Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Lilly

Andrea, jej, to musi byt super objavovat nove ovocie v obchode, potom napis, co vtej Kanade maju a co u nas nie je.

Klaudia, jasne zalezi od mnozstva, ako pisala GoFruit, tiez keby som zjedla 2 banany na ranajky , tak som hned hladna, ale ked je to uz 8 tak som pekne zasytena na 3 hodky. :-)

Vcera:
6:30 banany, maca powder, protein powder, vitamineralgreen
12:00 4 jablka
15:30 jahody, banany
20:30 paradajky, cervena paprika, hrasok, fialova kapusta

GoFruit

Mila Klauduliak, nie, ked sa dobre najeme, urcite nie sme hladne, ja ked si dam 1,5 l smoothie vydrzim riadne dlho.
Ale ty s jednou mrkvickou a jablckom nemas sancu vydrzat, co je normalne, ani mrkva ani jablko nemaju kalorie. AJ keby si si dala 2 mrkvy a 2 jablka, stale je to priserne malo. Mozno keby si zjedla 3 mrkvy a 4 jablka, mohla by si vydrzat. AK by si sa niekedy odhodlala precitat si tu starsie prispevky, nasla by si tu odpoved na svoju otazku, a dokonca aj rady. Samozrejme, rada ti zodpoviem otazky, lebo toto je vecna tema pri rawfoodizme. A preto mnoho rawfoodistov zlyhava, lebo je prilis malo. Su hladni a potom sa uchyluju k varenemu. Samozrejme, su aj rawfoodisti, co vedia zit aj na malo jedle a jedia len 1 jedlo denne, max 2, ale to su taki pokrocilejsi.
Drz sa

Klauduliak

Ahojte, ja sa chcem opytat , nieste hladne z raw jedla? lebo napr. ja mam 17rokov a rada ranajkujem napr mrkvu s jablkom alebo cviklu s jablkom ale kedze vstavam o siestej chodim do skoly tak ma to nezasyti moc ..a potom som nervozna lebo som hladna..a do skoly sa mi nechce brat kvantum jedla na desiatu..:)

GoFruit

Lilly, mozes dat oboje. Alebo aj sedmikrasky, skorocel, a kadeco ine...hluchavku,

Andrea, jaj ja tu na Svk mam dost silny abstak, duriany mi velmi chybaju. Pre zaciatocnikov sa odporuca nezacat hned s mon thong durianmi (co predpokladam si mala) alejemnejsiu sortu a menej smradlavu. Teda vilam to smrad lebo to tak vacsina ludi povie, ale mne vonaju hehe. Mandlove mlieko ak si spravis sama surove tak preco nie? Je to celkom chutne ale mna to nebavi vyrabat a ani by som to nemala kedy pit. Inac vies zohnat v Kanade surove mandle? Lebo tie z bio obchodov su aj v Kanade aj v USA pasterizovane, neviem ci o tom vies takze vitariani to robia tak ze mandle kupuju priamo od pestovatelov.

Oooooooo duriany teste sa na mna ...a teraz su v sezone aja tu trcim na svk a oni su tam v bruseli jaaaaj pomoooc

Inac teda prajem dobru noc

andrea.vislock

Ahoj kocky! Ja som nedavno prvykrat v zivote ochutnala DURIAN. Tak som sa tesila, ked som to uvidela v obchode :) Ale no...nechutilo mi to vobec (o jeho specifickej voni ani nehovorim). Ale celkovo musim povedat, ze tu v Kanade je obrovsky vyber ovocia a zeleniny, mnohe druhy nepoznam, takze ma caka prijemne objavovanie a ochutnavanie :) Chcem sa vas spytat, aky mate nazor na bio mandlove mlieko (nesladene). Pijete ho? Chuti vam?

Lilly

jej, smoothie z pupavy by som si dala i ja. to tam davas ako listy, ci kvety ? ci oboje ?

10:00 banany, raw kakao, maca powder, protein powder, skorica , kiwi
12:30 2 banany, jablko, 2mandarinky,2 pomarance
17:00 salat – oranzova paprika, fialova kapusta, uhorka, mrkva, vitamineral green, chia semienka, cayansky pepr, 100g slnecnice

GoFruit

no jo, pobyt je uplne iny s vitamixom, svokricka moja uzasna, najnadhernejsia na svete mi kazdy den nosi pupavku a ine krasne bylinky cerstvo natrhane do smoothiekov a ja sa blazene usmievam, aky mam krasny zivot. Prajem vam vsetkym, co chcete vitamix, aby ste ho co najskor dostali, je to uzasna masinka. A ja na oplatku dam zo smoothie svokricke aby bola zdrava a krasna.
Lilly, drzim ti palce. Urcite to zvladnes, sama viem, ze neradno sklznut do starych kolaji lebo navrat je tazky, mne pomohli, ako som tu uz pisala, raw dehydrovane krekry a najnovsie si davam na salatiky zalievky z raw orieskovych pyre s horcicou dochutene, to je nebicko v pusinke.

Lilly

mmm, velmi sa nedari, stale bojujem s tymi chutmi na bagety, ale tento tyzden to bolo uz lepsie . Bola som 80% raw.
jaaaaj, ty mas vitamix, tak to sa mas paradne :-)

8:00 banany
11:00 banany, kiwi, mandarinky
16:30 avokado, 100g kesu, salat-paprika cervena, uhorka, cherry paradajky, fialova kapusta

GoFruit

Lilly, ano, lebo to tak je.
Uz sa ti dari byt raw stale?
Ja som raw a vdaka mojmu uzasnemu vitamixu si robim smoothie s medvedim cesnakom a pupavou zo zahradky mojej uzasnej svokry, len bio horcicu neraw som si dala do kesu pyre a zarobila si taku mnam omacku - zalievku na zeleninku...

Lilly

GoFruit, to co si pisala o tom pozoravani sameho seba, len čučim, u mna je to presne tak!, co sa tyka pleti. Velakrat som mala pocit, ze cim viac sa akoby sledujem a divam do zrkadla na tu plet i 30x do dna, tak je ta plet horsia a horsia. A potom ked na to nemam cas a do zrkadla sa pozriem tak max. rano ,a vobec tu plet neriesim,ze ci sa zlepsila, ci zhorsila, tak je ta plet ovela lepsia :-) a s vahou mam to iste. :-D

9:30 banany, vitamingreen, maca powder, protein powder, jablka
12:30 500 ml ananasova stava + polovica ananasu
17:00 banany + raw kakao
19:00 pomlete chia semianka, mak