Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

vicky_025

fúha, žeby spirulina? tak skús vyradiť, možno je to vážne tým, že nie je raw a ty si už tak nabehnutá na to, že ti telo najlepšie ide len na živej strave.. ja ju mám doma, ale tabletkovú.. zabúdam ju brať, takže je to väčšinou len vtedy, keď si spomeniem .

vicky_025

GoFruit, ďakujem za radu, budem sa snažiť to nepotlačovať v sebe a byť vďačná za to, že sa to deje. až mám radosť z celého sveta hneď. chcela som už dávnejšie pracovať aj na svojom vnútri. vyriešiť si veci, ktoré by už mali byť za mnou, aby som sa mohla pohnúť vpred. a teraz sa to všetko deje akosi samovoľne, už len ja tomu musím prestať brániť :) skúsim aj to s tým vnútorným dieťaťom, pred nejakým rokom som už čosi podobné skúsila, ale asi to nebolo úplné..

Rosemary: to s tými šťavami som ani nevedela, takže som rada že si to napísala, bola by som schopná kľudne vypiť tiež aj liter tej jablkovej.. :D
som rada že je to nakoniec pravdepodobne len čistenie, lebo som bola úplne mimo z toho, ako som mohla tak prehnane reagovať, že sa mi tak úplne všetko pripomenulo... veľmi zvláštny pocit. ale hádam sa to postupne prečistí všetko, ako sa to vylepšilo aj tebe.. ďakujem :)

ako vlastne ináč robíte ten mak? normálne si kúpite bežný mak a ten zalejete na noc? aj tú pohánku? to som nikdy neskúšala, vždy ma to zaujme keď to niekde vidím

Sedmikráska: ďakujem. a gratulujem k úspechu! len tak ďalej, nech sa to postupne zlepšuje :) ja sa tiež snažím nebáť sa tak toho ovocia a neobmedzovať to príliš, tak dúfam že sa po čase ukáže váhový úbytok aj u mňa :)

Sedmi_kraska

mlieka chutia úžasne :) .. mne napríklad tiež nerobí dobre kombinovať tuk + cukor , ale tot mi paradoxne vôebc nerobí problém, pokial si to dávam ráno na raňajky ... tá špirulina neviem v čom by mohol byť problém, ja tieto zelené veci nemám poskúšané .. krásnu meditáciu :) .. ja idem spať a zajtra bude super deň :)

GoFruit

Sedmikraska, ja vobec neviem ako tie mlieka chutia. Ale som rada ze sa ti dari. Na tie mliecka sa ja nedam lebo mne nerobi dobre kombinovat ovocko s tukmi. Teda s nicim. Ani len spirulinu uz nemozem jest. Myslim ze ona jepovodcom mojich problemov s travenim ale este som si nie ista. Jedine preco ma napada je ze by nebola raw.
No idem hodit este meditaciu a sup do postele.

Sedmi_kraska

Vicky k tomu emoc. jedeniu súhlasím s GoFruit + ja to mávam vtedy ak si niečo odopieram ( aj ked nevedome napríklad) alebo sa na druhej strane do niečoho nútim ale nie som o tom úplne presvedčená, že to chcem :) :)

Inak verte či nie baby, pokrok roka, vyzerá to tak, že čím viac jem - tým viac chudnem ... asi som po 2 rokoch prišla na príčinu môjho raw priberania :D ..takže mi držte palce a po nejakom čase, ked mi to telo fakt potvrdí a ja dosiahnem moju vysnívanú váhu, pri ktorej sa cítim super , tak vám o tom napíšem :D :D ..

Inak denne si robím mlieka, fakt mi robia veľmi dobre ... vraj kokosové sa zložením najviac podobá tomu materskému :D a kokosové je moje oblúbené :) .. zajtra bude makové ... a prepáčte za tie chute , čo vám robím, ale je to pre vaše dobro :D ak si ich pripravíte, mixnete s 2-3 zrelými sladkými banánmi ( ja občas pridám ešte datle) - to je proste nebíčko v papulke ! ! ! :) :) dobrú noc :)

GoFruit

Jej, ja som dnes vyrabala bager, buldozer a traktor z maku a datli.
a zabudla som napisat ze som zas cvicila jogu 45 min a sama a naozaj je to rozdiel ked nemusim davat pozor na to ci si nejdem lahnut na auticko.
Ja som take nieco nemala hm ale myslim ze ak som to pochopila spravne z vickinho písania tak je to skor pozitivna vec.
k tym kombinaciam: myslela som ze kapusta by sa mohla radit k tym listovym zeleninam - tie sa mozu kombinovat s ovkom nie?
No a ta stava mala taku krasnu farbu - uz len pre oci to bola pastva. Ja to este raz skusim ci to nebola nahoda ze som na nu reagovala hm ako to opisat - to sa ani neda proste divne to bolo
dobru noc, a zajtra skvely den

