Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

www.eiaktivity.sk

Clanok o strese a jeho vplyve na zdrave a zaroven sa tam pise ze zle spomienky teda na zle zazitky z detstva su destruktivne pre zdravie nasich buniek. Uzasne cize staci si to preprogramovat.

GoFruit

Ooo diky za radu. No uz mi maly oznamil, ze on si bude v zahrade kopat loptu. A tak som mu oznamila, ze ta zahrada je moja a ze sa tam bude pestovat burina. Kvoli mne a teda kvoli velkej zahrade sme isli trochu dalej od centra, tak hadam tam nebude travnik na futbal. No jeda, 90% z toho co si menovala ani nepoznam len niektore aspon nazvy. Musim si to nastudovat. Ze hviezdica no toto.
Bru noc

Rosemary

Ja zberám púpavu, žihľavu, skorocel, hviezdicu, občas trocha kostihoja, prasličku, rebríček, mrlík, mätu, medovku, fialku, sedmokrásku, pupenec, slez, potom takú klasiku šalát, špenát, kel, reďkovkové, kalerábové, brokolicové listy, petržlenovú vňať, koriander, pestrec mariánsky, štiav, ďalej jahodové, malinové, černicové, ríbezľové listy a občas aj listy broskyne a slivky. No je toho dosť, a to som určite veľa zabudla a ešte mám doma asi aj dosť takých čo nepoužívam a mohla by som.
Keď chceš zrušiť trávnik, tak stačí na jeseň zrýľovať, v zime vymrzne a na jar vybrať zvyšné korene. Alebo ešte sme to robili aj tak, že sme trávu na mieste, kde sme ju nechceli mať, prikryli na leto starým kobercom, pod ním to vyhynulo a potom tiež na jeseň zrýľovať - vtedy tam už tých koreňov toľko nebude. Ale ja by som nerušila celý trávnik, veď máš malého, môže po ňom behať a burinky môžeš mať aj v tráve - stačí keď sa oň nebudeš starať a budeš tam mať buriniek až-až. A keď pôjdeš s tou miskou po daždi, tak sa aspoň nezablatíš. :)

GoFruit

Tak na toto sa velmi tesim, ze si rano vybehnem s miskou do zahrady, otrham zelene listy a zjem. Uz len 3 tyzdne a som v novom dome. Len zatial tam mam travnik. Takze kym tam dake buriny pridu a zasadim .... no neva snad sa priroda o to postara. Tesim sa na moj jedly les.

Nevie mi niekto povedat ako sa zbavit travnika co najjednoduchsie a najprirodzenejsie?
Hm ludia rozumejuci sa permakulture mi radili pestovat na vyvysenych nadobach ci ako sa to vola. Co ty na to Rosemary?

Rosemary a co takeho zbieras zo zahrady? Ja velmi nepoznam jedle rastliny.

Rosemary

Tak na červený melón sa tiež teším a vlastne aj celkovo na melóny. V supermarketoch sú, ale tie nekupujem, čakám kedy budú na trhu. Dokonca som si aj zasadila piel de sapo tak som na ne zvedavá ako budú chutiť moje vlastné - až teda nejaké budú...
Žihľava je najlepšia úplne na jar, teraz už ju tiež tak veľmi nepoužívam, ale teraz mám toho toľko, že neviem čo si skôr dať do smoothie. Takže to robím tak, že vyjdem ráno s miskou do záhradky a čo ma zaujme to beriem a obmieňam to. Každý deň niečo iné. Teraz pijem dosť zelených smoothie, v lete keď je kopec ovocia a listy sú zvädnuté, tak vtedy už mi tak nechutia.
Stránku rawsuperfood poznám už dávno, ale tiež som nič moc odtiaľ neskúšala.
Želám pekný večer všetkým ...

GoFruit

Ja som dnes od rana na vodovom melone. Uz su v sezone tie z Maroka - najlepsie ake sa daju zohnat, tak si ich vychutnávam. Ocenujem ze mozem jest taketo skvosty prirody. Ale Uz nemam chut na zihlavu co je skoda...teraz takto na jar a vlastne ani na nic ine.

Tak ja sa teda pozdravujem a prajem si nadherny zvysok dna a nech sa mi dari :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vitarianske dennicky - Fórum - ZDRAVIE.sk