Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

A predavaju v nom Vitamix. No to je raj na zemi. A mlade kokosy - vy sa mate co byvate blizko. Sedmikraska, tam posli tatka nakupovat. Ooo je to krasa, uz som mala vynikajucu naladu, ale toto ma vyladilo do vysin.

GoFruit

www.youtube.com

Sedmikraska aha ten obchod co si spominala. To je uzasne skvele fantasticke genialne, ze je na Svk takyto obchod a snad ich bude viaaaaac.

Sedmi_kraska

Vicky dakujem :) :) ..aj ja tebe prajem šťastie v rozhodovaní a tak celkovo, aby sa tvoje srdce cítilo šťastné akokoľvek sa rozhodneš :)

btw, môžem sa opýtať koľko máš rokov ? :)

Sedmi_kraska

takže hlásim sa, je to oooveľa lepšie :) doktorka mi predpísala 2 kvapiek do nosa a nejaké prášky, ktoré som si samozrejme nevybrala ... dala som si pol dňa pôst, potom šťavy, a večer šalát

Dnes : R : smoothie- ľad.šalát, 2mandarínky,ananás, pomaranč
O: raw puding: chia semienka + ľan, jahody, banán
V: avokádový šalát ..

A pijem litre zázvorového čaju - ten mi najviac pomáha + chilli so škoricou

GoFruit

Vicky 2 dl cviklovej stavy moze byt dost a teda detox. Ja som mavala dost zle stavy ked som davala do stiav privela mrkvy -byvalo mi v noci zle. Asi tiez daky detox.
Kup si knihu od Walkera - prave som ju dnes hladala a neviem ju najst - cize ti nepoviem nazov - ale bude daky jednoduchy ze ovocne a zelelninove stavy on tam ma liecive kombinacie. A inac mrkvovej odporuca hojne. Ale ta korenova zelenina zas nie je az taka super takze s nou opatrne.

Na krekry je lepsie sa nenamotat. Lebo potom s tym prestat je super tazke.

R: OJ asi 9dl
O: smoothie kel, mango, pol ananasu a fifi banany plus OJ 2 l ktore som dopila vecer a aj syn mal vyse 2 dl
V: mango
Zelena stava tak do 7dl
a celmi dufam ze uz si dnes nic nedam ale veru nie som si ista, vcera mi tak dobre padli tie krekry s cibulkou aaach jaj
krasny vecer vsetkym

redka

Aha tak to nebude tym. To bude mozno ten detox. Ja vacsinou kombinujem mrkvu, cviklu, jablko, zazvor, stonkovy zeler a citron. Najviac mrkvy, jeden citron, jednu mensiu cviklu, zazvoru len par cm, niekolko stoniek zeleru a niekedy aj petrzlen ci kelove listy.

vicky_025

nemyslím si že to bolo veľmi veľa, pila som ju len v kombinácii s mrkvou, ktorej som dávala viac. a za deň som nemala viac ako štyri deci, čiže z tej cviklovej mohlo byť max dve deci za deň. no ak to môže byť aj kvôli tomu, tak asi by som mala objaviť nejaké nové kombinácie :)

redka

A cviklovej stavy si kolko vypila? Citala som ze niektori mali po vypiti vacsieho mnozstva podobne stavy akoo opisujes.

vicky_025

Sedmikráska, držím palce, určite si o tom veľa zisťuj a čo ty vieš, možno onedlho už budeš kdesi odcestovaná :) a taktiež prajem skoré uzdravenie, hádam ti to ten pôst zlepší čo najskôr, aby si bola fit :). a to čo si sa pýtala, kam by som šla ak nie na školu.. asi takmer kdekoľvek, neskutočne ma láka vidina cestovania, spoznávania... :) a nový jazyk by som sa učila aj s veľkou radosťou. keď ale aj v rámci školy, tak zrejme Škandinávia, už som tam aj na pár mesiacov bola, čiže odskúšané mám. a ak by som tam trebárs rok robila a rok na to skúsila podať prihlášku na nejakú školu, to by mohlo byť fajn. no odkedy sa tak snažím o fully raw ma asi najviac láka more a teplo musím uznať.... :D o Workaway som nepočula, vyzerá to super. len neviem ako je to ohľadne tej stravy, ktorý ti vlastne za tú prácu ponúkajú. to asi nemáš veľmi na výber čo? lebo zase starosti niekomu robiť nechcem a už aj keď som v anglicku ako vegánka vravela čo všetko nejem, tak mi to prišlo aká som náročná a že robím starosti :D

ako som tak preletela narýchlo čo ste tu baby napísali, tak pozerám že akurát o krekroch.. dnes som si kúpila dve balenia a veru nemala som. načala som už aj to druhé, chvalabohu som taká prejedená, že ho nedojem. asi sa radšej zamerám čisto len na ovocie a zeleninu a krekry a podobné raw výrobky si kúpim len výnimočne a jedno balenie, nech ma doma nič neláka.. :D

ináč, ak teda nerátam dnešok kvôli tým krekrom, dosť som nahrádzala jedlá šťavami, nie len teda ovocnými ale aj zeleninovými- hlavne mrkva, cvikla, zeler a podobne (ak máte nejaké overené šťavové kombinácie tak sem s nimi :D)... a začalo mi byť tak zvláštne, cítim sa malátne, točí sa mi hlava... je možné že ide o detox? najprv som sa zľakla či teda toho neprijímam málo, ale keďže sa mi vyhádzala pleť, tak hádam to bude to čistenie..

hádam sa máte skvelo a že sa vám darí :)

Rosemary

Píniové nemám, chcela som tam dať mandle alebo para, a olivový olej už nepoužívam takže ho nemám tiež, jedine kokosový ale to potom radšej do chladničky ako do sušičky. Tak teda neviem buď niečo vymyslím a zmením si recept podľa seba alebo urobím brokolicové pesto. :D Alebo urobím rodinke brokolicovú polievku a ja si urobím smoothie a nemusím sa trápiť s novými receptami a potom s ťažobou v žalúdku. :DDD