Rosemary

Gofruit, to naozaj nebola dobrá kombinácia, to je fakt. Ja som si minulý týždeň raz urobila šťavu z mrkvy, repy a jabĺk, chcela som to vyskúšať keď ste sa tu o tom bavili. Hovorila som si, že veď to je len šťava, tam by škroby z mrkvy nemali už byť, takže by to nemalo vadiť. Ale necítila som sa po nej dobre, takže asi to predsa len vadí.
Lily, ja si myslím že jablká ani tak nevadia ako tá šťava. Ovocnej šťavy by sa nemalo piť veľa - zaťažuje slinivku, výnimkou sú citrusy, lebo v tej je aj veľa dužiny. Takže celé jablká by to robiť nemali, ak ti to robia aj tie, tak potom ich na nejaký čas teda vynechaj.
Vicky, podľa mňa je to tiež niečo ako čistenie, ja som mala podobné v začiatkoch raw stravovania. Bývala som hrozne nervózna a vrieskala som na decká za každú drobnosť. Bola som z toho dosť nešťastná a nechápala som prečo sa mi takéto niečo deje, ale postupne to prešlo. Teraz na ne vrieskam len keď ma riadne naštvú. :) A verím tomu, že postupne odbúram aj to. :)))
Dnes:
R: jablká, banány
O: niekoľko makových guliek - nebolo nič iné k jedlu
V: OJ
asi za hodinu: uhorka, kúsok papriky, cherry rajčinky a krekry

GoFruit

R: 4 jablka
O: stava z 1/2 cervenej kapusty, 2 hrusiek a jablka asi pol litra - bola vynikajuca. V zivote bys om necakala ze stava z kapusty sa da takto pripravit.... ale asi yo nebola dobra kombinacia lebo som sa citila divne po tom ale chotovo je to lakocinka
zelena stava pol litra
V: pol piel de sapo
po hodine 1 mango

GoFruit

Vicky, ak sa ti to deje na raw food strave tak to moze byt cistenie aj na emocionalnej urovni.
Ak sa ti to deje, najlepsie je necelit, nebranit sa tym pocitom, ale nechat ich plynut, pozorovat ich.
Emocionalne jedenie chapem tak, ze niekto sa dostane do stresu alebo spustacej nalady a spusti sa prejedanie. Vznika to v detstve, ked dieta place a matka miesto najdenia priciny alebo aj ked ju zisti, strci dietatu daku sladkost alebo rozok, aby odpputalo jeho pozornost od priciny.... a tak nas mamy naucia prejedat sa lebo vzdy ked sa cítime blbo mame chut nieco do seba pchat aby sme tie pocity zastavili alebo lepsie zvladali.
Toto, co opisujes, neviem ci som to dobre pochopila, sa mi nejavi ako emocionalne jedenie.
Pravdepodobne prechadzas dakymi zmenami, a ked ti stare pocity vyplavaju na povrch bud rada lebo je to naoxaj cistenie. Ocistis sa od nich a bude dobre. Len sa km nebran. A vtedy ked to na teba pride, dychaj zhlboka a nechaj ich prejst a odist...
snad ti to pomoze. Ak su to pocity z detstva, ked si bola ranena ako dieta, mozes sa snazit s tymto dietatom v tebe komunikovat. Prihovor sa mu a povedz mu ako ho milujes a ze je v bezpeci a uz mu nikto neublizi....

vicky_025

tiež už budem jablká radšej chrúmať, samotné mi v smoothie veru nechutia.. ale možno výkonnejší mixér urobí svoje, ktovie :)

Lilly: rada by som poradila, ale netuším.. možno skús na chvíľu vynechať jablká a uvidíš, či sa ti prilepší.. a potom skúsiť menej, ako GoFruti napísala, či nejde len o to množstvo..

ináč baby, potrebujem od vás tiež poradiť... nedarí sa mi byť stále 100% raw po nejaký dlhší čas, ale už vidím, že je to lepšie. keď mám na niečo veľkú chuť, poväčšine už len pozerám po ovocí, že čo by som si dala... :) a keď sa aj stane že si dám niečo čo by som nemala, tak toho nie je veľa a nekončí to úplným prejedením. takže fakt veľkú radosť mám z toho, že robím predsa len pokroky :).

no s jedným si neviem rady a to je také to.. emocionálne jedenie? neviem ako ináč to nazvať. keď som pár dní po sebe čisto len na ovocí a zelenine, tak sa na mňa chvíľami valia neskutočné pocity, všetky tie veci, čo som v sebe pravdepodobne potláčala a ignorovala. neviem čo mám vtedy so sebou popravde robiť a mám chuť do seba len dostať nejaké jedlo, aby som to nejak "utíšila", no to nechcem robiť... neviem či to správne opisujem, ale hádam sa to dá pochopiť.. akurát dnes sa mi aj stalo, že som sa takmer pohádala.. stačila malá poznámka a mne sa ňou pripomenulo úplne všetko, čo mi kedy daná osoba nepríjemné povedala a dosť ma to v tú chvíľu zranilo. aj keď sa práve vlastne nič také zlé nestalo, no pre mňa to v danej chvíli bolo, ako keby som si odžila to všetko za posledné roky v jeden moment... neviem asi veľmi dobre pracovať s tými pocitmi, nemáte nejakú radu? alebo odporúčanie na knihu, ktorá by mi pomohla? :) neviem či to priamo teda súvisí s raw stravou, že sa čistí nielen telo ale aj myseľ a všetky emocionálne veci... alebo len neviem dobre zvládať svoje emócie? hmm..

hádam máte krásny deň všetky a že sa vám darí!! :) :)