Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Lilly

Ahojte všetci :-)

Tak konečne mám po všetkých skúškach, bolo to riadne hnusne a naročné skúškove. Ale teraz sa cítim psychicky tak ľahúčko, že mám všetky skúšky spravené. Konečne sa všetko vráti do normálu a mám čas na všetko :-)

Včera:
- jablká
- 1 kg pomaranče
- 8 banánov

Eliptický trenažer: 60 min.

GoFruit

Sedmikraska, to ze sa bojis je len preto, lebo do teba dospeli hucia a neveria ti, tento strach musis odstranit, to nie je tvoj strach, to je ich strach. Ked si citas nieco o uspesnych ludoch, drviva vacsina uspela lebo isla za svojimi cielmi, nepsravala sa konformne, neposluchala v skole...ucila sa zle. Ja ti to hovorim z pohladu toho, ze dost lutujem tie zabite roky na vyske, ale tiez som bola do toho dotlacena.... nechcem tvrdit ze by som nesla, keby ma nenutili, ale robila by som nieco ine...keby som nasledovala svoje sny, ale tiez som im zialbohu neverila, neverila som si, ale tento strach nam je vstepovani odmalicka, lebo dospeli si myslia ze vedia veci lepsie ako deti... a to nie je pravda, oni maju svoj pohlad na vec a svoje strachy a tie prenasaju na deti. Ja velmi verim, ze syna nebudem do takehoto niecoho nutit, nechcem ho nutit aby sa ucil dobre, ale chcem podporovat jeho sny. Sedmikraska, zacni si citat co som sem dala jajsem link, pochopis to cele a dostanes spat svoju odvahu.
A ty rosemary, co to tu splietas, aj s 5 detmi mozes cestovat, zabudla si??? prenastavit prosim. No okey, s 3 sa asi tazsie cestuje ako ked si sama, ale vsetko sa da, ked sa chce.
Ludia ja sa citim tak bajecne po tej stave, vsetko lubim cely svet. taky je krasny :)

Sedmi_kraska

Len ja sa bojím toho, že čo ak mám len veľké oči ... možno som len nerozumná a mladá :D a mám detské ciele.. ked ja si neviem predstaviť taký ten klasický dnešný život- práca, deti, manžel , ... o peniaze mi v živote nejde vôbec, nemám ich rada, ale uvedomujem si že v dnešnom svete to bez nich nejde ...

A škola by sa dala odložiť o rok, ale tiež mi každý hovorí, že už sa mi potom nebude chcieť , výjdem z cviku a tak ... ja sa len bojím toho, že si pôjdem za svojím, padnem na ústa a podriadim sa spoločnosti úplne ... dnes je ťažké ísť proti prúdu .. verím, že všetko bdue tak ako má byť .

Rosemary práve toho sa bojím, lebo ja viem, že tú svoju mladú energiu si musím takto vybúriť kým sa usadím a budem mať deti ( ak to vôbec niekedy bude) . a po škole už budem mať zas dosť rokov, na to aby som takto " vymýšlala " :) ..

Ale dakujem veľmi pekne za podporu :) od dospelého človeka niečo takéto nepoučujem často :)

GoFruit

Nie, Rosemary mala som susene cherry rajciny z obchodu ale boli solene a jedlo vyslo na moj vkus dost presolene. Musim si nasusit vlastne. Ale inac je ta omackavazne velmi dobra. Ak mas len z obchodu tak daj ovela menej ako pise Marie a samozrejme uz nesol.
Este som dnes dala vecer stavu 8 dl zelenej....

Rosemary

Gofruit na tú omáčku si si tiež sušila svoje rajčiny?
Dnes:
R: OJ - 1l
O: smoothie banány, černice, medovka, peľ - 1,5 l
V: mango, pomaranč, 1/2 ľadového šalátu - všetko pokrájané a niekoľko rozmixovaných jahôd ako dresing. Mňáám.

