Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Sedmi_kraska

Vicky k tomu emoc. jedeniu súhlasím s GoFruit + ja to mávam vtedy ak si niečo odopieram ( aj ked nevedome napríklad) alebo sa na druhej strane do niečoho nútim ale nie som o tom úplne presvedčená, že to chcem :) :)

Inak verte či nie baby, pokrok roka, vyzerá to tak, že čím viac jem - tým viac chudnem ... asi som po 2 rokoch prišla na príčinu môjho raw priberania :D ..takže mi držte palce a po nejakom čase, ked mi to telo fakt potvrdí a ja dosiahnem moju vysnívanú váhu, pri ktorej sa cítim super , tak vám o tom napíšem :D :D ..

Inak denne si robím mlieka, fakt mi robia veľmi dobre ... vraj kokosové sa zložením najviac podobá tomu materskému :D a kokosové je moje oblúbené :) .. zajtra bude makové ... a prepáčte za tie chute , čo vám robím, ale je to pre vaše dobro :D ak si ich pripravíte, mixnete s 2-3 zrelými sladkými banánmi ( ja občas pridám ešte datle) - to je proste nebíčko v papulke ! ! ! :) :) dobrú noc :)

GoFruit

Jej, ja som dnes vyrabala bager, buldozer a traktor z maku a datli.
a zabudla som napisat ze som zas cvicila jogu 45 min a sama a naozaj je to rozdiel ked nemusim davat pozor na to ci si nejdem lahnut na auticko.
Ja som take nieco nemala hm ale myslim ze ak som to pochopila spravne z vickinho písania tak je to skor pozitivna vec.
k tym kombinaciam: myslela som ze kapusta by sa mohla radit k tym listovym zeleninam - tie sa mozu kombinovat s ovkom nie?
No a ta stava mala taku krasnu farbu - uz len pre oci to bola pastva. Ja to este raz skusim ci to nebola nahoda ze som na nu reagovala hm ako to opisat - to sa ani neda proste divne to bolo
dobru noc, a zajtra skvely den

Rosemary

Gofruit, to naozaj nebola dobrá kombinácia, to je fakt. Ja som si minulý týždeň raz urobila šťavu z mrkvy, repy a jabĺk, chcela som to vyskúšať keď ste sa tu o tom bavili. Hovorila som si, že veď to je len šťava, tam by škroby z mrkvy nemali už byť, takže by to nemalo vadiť. Ale necítila som sa po nej dobre, takže asi to predsa len vadí.
Lily, ja si myslím že jablká ani tak nevadia ako tá šťava. Ovocnej šťavy by sa nemalo piť veľa - zaťažuje slinivku, výnimkou sú citrusy, lebo v tej je aj veľa dužiny. Takže celé jablká by to robiť nemali, ak ti to robia aj tie, tak potom ich na nejaký čas teda vynechaj.
Vicky, podľa mňa je to tiež niečo ako čistenie, ja som mala podobné v začiatkoch raw stravovania. Bývala som hrozne nervózna a vrieskala som na decká za každú drobnosť. Bola som z toho dosť nešťastná a nechápala som prečo sa mi takéto niečo deje, ale postupne to prešlo. Teraz na ne vrieskam len keď ma riadne naštvú. :) A verím tomu, že postupne odbúram aj to. :)))
Dnes:
R: jablká, banány
O: niekoľko makových guliek - nebolo nič iné k jedlu
V: OJ
asi za hodinu: uhorka, kúsok papriky, cherry rajčinky a krekry

GoFruit

R: 4 jablka
O: stava z 1/2 cervenej kapusty, 2 hrusiek a jablka asi pol litra - bola vynikajuca. V zivote bys om necakala ze stava z kapusty sa da takto pripravit.... ale asi yo nebola dobra kombinacia lebo som sa citila divne po tom ale chotovo je to lakocinka
zelena stava pol litra
V: pol piel de sapo
po hodine 1 mango

GoFruit

Vicky, ak sa ti to deje na raw food strave tak to moze byt cistenie aj na emocionalnej urovni.
Ak sa ti to deje, najlepsie je necelit, nebranit sa tym pocitom, ale nechat ich plynut, pozorovat ich.
Emocionalne jedenie chapem tak, ze niekto sa dostane do stresu alebo spustacej nalady a spusti sa prejedanie. Vznika to v detstve, ked dieta place a matka miesto najdenia priciny alebo aj ked ju zisti, strci dietatu daku sladkost alebo rozok, aby odpputalo jeho pozornost od priciny.... a tak nas mamy naucia prejedat sa lebo vzdy ked sa cítime blbo mame chut nieco do seba pchat aby sme tie pocity zastavili alebo lepsie zvladali.
Toto, co opisujes, neviem ci som to dobre pochopila, sa mi nejavi ako emocionalne jedenie.
Pravdepodobne prechadzas dakymi zmenami, a ked ti stare pocity vyplavaju na povrch bud rada lebo je to naoxaj cistenie. Ocistis sa od nich a bude dobre. Len sa km nebran. A vtedy ked to na teba pride, dychaj zhlboka a nechaj ich prejst a odist...
snad ti to pomoze. Ak su to pocity z detstva, ked si bola ranena ako dieta, mozes sa snazit s tymto dietatom v tebe komunikovat. Prihovor sa mu a povedz mu ako ho milujes a ze je v bezpeci a uz mu nikto neublizi....

