Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

Kolko ich nechavam zriet? To zavisi v akom stadiu zrelosti som kupila. Ked kupim krabicu mang vsetky tak akurat tak kym sa dostaneme k poslednemu mangu uz je prezrete. Najnovsie zamrazujem ovocie pred tym ako sa stihne pokazit - u nas sa casto pokazi lebo kupujem toho vela a nie vzdy mam na to vsetko chut. Ale zacaka som kupovat uz menej, len sa to chce prenastavit.
Ozaj dnes som vosla do bio obchodu co mam po ceste na trh a tam na mna hned pri vchode zmurkali moje najoblubenejsie raw cokoladky v zlave. Nie po zaruke ako na Svk ale na propagaciu. Tak som sa teda rozprudila esteviac a mam dobru zasobu. Naozaj tend trend raw stravy je stale silnejsi. Pomaly kazdy tyzden tu uvadzaju nove raw produkty na predaj.
Pekny vecer krásky :*

GoFruit

Nikcaa zasadne nekupujem zrele kaki ani zlate kiwi. Rada si nechavam ovocie dozriet vtedy to mam pod kontrolou. Manga tiez nekupim a ani nezjem uplne zrele. Nemozem z nich citit alkohol. Manga ale nejest ani nezrele. Ananas tiez nekupujem zrely ale nemam ani rada ked je ovocie velmi zelené. Banany uz nejem ked su velmi zrele. Akonahle zacnu hnede skvrny a na niektorych druhoch je uz aj to neskoro.

Nikcaa

GoFruit aké ovocie nechávaš po nakúpení doma ešte zrieť a koľko (okrem banánov samozrejme) ? Napr.také mangá ?

Nikcaa

Pokahontas ahoj, vítam ťa tu medzi nami :-) veľmi veľa ľudí sa vyliečilo surovou stravou, len v tom pokračuj

RNG

Problemy zo zdravim su casto vec nespravnej stravy a zleho travenia a absorbcie. Na to ti lekari ale v drvivej vacsine nevedia pomoct, lebo v skolach sa ucia symptomaticku diagnozu a predpisovanie schvalenych farmaceutckych liekov.O potravinach maju len trosticku vedomosti, ale nedostatocnych a o doplnkoch potravin absolutne nic, cest vzacnym vynimkam.
Na zamorene telo je vitarianstvo a paleodiet najlepsi liek.
Ale ked mas malo kyselin ,enzymov mikrovlaknin a probiotik, tak si to musis doplnit.

GoFruit

Ahoj Pokahontas,
V prvom rade, prestan verit lekarom a zacni verit sama sebe. Precitaj si tu zopar stran do zadu zo 20 mozno 30 aby si bola v obraze o com hovorim ked hovorim, ze vsetko je v hlave. A tvoje telo vie najlepsie ako sa vyliecit. Tvoje bunky su tak mudre a kto tvrdi opak, nech mi potom vysvetli ako je mozne ze dokazeme stvorit zo seba novych ludi a presne kazda bunka vie co ma robit. Kazda kazdulinka bunka v tele vie vzdy co ma robit. Vzdy vzdy vzdy. A ked nastane choroba, nie je to preto, ze bunky by zrazu osprosteli. Bunky dostavaju prikazy od nas, z nasej hlavy. A tak si vacsina ludi tvori choroby. A tym ze sa na svoje choroby stale zameriavaju, v nich zotrvavaju. Chodiak doktorom vypocut si tie najhorsie diagnozy, stazuju sa neustale o svojom stave, vyhladavaju si o chorobe informacie, ziju tou chorobou a zivia ju v sebe!!!
Tymto ti nejdem hovorit zemas prestat chodit k doktorovi. Ked je niekto takto vzdialeny od svojej podstaty, nekomunikuje so svojim telom, nemoze zo dna na den zazracne vyzdraviet. Zmena myslenia a stravovania musi byt postupna.
Na jajsem.com su perfektne podrobne navody ako sa stravovat na zivej strave.
Mnoho mas aj tu ale je to nepriehladne na tomto fore zial.
Ked si prezries jajsem a budes mat este otazky tak napis.

Rosemary

Ahoj Pokahontas, skvelé rozhodnutie. :) Pred niekoľkými rokmi som to urobila tiež tak..
Môžeš si prečítať tieto články:
www.jajsem.com
www.jajsem.com
a je tam aj kopec iných...

Pokahontas-17

Dobrý deň, mám vážne zdravotné problémy, doktori mi povedali, že už nevedia ako ma liečiť, vraj to mám nechať na prírodu. Tak som sa rozhodla, že to nechám na prírodu a prejdem na vitariánstvo. Stravujem sa tak síce len 3 deň, ale už sa cítim lepšie :) Avšak potrebujem pomocť s tými začiatkami, čo by bolo pre moje telo najvýživnejšie, nejake rady, bola by som velmi vdačná :)

GoFruit

tak pozrela som si reviews, porovnanie biochef s vitamixom, vraj len male rozdiely, cize ak by som nemala dost penazi, kupila by som biochef. S tym ze som si to len letmo precitala.
Opravujem v predoslom komentari som napisala, ze je skoro zadarmo, nejak sa mi cez mobil ukazala uplne ina cena. Takze nie je skoro zadarmo. Stoji o vyse polovicu menej ako Vitamix.

GoFruit

Nikcaa, Watty nie su jedina vec, ktoru treba sledovat. Ide aj o motor. Aj o lamely. Niekedy moze byt spotrebic s menej wattmi ale silnejsim motorom ovela lepsi teda nie niekedy ale vzdy ako spotrebic s vela wattmi a slabym motorom. V tomto ti teda neporadim. Ja co som mala ten mixer 1100 watt bol len o 100 watt menej ako Vitamix ale rozdiel v mixovani je neskutočný. Pozerala som odkaz co sem dal Jaro a teda neviem, aj by som ti to odporucila ale za ten smiesny peniaz z toho robia naozaj zazrak - ja na taketo zazraky za nic neverim. Ale za pokus to stoji ved ten mixer je skoro zadarmo. :)
Ak ti mozem odporucit tak si proste vyber mixer podla pocitu, ak mas dobry pocit, chod do toho.

Ja som vcera robila a teda dnes dosusila 3 druhy kelovychcipsov a su fantasticke. Jedny pestove - tie vzdy zhorknu - to pesto- ale neva ja ich aj tak zerem. A tie dalsiesu paradne. Milujem tvorit tieto uzasne pochutky.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vitarianske dennicky - Fórum - ZDRAVIE.sk