Rosemary

Ozaj by si si mala sedmikráska ísť za svojimi snami, lebo keď sa už usadíš a napríklad budeš mať tri deti ako ja :DDD, tak potom budeš môcť len ľutovať že si sa nechala od nich odradiť. Oco je úžasný - teraz budeš mať hody..:D

GoFruit

Ooo to si sa mala ozvat a mohli sme sa stretnut. Ano urcite tu najdes aj nekvalitne ale ja kupujem len bio kvalitne a zrele alebo co najzrelsie. Napr zrele letecky dovazane manga tie ti nekupia lebo stoja 7,50 na kilo. Alebo cherry rajčiny bio stoja teraz 10 eur kilo. Kedy si bola v lete ci v zime? Ja kupujem na trhoch vacsinou ale aj v delhaize. Ale napr bio v carrefoure sa neda to podla mna ani nie je bio.
mas krasne sny a ja byt tebou idem si za nimi. Ty budes tvoj zivot raz zit a nie tvoji rodicia. Mna rodicia nutili dakedy ucit sa na same 1 a preto som sa venovala nadmerne predmetom ktore mi nesli a nemala som rada a tak som zanedbavala to co mi prirodzene slo. Dnes som mohla byt inde keby som nemusela robit to co chceli rodicia. A neda sa ti dohodnut sa s rodicmi ze aspon na rok odlozis skolu a pojdes zatial na misiu?

Sedmi_kraska

oo, španielčina :) na tú sa tiež chystám, ale to je asi ďaleká budúcnosť, najskôr musím zdokonalovať Aj, Fr a Sj :D a potom budú ďalšie dúfam :) ... inak sa mi vôbec nechce na VŠ, mojím snom je ísť aspoň na 1-2 roky na misie niekde do Afriky, Lat Ameriky, Indie ... potom aspo 4 roky žiť taký život , že pol roka pracovať a toho dalšieho pol roka cestvať nízkonákladovo ... a popritom sa učiť jazyky . A potom sa usadiť a pracovať ako tlmočník pre nejakú firmu alebo hotel .... lenže realita je úplne iná- spoločnsť aj rodičia vyžadujú VŠ , kde zabijem 3-5 rokov, bez praxe, bez dobrodružstva ale za to s kopou stresu, nechcem to pochovávať dopredu, ale čo počúvam všade naokolo tak ...

Btw, ja som bola v Belgicku minulý rok na týždeň na výmennom pobeyte, bola som v meste Ciney, blízko Namour-u ...a neviem , či to teda bolo tým, že sm bola krátko atd, ale mne sa belgičania zdali veľmi príjemní a ochotní :) a rodina, v ktorej som bývala bole úžasná, a to boli jedna z najbohatších rodín v tom mestečku :)
A práve to som sa chcela spýtať na tú kvalitu ovozelu tam, lebo mne všetko prišlo veľmi nezrelé, kyslé, umelé tam, ale zas nenakupovala som si sama a bola som fakt len ten týždne ..inak to isté som zažila v Holandsku ... ale určite je to aj tým, že ked tam asi človek býva už dlhšie tak vie, kde nakupovať atd :)

GoFruit

Sranda maoam, ked o tom tak pises, som si prave uvedomila, ze uz to nevnimam tak exoticky. Neuvedomujem si to ich "r"... napr.
My sa ideme s manzelom od sepembra ucit spanielcinu. Tak sa tesim na dovolenky v spanielsku... muz tam bude musiet ist raz rocne na kurzy tak sa zvezieme...

sedmikraska mas uzasneho tatina. Uzi si mnamky.
Belgicania su vazne divni, zirali by ste...ale ja to tu mam velmi rada, je to milionkrat lepsie ako svk zial bohu, co sa tyka ovocia a dostupnosti bio veci. Pocasie je horsie ako na svk, leto tu je kratke a malo slnka. Ale tato zima je uzadna tolko slnka co tu je ty nebyva ani v lete. Je tu vela cernochov a arabov ale vlastne vdaka nim je tu uzadne ovocie z afriky.

Sedmi_kraska

Maoam ja si myslím, že ak sa ti páči tak by si sa ho naučila :) ...poznám kopec ludí, ktorým jazyky vôbec nejdu ale hovoria plynule aj 3-4 jazykmi :) ..ale človek musí mať vôlu a čas , čo je dnes luxus u mnohých

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vitarianske dennicky - Fórum - ZDRAVIE.sk