si vedela predstavit mnozstva, davam jednu mensiubrokolicu ale len tie vrchy, takisto z maleho karfiola, 150 g hribov, a zalievka: asi 3 lyzice olivaku, 1 lyzicy tamari, 1 cesnak, trochu citronovej stavy, 1 lyzica medu...

R: smoothie kel, 3 banany, pol ananasu, OJ, 1, 5 l naraz som vypila
O: fifi banany
V: vodovy melon, teraz trochu super sladkych bio jahod, asi 250 g

Awesome Orca

Ahojte kočkyyyyy..Pridávam sa k vám..na vitariánstve som vyše 2 mesiacov , a zatiaľ je to super :D
Dnes som drtila 5 bananov,avokado,ďatle , mandle a hrozno ... Len na túú zeleninu si nejak neviem privyknúť,vám chutí bez problémov ?:)

GoFruit

R: smoothie: rusky kel, troska zeleru, 1 banan + fifi, OJ
O: čerešne, durian,
V: ploske broskyne, vodovy melon,
zelena stava: 2 rimske salaty stredne velke, 1 mensia uhorka, 1 jablko, 2 mrkvy

GoFruit

Tv USA je dobytok krmeny aj kuracimi fekaliami, hamburgerovi fanusikovia su ale fajnsmekri co? Ktovie ci Mcdonalds and co tu v europe maju masko z USa? www.jajsem.com

vicky_025

ahojte, veľmi dlho som tu nebola, ale v poslednom čase ani nemám kedy sadnúť za internet :) no isto si nájdem čas za pár dní aspoň preletieť čo sa tu medzičasom udialo a s čím novým ste prišli, ako sa máte... :) ale verím tomu, že čo najlepšie :)

ja za dnes:
- smoothie z 3 veľkých banánov a odšťaveného šalátu
- šťava z mrkvy, stopkového zeleru a uhorky tak pol litra
- 7 pomarančov
- polovica šalátu, paradajky

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vitarianske dennicky - Fórum - ZDRAVIE.sk