Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

Rosemary ako chuti smoothie s koriandrom? Kolko ho davas?
A ked das zeler tak ho cítiť velmi?
Ja som dnes nacisto skoncovala so smoothie banany oj lebo mi uz vobec nechutia. Ale stale kupujem banany zo zotrvacnosti a tak ho stale robim. Musim to stopnut.

Rosemary

R: OJ 9dcl
O: smoothie pomarančová dužina z rannej šťavy, oj, mango, petržlenová a koriandrová vňať 1,5 l
V: čoko puding z banánov, jabĺk, škorice a kakaa

GoFruit

R: OJ
O: smoothie banany kel oj
V: mango
uhorkove spagety so spenatovym pestom - vymyslela som si recept nizkotucny ale potom som si ku koncu dala raw kozi syr a trosku krekrov

pekny vecer

Lilly

7:00 - 2 pomarance,4 mandarinky
11:00 - ovocne smoothie - mango, 4 banany
14:30 - 4 banany
17:45 - smoothie: hrusky, 2 banány, špenát, maca prášok ( nový objav :-)

GoFruit

Rosemary, my kupujeme taky uzky typ ananasu, co sa vola sugarloaf z Afriky - velmi sladky, a ked ho necham dobre dozriet, viem zjest aj celý. Ale oni nebyvaju az tak velke ako klasicke kostaricke. Kostaricky ananas - o nom som pocula hrozne veci - kupujem zriedkavo- vacsinou ho dostanem na trhu. Aj ten necham tak dozriet aby mi nic nespravil a davam ho do smoothie. Ale ja asi nemam tak citlive usta. My jeme ananas casto. Kazdy tyzden objednsm 2 sugarloafy a ešte dostanem aspon 1 kostaricky. A ked su pekne tak kupim aj 2.

Som rada ze si uz v poho. A velmi sa divim ze ti ta stava tak vyzrala usta, lebo raz som citala o jednej babe ktora si robila anansovu kuru a nevedela zjest ananas ale pit ho pila vo velkych mnozstvach.

Tak majme dnes pohodovy den a nech je moj maly kludny. Hehe. Lebo uz od rana reve zenevieme najst vrtulku odmaleho vrtulnika a uz som na nervy. Takze si nastavujrm pokojny den a usmievaveho maleho.

Rosemary

Sedmikráska ja som v našom tescu nevidela bio banány už rok.
Včerajší jedálniček:
R: šťava z pomarančov, ananásu a zelerových stoniek - trochu vyše litra
O: jablko, pár sliviek, banány, ďatle
V: smoothie broskyne, banány, špenát 1,2 l
neskôr ešte uhorka, kaleráb a avokádo
Gofruit, ty si včera po mojich problémoch s ananásom dostala naň chuť? A zjesť polovicu? Nebolo ti nič? Pre vysvetlenie ostatným - včerajšia šťava v ktorej bolo aj trocha ananásovej mi spálila jazyk a vlastne celú ústnu dutinu, takže ananás si tak skoro nedám. Nemohla som potom takmer nič poriadne zjesť až na banány a ešte ďatle a avokádo mi nerobili problém. Ale dnes už je fajn, už to skoro celkom prešlo.
Dnes je naozaj nádherný deň plný slnka, tak nám želám úsmev na tvári a radosť v srdci... :)

Sedmi_kraska

Ja som minule natrafila v tesci BIO banany za 95 centov/kg, škoda ,že mám tesco tak daleko .

Inak dnes je zatial nádherný deň, už som bola s mojím psíkom na prechádzke, trošku sme si aj zabehali :) :) slnko svieti :) aa práve popíjam smoothie ľad.šalát, 3 mandarinky , veľký pomaranč a pohár pomarančovej šťavy :)

Dokonalý deň nám prajem :)

GoFruit

Hej Sedmikraska to je jedlo pre nas 3.
Ovocie a zelenina su tu drahsie ale bio ovocie a bio zelenina tu su lacnejsie ako na Svk okrem bio bananov. Takisto sladkosti su tu lacnejsie. Inac neviem. Ja si ceny nevsimam. Jedine muz ma niekedy upozorni :)
V centrali v ba som raz v lete kupila bio uhorku za 5 eur. To tu v zime stoji tak najviac do 3.
Ale inac vazne neviem.

Krasne sny

Sedmi_kraska

ooooo takže oddnes žijem v dostatku a bohastve duše aj tela :) :) a tuším už cítim ako sa tie tukové vankúšiky samy rozpúšťajú :)

Rosemary poznám ten pocit úplne :) .. ale ja mám pár kg navyše už asi 2 roky, čiže už je to také, že 2 mesiace navyše ma dúfam nezabijú, a ked fakt jem pravidelne, že nechávam trávenie aj oddýchnuť, ale jem dostatok, je to fakt super , ja som cítila rozdiel už po 1. dni ... dúfam, že si telo zvykne a dám dole všetkú tuú prebytočnú váhu, lebo je to oštara , a ja chcem lietať :D

Inak GoFruit2000 E , to je asi pre celú rodinu , že ? a na Belgicko to nie je nejaká horibilná suma ( či ? :) ked som videla koľko tam pýtajú za potraviny, tak to bol občas aj 5 násobný rozdiel oproti Slovensku ...

Krásny večer aj sníčky :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vitarianske dennicky - Fórum - ZDRAVIE.sk