Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

m.novinky.cz

uzasny clanok o veganskych sportovcoch, velmi odporucam hlavne tym ktori su presvedceni ze len maso a mlieko vybuduje svaly a da silu.

Ja sem dnes hodim svoj idealny jedalnicek
R: OJ 7dl
O: fifi banany asi 5 - 6
smoothie z pol ananasu, manga, 3 bananov a kelu a oj - dokopy 1, 5l vsetko som vypila naraz
V: stava z kuceraveho kelu, mangoldu, 4 mrkiev a trochy cervenej kapusty 5 dl
durian
kusok este z tej torty cokoladovo kokosovej co som robila pre syna

krasny vecer este

GoFruit

Baby, som nadsena, dnes som vyrobila svoje prve pesto, dost od oka na uhirkove spagety, je bajecne, vynikajuce, uzasne, teda bolo. Maly mi z neho dost zladoval - divila som sa lebo on nove recepty neskusa.
Dala som bazalku z jedneho crepnika, cesnak medvedi, piniove oriesky, slnecnicove semienka a trochu kesu lebo toho bolo malo do mixeru a sol a nerozmixvala som to do hladka len tak na hrubo. Dalsie nebicko v pusinke. Velmi odporucam.
Rosemary, nech uz mame tu restiku, mne akosi teraz velmi vychadzaju vsetky recepty. Dari sa mi perfektne.
Dufam ze sa vam vsetkym dari, ja sa mam kazdym dnom lepsie a uzasnejsie, vysledky sa dostavuju kazdy den...baby velmi odporucam ten 30 dnovy kurz na rozkvest.cz....
Prajem nam este krasny vecer

Sedmi_kraska

Ahojte :) neprispievam teraz veľmi často, lebo trávim viac času von , s ľudmi, čítaním, športom a tak :)

Včera sme boli v prírode a nazbierali bylinky :) žihlavu, podbel, plúcnik, jahodové listy atd
takže dnes : R: smoothie- hrsť tých bylín + 4jablká a 2 banány
O : kokosové mlieko + 5 banánov

som stále hladná a mám na niečo chuť, neviem čo mi môže chýbať, ale fakt, stále by som niečo jedla :/

GoFruit

Dnes som stravila vela casu v kuchyni a vyrabala raw pochutky. Spravila som pizzu z tohto videa - teda cesto - www.youtube.com
velmi odporucam ak mate food processor - nie mixovat mixerom - inac karfiol vypusti siru heehe
a natriet na hrubo na papier inac sa vam to rozpadne ako mne. Alebo sa mi porozpadavalo lebo som dala malo olivoveho oleja? No ja sa s nim velni nekamosim ale tak je to pochutka.
Dalej som robila karamelizovanu cibulu -raw - no tak to je pochutka na ntu, to je vazne dobrota.
a este som robila krekry z jajsem - cibulovo chia semiackove. To uz nie som taka nadsena ako som predpokladala - je to dost fadne a dost ich treba zut.
Zacalo ma velmi bavit vyrabat raw jedla, zajtra chcem vyskusat dip z kesu orieskov.

inac som dnes mala uzasny den, zas som ho stravila takmer cely sama, moj manzel je proste uzasny v tom ako sa venuje malemu.. parada, som nadsena z hojnosti casu pre seba
dobru noc

Rosemary

Gofruit - presne tak :)))
Ja sa väčšinou snažím zjesť posledné jedlo aspoň do 20, ale niekedy sa to inak nedá. Keď mi deti vyrastú a budú samostatné, tak to bude zasa o inom.
Charlie a môžeš nám napísať ako jedávaš ty?

GoFruit

Charlie po 17? Hm ja som citala ze po 18. Ale neriadim sa tym. Myslim ze je velky rozdiel ked zjem o 20 dake ovocie a ked zjem o 20 cottage cheese alebo prazenicu. No ale jasne ja jem aj o 22 krekry alebo co mi chuti a jasne ze mi to nevytravi ahned sa to odzrkadli na kvalite spanku. Ale nikto nie je dokonaly a moje vitarianstvo je aj tak milionkrat zdravsie ako niekho stravovanie klasicke s hranolkami a biftekom ktory je zjedeny o 17. ako posledne jedlo.
Ano po 18 by sme uz nemali jest ani my vitariani - ale tak co uz, ked budes mat deti okolo ktoryxh budes makat a pojdu ti spat o 21 a az potom sa budes moct kludne najest- KLUDNE, POKOJNE, BEZ ODBEHAVANIA 100X od stola tak potom pochopis. Potom nam sem napis ako ti to funguje...

Charlie311

viete o tom, ze podla zasad zdraveho zivotneho stylu by sa nemalo jest posledne jedlo neskor ako o piatej hodine vecer? .. je to hlavne z toho dovodu, aby sa vsetko jedlo stihlo stravit dovtedy, kym pojdeme spat, pretoze cez spanok sa ma telo cistit a regenerovat a nie zatazovat travenim... ak to teda viete a aj napriek tomu to porusujete, tak to svoje vitarianstvo nemozete povazovat az za tak super zdrave,, pretoze napchavat sa este o desiatej vecer nie je zdrave a je jedno co vtedy jete..........

GoFruit

Dobre ranecko,

ano, presne ako hovoris Rosemary. Barbarla pocuvaj svoje telo. Hlavne mu nedavaj jedlo na silu len preto ze si okolie mysli, alebo dokonca ty, ze treba jest 3krat denne. Tvoje mudre telo vie co robi, doveruj mu.

tak nech sa nam dari vo vsetkom dnes...posielam vam zo synovej torty s laskou

Rosemary

Krásne ránko všetkým...
Barbarla, to som rada že sa ti takto darí a si zo seba šťastná. super. :)
To, že ráno nemáš chuť na jedlo je v poriadku, dopoludnia sa telo čistí, takže by sa aj tak nemalo zaťažovať žiadnou stravou - takže ideálne je jesť až na obed a potom večer. Ja som tiež jeden čas jedávala až po dvanástej, teraz mám také obdobie že mi chutí skôr - tak raňajkujem okolo jedenástej.
A ešte keď ti môžem poradiť, tak melóny nie je dobré kombinovať s ničím, lebo sa veľmi rýchlo trávia a keď ich s niečím skombinuješ, tak v brušku kvasia - takže melóny len samotné, ale veď oni sú také mňam že si myslím že to vôbec nemusí byť problém. :)))

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vitarianske dennicky - Fórum - ZDRAVIE.sk