Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Maoam

Multivel: bola si u kozneho lekara? beries HAK? kolko mas rokov? si pravidelne vystavovana UV-ziareniu? chodis do solaria? nemas oslabenu imunitu? aky mas typ pleti? kto v rodine okrem teba (hlavne rodicia) ma takisto viac znamienok?

Pricin nadmernej tvorby znamienok je vela, vplyv maju najmä typ pleti, geneticka predispozicia, vystavovanie sa UV-ziareniu, chodenie do solaria, u zien takisto hormonalne zmeny. Co sa veku tyka, okolo 30tky cca 60% zien zacina badat zmeny v pigmentacii pokozky, maju viac znamienok, flakov atd. Oslabenie imunity sa zvykne tiez uvadzat ako jedna z pricin, hoci k tomu by ti viac povedal dermatolog, aky to ma suvis.

Ak sa ti zacali nadmerne tvorit nove znamienka, na tvojom mieste by som nepodcenila kontrolu znamienok u kozneho lekara, najmä kvoli podozrivym znamienkam a pod., nie ze budes mat neskor vazny problem...

GoFruit

Ahojte ludkovia, tak uz som na Svk, so zasobami bio zeleniny a ovocia z nemeckych krasnych obrovskych bio supermarketov, ludkovia vysnivajte si aj tu na SVK take.
Rano som sa vazila a veru schudla som na 48 kg, uf tak ideme naberat :)
Zohnala som raw tahini a raw masielka z mandli a ine, tak budem kuchtit. Priniesla som si spiralizer, aj vitamix, takze som plne vybavena a happy, ze mam so sebou svojich kamosov. Uz len zohnat dake burinky do smoothie.

Multilevel, vizualizuj si seba bez tych znamienok a ocenuj, aka si zdrava a krasna...., vies hovoris ze sa nezameriavas, ale uz len tym, ze beries doplnky na to, vlastne nutis telo zameriavat sa na nechcene a bojovat. Ono su to malicke detailiky, ktore si clovek bezne zmyslajuci ani neuvedomi, ako sa zameriava na nechcene. Uz len to, ze vyhlasime boj voci niecomu, napr rakovine alebo hocicomu sa na to vlastne zameriavame a nemame sancu porazit to lebo vesmir nam da viac toho, na co sa zameriavame a proti comu bojujeme..
Keby si plne doverovala svojmu telu a vedela ze ono je silne a odolne, tak by si nic neuzivala a len vtedy by si mu ukazala, akou cestou ma ist. Takze este pohladaj nejake stare presvedcenia, vypis si ich alebo ani nie, rovno si napis nove. A postupne ich tvoje telo zaregistruje. Postupne, pomaly, zial.

Tak prajem nam nadherny den plny radosti a lasky a stavnateho ovocia

MultiLevel

Ahoj GoFruit, dakujem velmi pekne za odpoved :) Dlhsie som nebola na fore (praca), takze odpisujem az dnes.
Urcite sa nejak specialne nepozorujem, skor obcas pozriem tu a tam, a zrazu vidim, ze su tam znamienka, co tam pred tym neboli :) No a preto som ti napisala, aby som vedela, ci si k tym vyzivovym doplnkom mam este nieco kupit, ak skutocne vznikaju znamienka z parazitov...Ale tvoja odpoved ma potesila a posnazim sa na to nejak specialne nemysliet a nezaoberat sa tym :) Akoze, taka protiparazitna kura urcite cloveku neuskodi, takze mozno si ju nasadim.
Ale nebudem sa tym viac zaoberat :)

GoFruit

aha, nejak som ale uplne neodpovedala na to, co si chcela, literaturu len ak malachova, ako sa zbavit parazitov, ine neviem odporucit, ja som dakedy chodila vela na curezone forum . ale z toho clovek dostane len depku.
rozmnozuju sa ti lebo sa na to zameriavas, pozorujes ich a citis sa pri tom zle, tie emocie este umocnuju.
Dakedy som citala ze znamienka vznikaju vlastne z toxinov ktre parazity produkuju, oni produkuju strasne mnozstvo splodin, otravnych latok, ktore idu aj takto von cez kozu. napr je jeden druh bradavice na nohe ktoru ked clovek ma vraj ma zarucene pasomnicu.
boj proti parazitom je ako to povedat vecny, preto som to vzdala lebo ma to nicilo, odkedy sa na nich nezameriavam a som zamerana na svoje dokonale zdravie a krasu a hojnost vestkeho dobreho, mam sa uzasne a radim kazdemu kto sa chce presunut do vyssieho levelu bytia - hehe ake poeticke, aby sa zmenil z pozorovatela tzv skutocnosti na vizionara, hehe to sa mi zas bude ista osoba co ma v inej teme ohovara, smiat ale nech, doprajem jej, smiech lieci a mozno aj ju vylieci
pekny skvele vyladeny den vam prajem