vicky_025

tiež už budem jablká radšej chrúmať, samotné mi v smoothie veru nechutia.. ale možno výkonnejší mixér urobí svoje, ktovie :)

Lilly: rada by som poradila, ale netuším.. možno skús na chvíľu vynechať jablká a uvidíš, či sa ti prilepší.. a potom skúsiť menej, ako GoFruti napísala, či nejde len o to množstvo..

ináč baby, potrebujem od vás tiež poradiť... nedarí sa mi byť stále 100% raw po nejaký dlhší čas, ale už vidím, že je to lepšie. keď mám na niečo veľkú chuť, poväčšine už len pozerám po ovocí, že čo by som si dala... :) a keď sa aj stane že si dám niečo čo by som nemala, tak toho nie je veľa a nekončí to úplným prejedením. takže fakt veľkú radosť mám z toho, že robím predsa len pokroky :).

no s jedným si neviem rady a to je také to.. emocionálne jedenie? neviem ako ináč to nazvať. keď som pár dní po sebe čisto len na ovocí a zelenine, tak sa na mňa chvíľami valia neskutočné pocity, všetky tie veci, čo som v sebe pravdepodobne potláčala a ignorovala. neviem čo mám vtedy so sebou popravde robiť a mám chuť do seba len dostať nejaké jedlo, aby som to nejak "utíšila", no to nechcem robiť... neviem či to správne opisujem, ale hádam sa to dá pochopiť.. akurát dnes sa mi aj stalo, že som sa takmer pohádala.. stačila malá poznámka a mne sa ňou pripomenulo úplne všetko, čo mi kedy daná osoba nepríjemné povedala a dosť ma to v tú chvíľu zranilo. aj keď sa práve vlastne nič také zlé nestalo, no pre mňa to v danej chvíli bolo, ako keby som si odžila to všetko za posledné roky v jeden moment... neviem asi veľmi dobre pracovať s tými pocitmi, nemáte nejakú radu? alebo odporúčanie na knihu, ktorá by mi pomohla? :) neviem či to priamo teda súvisí s raw stravou, že sa čistí nielen telo ale aj myseľ a všetky emocionálne veci... alebo len neviem dobre zvládať svoje emócie? hmm..

hádam máte krásny deň všetky a že sa vám darí!! :) :)

GoFruit

Lily mne sa naozaj nezda ze by jablka taketo bolesti spôsobili, i ked nemam skusenost s takym obrovskym mnozstvom stavy naraz. Ako rychlo si to vypila? Ale pises ze uz sa ti to po jablkach stalo. A vtedy si tiez vypila tak vela naraz? Napis ci tie dva pripady mali nieco spolocne. Ale tak asi to bude z jablk i ked mozno ani nie z jablk ako z mnozstva. Napis ako dlho si to pila a ci si mala v stave duzinu alebo nie.

Lilly

Vcera:
6.30 - 6 velkých banánov
13.30 - 1,5 l jablkovej stavy

A vecer mi bolo zle, nafuknuta a bolesti akoby som mala ziletky v crevach. Myslite , ze za to mozu jablka (jablkova stava ? Lebo par dni pred tym tiez to iste a jedla som jablka. tak ich teraz chcem vylucit z jedalnicka, ale nechapem, s jablkami som nikdy problem nemala.

GoFruit

Dobre ranko krasky, ja chrumem jablka a citim ssa skvele.
Hej tazko sa mi sustreduje a urcie to nema taky efekt ale nejaky to ma. A hlavne v poslednej dobe citim potrebu cvicit a som nepokojna kym si nezacvicim. Jasne bolo by to lepsie bez maleho....pride mi sem niektora postrazit ho?
Ale takto ma priklad a pokusa sa robit niektore cviky- to by ste mali vidiet aky je zlaty. Na spapanie.
Prajem nam uzasny den a nech nam vsetko vychadza ako chceme.
PS rosemary to si dost dobra ked sa ti na dovolenke dari taky pekny jedalnicek.

Rosemary

A tiež želám všetkým krásny víkend, ani som si neuvedomila že už je sobota, keď sú teraz prázdniny. :)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vitarianske dennicky - Fórum - ZDRAVIE.sk