Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Rosemary

Ahojte babenky, už som ani nemyslela že napíšem, lebo toto moje malinké tu stále ešte behá a musím jej stavať zo zvieratiek vežičky. Totižto celú cestu domov prespala a zobudila sa večer o šiestej a teraz je čulá a plná energie. Takže mám krásny večer. :)
Vicky, ja by som skúsila to jablko, veď nebudeš ich jesť po tej šanke veľa, stačia dve-tri a môžeš ich aj ošúpať aby boli ľahšie stráviteľné a poriadne požuť. A potom ako druhé jedlo si môžeš urobiť zeleninovú šťavu a do večera ti možno tie banány dozrejú a potom môžeš dať zasa tie. Alebo si skús ten klystýr, ja naň nedám dopustiť, viac mi teraz vyhovuje než šanka, tá sa mi teraz pri malej dosť zle robí. A tiež sa chystám tiež na klystýry, cítim že ich potrebujem jedla som teraz dosť tukov a cítim takú ťažobu po nich. A po klystýre si môžeš dať hocičo. Tak teda porozmýšľaj. V každom prípade pomôže ti aj jedno aj druhé.
No idem skúsiť zasa uspať malú, snáď sa mi to už podarí. Tak sa dobre vyspite, dobrú nocku.

vicky_025

tak prípadne by som ošúpala to jablko, ak by šlo len o tie šupky.. ale počkám ešte na Rosemary, ak tu teda dnes bude ešte :)

vicky_025

ten odšťavovač, ani netuším ako sa definujú vlastne, ale šnekový určite nie je.. skúsila som si na večeru odšťaviť aj šalát a celkom to šlo, akurát mi ho nezostalo veľa na zajtra... som to teda výborne vyriešila... :D

GoFruit

No pockajme co napise rosemary. Le ja kebyze si mam vybrat tak radsej dam ovocko ako zeleninu a v ziadnom pripade nie grep. Vychadza mi jablko. Hm. Ak by si ho dobre pozula -tie supky tak skus. Ale este som zvedava co Rosemary...

vicky_025

GoFruit, v podstate takto nejak pijem tie šťavy aj ja, ale ak nerobím popritom žiadnu inú činnosť, tak do desiatich minút to mám vypité určite :D

tak teda neviem, škoda že sa vždy tak na poslednú chvíľu dozviem, že budem sama doma.. by som sa ináč vedela zariadiť. mám doma len jablká, tie banány, ktoré majú síce nejaké hnedé veci po sebe, ale to sú skôr odrené miesta. a potom grep a zo zeleniny len trošku šalátu, cuketu, mrkvu, cviklu, zeler... tak nad tým uvažujem, či teda ísť do toho, či nie, keď poriadne nemám čo zjesť po nej. ale takú mám teraz pleť všelijakú, že som už chcela nejak sa prečistiť. poprípade by som mohla skúsiť znovu klystír, hm..
ďakujem za rady, viem že je to vždy len tvoj názor, len mi prišlo že isto toho vieš viac ako ja :)

GoFruit

Vicky, jasa nepovazujem za uplne vhodnu ti radit ako pokracovat po sanke, ale si tak myslim, ze surova strava to urcite moze byt. Nieco co je setrne a jemne na travenie. Tie banany byvaju obvykle najlepsie na travenie ale nezrele nejedz. Mne nenapada co. Tie jablka potom co napísala lilly sa mi nepozdavaju. Keby si mala take dobre mango na strome dozrete....vies co vyber si hlavne zrele nieco. Stava - neviem ci mrkvova je ideal. Zelena zo salatiku by mohla byt. Fuha tazka to vec.

GoFruit

Vicky neviem ako dlho. Ale urcite nie vypit ju hned a tak rychlo. Ja trochu podrzim a prehltnem.
Aky typ odstavovaca mas? Odstredivku ci vertikalny ci horizontalny snekovy??

vicky_025

GoFruit, treba dlho premiešavať šťavu so slinami? ja sa síce snažím tak po kúskoch piť, ale do desiatich minút mám obvykle tiež vypité všetko, aj keď je to len tak pol litra, viac nemávam.

R- šťava z 2 grepfruitov a 2 stredných mandariniek
O- šťava z mrkvy, cvikle a brokolice asi 0,5 litra
večeru som si ešte nezrobila, ale tiež to bude nejaká šťava, z nejakej zeleniny ktorú ešte mám...

dnes som sa rozhodla byť len na odšťavenom, lebo ak všetko vyjde ako má, tak zajtra už konečne dám tú šanku. no neviem čo si po nej dať, čítala som že pár ľudí skúšalo tie banány, ale mám doma len také nedozreté ešte poriadne... ešte nemajú na sebe hnedé bodky. ty si GoFruit spomínala že by si dala nejakú zelenú šťavu už, kebyže sa znovu na to dávaš... stačí teda ak také niečo? alebo je to aj jedno? ja ani neviem, či môj odšťavovač je vhodný na listovú zeleninu, ešte som neskúšala.. :D

GoFruit

Lilly za 10 min vypit liter a pol to je velmi zle podla mna. Stavu treba pit tiez pomalicky a premiesavat ju so slinami najlepsie nech sa natravi uz v ustach.

Lilly

Ja som ten 1,5 l stavy vypila asi behom 10 min.
A par dni pred tym to nebola stava ale celé jablka a asi tak vyse 1 kg som ich zjedla. Vcera som jedla len banány, nic iné a vecer som bola ok :-)

Ja som si par krat robila "mlieko" z konopnych semienok. Mnaam, ciste, ziadne ovocie som do toho nedavala.

Dnes:
9:30 - 5 bananov
13:30 - 6 bananov
15:30 - uhorka, 3 paradajky, paprika, rímsky salat, mandlee, kokosovy olej