GoFruit

Ahoj Multilevel, len v skratke, lebo toto je tema, ktorej sa uz nevenujem. MAs dve moznosti co sa tyka parazitov. Bud si dat riadnu antipara kuru - odporucam www.markusrothkranz.com od markusa, vraj je najlepsia aka existuje, asi by som dala aspon 3 kola.
Dalsia moznost je, ktoru som si vybrala ja a preto sa tejto teme uz nevenujem, je prestat si to vsimat a zamerat pozornost na to, co chces. Cize cim viac sledujes znamienka, tym viac ich mas, pribudaju, zakon pritazlivosti to sposobuje, comu venujes pozornost, toho ti dava viac, cize ak venujes pozornost parazitom a pribudajucim znamienkam, tak ich dostanes viac. Ak sa ale rozhodnes ist cestou zdravia a dostatku tak upriamis pozornost na nieco co ta robi stastnou a prestanes POZOROVAT svoj terajsi stav, akokolvek je pre teba pravdivy. Je to len pravda ktora sa da zmenit. Kedze predpokladam ze ale nie si tak daleko aby to bolo pre teba lahke, skombinovala by som to, cize dala kuru a potom uz nic nesledovala, zameriavala by som sa na to co chcem, ak sa ti tazko zameriava na to ze si 100% zdrava lebo ved vidis "dokazy" toho ze nie si, tak sa zameraj na to co ta tesi, bavi, paci sa ti, robi ti radost a ked sa dostanes do toho stadia ze sa budes citit dobre, zacnes sa lahsie sustredovat na to ze si zdrava a predstavovat si samu seba bez znamienok, dokonale cistu a krasnu a zdravu. AK tzmto veciam neveris, tak sa zameraj len na tu kuru
vela stastia, ak mas otazky, neskor ti odpoviem aj podrobnejsie

MultiLevel

Ahojte, pekny den prajem :)
GoFruit, chcem sa obratit s otazkou na teba. Kdesi som od teba citala, ze znamienka suvisia s parazitmi. Vtedy som sa ti v tej teme dokonca aj smiala, lebo mne to nedavalo logiku. Ale teraz, ked mam problem so znamienkami, chcela by som sa ta opytat o tom nieco viac. Popripade, ak by si mi vedela odporucit nejaku literaturu, kde si to mozem precitat, aby som ta zbytocne nezatazovala :)
Moj problem je v tom, ze sa mi zacalo tvorit vela znamienok. Ma ich moja mamina i moji bratia. Kozna povedala, ze mame velmi citlivu pokozku, preto tie znamienka.
Rozmyslala som vsak aj o tom, co si pisala ty. Kazdy clovek ma nejake parazity, to je jasne. Ale ja uz dlhodobo uzivam cesnakove tablety, hroznovy extrakt, silny extrakt z olivovych listov, GSE, a ako je zname, vsetko toto nici v tele parazity. Stravujem sa na cca 60% zivou stravou, 40% su varene jedla, avsak ziadne maso. Urcite som tymto sposobom neznicila vsetky parazity, ale aby sa mi v poslednom case tvorilo tolko znamienok? Som z nich uz celkom zufala... :(

GoFruit

Nikcaa ahoj, mne sa dari skvele. V piatok sa vydavame na cestu domov (4 dni v Nemecku) tak sa psychicky pripravujem na to ako sa budem stravovat.
A tebe sa ako dari? A ostatnym?

Nikcaa

Ahojte, dlho som tu nebola.. Idem čítať príspevky, čo som zameškala.
R: smoothie 3 banany, OJ
O: 1 kg pomarančov
Ol: 3 kiwi
V: smoothie baby špenát 2 banány

GoFruit, ako sa ti darí ?

Lilly

Cawte vsetci

taaak ja som posledne obdobie taka "pokazena" ze vydrzim na raw food tak 5 dni a potom mam strasnu chut na nejake bagety, a ked som doma, tak este cokolady, lebo toho mam plne zasoby :-D tak najblizsi mesiac uz domov ani nepojdem.
Nejak sa mi nejde nastartovat aby som to raw food jedla poriadne. ze salaty, zelene, semienka a tak.

GoFruit

Mi tak napada ze keby ludia pili taky smoothie denne ako zihlava plus pomarance miesto mlieka tak osteoporozu v zivote nedostanu. Nie jak moja babka ktora na svoje kosti denne vypije liter mlieka a potom sa cuduje ze preco ma osteoporozu hehe. Nuz, je uzasne, ze si mozeme vyberat ci pojdeme cestou zdravia alebo choroby a cudovania sa odkial sa vzala.