Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Rosemary

Neprimiešavam doňho nič. Kokosák používam na telo, ruky aj tvár. Nezdá sa mi mastný, práveže sa rýchlo vstrebe, veď nedávaj ho veľa. Bambucké maslo mám tiež a to sa mi zdá mastnejšie, teraz ho používam len občas, hlavne teda cez zimu. A ešte, keď ideme jesť avokádo, tak predtým než vyhodím kôstku, tak ten tuk čo je na nej si rozotriem po rukách. Ten je tiež výborný.

vicky_025

Rosemary, vdaka za radu :) pouzivas cisto kokosak, ci primiesavas cosi?

mas to aj ako inu kozmetiku, napriklad celkovo na plet namiesto kremov a podobne? mne to pride na ruky trebars dost mastne... no kupila som si aspon bambucke maslo, celkom som si uz zvykla na to.

Rosemary

Sedmikráska, tu by si si hádam mohla pre seba niečo nájsť: www.naturshop.sk
Vicky ja si zuby umývam kokosovým olejom už asi aj rok, nedám naň dopustiť. Sódu si dám len občas, cca 2x do mesiaca. Zubnou pastou už by som si zuby neumyla, ani ajurvédskou ani žiadnou inou.

vicky_025

ahojte dievcata, taka som rada ked to tu citam :) take je to tu slnecne, dobija mi to vnutornu energiu :)
Sedmikraska, ja pouzivam stale nejaky iny sampon, ked nejaky objavim kdesi v bio obchode, alebo ked suseda objednava z kadejakych stranok, tak sa pridam k nej... :D mala som uz vselijake, od ajurvedskych po nejake obycajne volne dostupne... napriklad aj v DMku maju to alverde, neviem ci je to uplne najprirodnejsie, ale veganske by mali tusim byt. no najlepsie je oskusat na sebe, ktory ti padne najlepsie :) ja tiez postupne chcem prejst na co najviac prirodne.. no sodu by som urcite denne nepouzivala, ako trebars niektory na zuby, mne to pride take agresivne... s pastami som tiez oskusala kadeco, himalaya, ajurvedske, od lushu... :D ale rozmyslam, ci neprejdme len cisto na kokosovy olej, plus nejake bylinky..

a neboj sa, podla mna ked sa o to budeme snazit a pracovat na sebe, tak sa posunieme dalej, aj na taku uroven, kde je teraz GoFruit :)

a vdaka za ten odkaz GoFruit! :) hned ma to zaujalo, zajtra si to prebehnem :)

krasny den vam vsetkym prajem!! :)

GoFruit

Inac baby ja mam dnes den hojnosti, zameriavala som sa na hojnost v mojom zivote a bola to parada. Som nesmierne vdacna ze som obklopena samou hojnostou - nielen penaznou ale vsetkeho krasneho. Velmi odporucamtento kurz - ja mam dnes 5 den a vysledky uz citit....poslem link v dalsom prispevku lebo cez mobil imac neviem... to be continued....

GoFruit

Jej a pytala si sa na sampon, uf ja asi ani nepouzivam vegansky , obycajny zihlavovy mam - muz ho ma rad a tak ja som si re seba iny nevyberala. Raz som si kupila v dm bio sampon ale nebola som spokojna. Hm ale existuje veganska kozmetika 100% Pure sa vola a ke na 100% veganska. Ale to asi len cez internet.
Aj ja nam posielam vecer plny lasky krasky

GoFruit

Sedmikraska, si urcite na najlepsej ceste. To prezivanie treba postupne zmenit na uzivanie si zivota hehe. To len tvrdou pracou - uvedomovanim si kazdej chvili a emocii. Ked sa citis dobre - to je to spravne a ak sa citis z niecoho zle treba hned hladat dobre pocity. Zamerne stale sa dookola zameriavat na to dobre co mas v zivote a uvedomovat si to zle ale nezotrvavat v tom ale hned hladat dobre pocity z hocicoho. Proste sa neustale vyladovat. Postupne toho bude stale viac. Aj ja mam este dni ked ma nieco takpovediac zhodi na staru kolaj ale uz som si nasla cesticky ako sa co najrychlejsie vyladit.. Ak to velmi chces, zvladnes to.

R: OJ
O: smoothie asi 1, 8l pol ananásu, 2 manga, maliny a oj
Ol: uf tak olovranty velmi nerobievam ale taku chut som dostala na moju lasku - durian ze som ho aj s laskou zjedla
V: zelena stava 7dl
momentalne som plna mam chut ale na tu fermentovanu natierku zo vcera a kupila som si k nej brokolicu - Rosemary, ty si taka krasna inspiracia :)

Tak krasky prajem nam este uzasny vecer plny radosti a dobrych pocitov. Pa

Sedmi_kraska

Posielam lásku všetkým :) GoFruit teším sa , že sú ľudia ako ty :) a prajem ti to veľmi, dúfam, že sa aj ja raz dostanem an takú úroveň ... ja som tiež síce spokojná, tiež milujem svoj život, ale v tom denno-dennom zhone sa často večer "prebudím" a zistím, že som celý deň vôbe cnežila iba prežívala ...

Môžem sa spýtať krásky aké šampóny používate ? chcem niečo vegánske a šetrné k vlasom, ale sóda + ocot to asi nebude ... na to sa ešte neodhodlám, sóda mi príde dosť agresívna.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vitarianske dennicky - Fórum - ZDRAVIE.sk