Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

Hej rosemary dost smrdia. Ako nieco pokazene- cibula moze byt. Ja by som ti aj doniesla na svk ale to by neprezilcestu taky mrazeny ale ked zozeniem v aprili cerstvy ale vlastne nie....muz by neprezil v aute ten smrad a navyse teraz cestu chce spojit s vyletmi po nemeckych mestach takze miesto 2 dni ani neviem kolko bude trvat cesta.... vsak raz sem pridete a urobime durianovu partu oh mon dieu

Rosemary

Gofruit super. :D Niekedy by som chcela ochutnať tie duriany, ešte som ich nejedla. Ako to asi chutí? A čítala som, že to smrdí ako pokazená cibuľa, je to pravda?

GoFruit

O rosemary, ja si uz predstavujem dovolenku v Thajsku :) prekrasna predstava, ked ma nieco nastve hned som thajsku a uz je dobre :) Uz som aj lety pozerala, uz som tam a je mi tam skvele a to ovocie a som zasypana durianmi juj len nie doslova :)

Rosemary

Gofruit, u nás v tescu mávali bio banány minulý rok v zime a mala som pocit, že ich kupujem len ja. Odvtedy nič. V Lidli začali tiež s bio, tam majú rajčiny a uhorky, ale minule som sa tak tešila na tie uhorky a nemali ani jednu. Tak ich hádam teda ešte niekto kupuje. Alebo neobjednali? Neviem. Ale aj tak je otázka aká je tá bio kvalita kvalitná v tých supermarketoch. Aj keď tie uhorky mi fakt chutia oveľa lepšie než bežné.
Ale predstavujem si že mám dostatok kvalitného ovozelu, to už nejaký čas a predstava je to naozaj krásna. :DDD

Rosemary

Ahojte dievčatá, krásny deň Vám prajem.
Vicky, želám ti aby sa ti vydaril tvoj zámer a rodina začala akceptovať tvoju stravu. Najhoršie ja to na začiatku, potom keď uvidia že ti to prospieva, tak sa s tým zmieria a možno pridajú aj oni viac surového do svojej stravy. Inak, sedmikráska krásne si to včera opísala, a je super že ti vaši kúpia občas kilo pomarančov a nenechajú ťa hladnú. :D
Gofruit ja ti tiež gratulujem k budúcemu špiralizéru. Vidíš, ja tiež stále niečo chcem. Momentálne je to vitamix, špiralizér, odšťavovač na listy a aj na citrusy. Takže vôbec nie som náročná, že? Ale pekne po poriadku, takže najskôr ten vitamix. :DDD
Včera som nestihla napísať, takže včerajší jedálniček:
R: šťava z jabĺk, pomarančov, zelerových stoniek a zázvoru
O: jablká s cesnakom, slivky z mrazničky
V: smoothie: banány, jablká, petržlenová vňať, koriander - bylinky čerstvo natrhané zo záhradky.
Množstvá si už nepamätám. Včera sa mi zdalo že niečo na mňa lezie, takže preto ten zázvor, cesnak a koriander. Dnes už je zasa všetko OK.

GoFruit

Inac vicky dost by ma zaujimalo ako v tych obchodoch prisli k tomu ze by im tie bio ovozely nikto nekupoval, ked ja som na Svk tak zhanam len bio banany po tolkych obchodoch lebo su vzdy vykupene. A ked kupim tak naraz vsetky baliky co v tescu maju. A kupim aj ked vyzeraju ako keby ich krava pozula len aby videli ze je o to zaujem. A potom ich vyhadzujem lebo su v tak zlom stave. Nechapem co s tymi bananmi robia a preco su prave bio banany tak dotlacene ako by to bolo naschval.
Preco potom od tolkych ludi pocuvam ze chodia bio veci kupovat do rakuska? Lebo na Svk nie su a ak su su nenormalne predrazene vid v Ba predajnu v Centrali. Tam maju tak nechutne vysoke ceny - 2 krat take ako tu v Belgicku. Ved uz sme sa aj my s muzom dohodli ze budeme chodit do rakuska. Napr na vianoce som na letisku schwechat zohnala bio banany prekrasne a mavaju tam aj bio zeleninu - na letisku!!!! A u nas na Svk ani len v tom najvacsom supermarkete nemaju skoro nic bio a ked maju tak na vyhodenie to je.
Ale gratulujem ti ze si sa tak dohodla a ja som si ista ze bude stale lepsie a aj ja budem stale buzerovat obchodnikov. V poluse som na vianoce v bio obchode chcela kupit banany tak mi svokra dopredu objednala a potom som este prisla a kupila dalsie 2 kila a o chvilu som jednu z predavaciek pocula sa prenaramne cudovat ze uz nemaju banany. No bodaj by mali ked objednaju dokopy 5 kil na mesiac. A ked som sa ich pytala kedy budu najblizsie mat tak mi povedali (to bolo pred sviatkami) ze az 16. januara - skoro som odpadla.3/4 mesiaca.....
no dobre ale nekazme si den, dnes je tak krasne a predstavujme si ze zijeme v hojnosti a vsade je tu pre nas dostatok toho najkvalitnejsieho ovozelu. Krasna predstavavsak?????

GoFruit

Ooo vicky, krasny jedálniček. Joj ako si ma vychvalila, dakujem, ano preto sem pisem, aby som motivovala aspon niekoho. Chcem aby sa nam vsetkym darilo vo vsetkych oblastiach a viem ze sme tu vsetci uzasni a som na nas hrda.
Dakujem vam baby za gratulacie k spiralizeru, no co hodil sa tento valentin... Je to zakladna vybava raw foodistov, tak je na case. Inac spagety nerobievam, ale zacnem miesto krekrov. Mam jeden super recept, ktory chcem hned zajtra vyskusat.
Inac si mi vicky spravila obrovsku chut na jablkovu stavu a teda si budem musiet zaobstarat daky odstavovac na jablka, tym mojim to nejde idealne...on je na tvrdu zeleninua listy. Takze zadavam si dalsikrasny spotrebic - vlastne chcem este 2 - odstredivku a kuchynského robota. To je uzasne, ako ja stale nieco chcem a nikdy nemam dost. Bavi ma to. Dobre sa vyspite a zajtra mame vsetky super skvely den.
ozaj vicky - ty v prvom rade nesmies s tvojou rodinou jednat z pozicie strachu a pochybnosti. Ak si budes verit a budes vediet ze tato strava je to prave a najlepsie a nebides sa bat mienky druhych, oni to pochopia a akceptuju. Moja mama sa uz zmierila. A ked babka ma reci tak je to moja mama kto ju zahriakne. Nie je to uzasne?

vicky_025

no a taktiež gratulujem ku spiralizéru, aj keď vopred.. :)

a keďže sa tu už takto rozpisujem.. :D
R- šťava z jabĺk, asi 4-5 deci
O- smoothie z 2 banánov a šalátu
O- kúsok z raw mrkvových krekrov (som si povedala že vyskúšam.. čakala som, že tam bude viac mrkvy ako tých semiačok.. a menej soli.. ale aspoň že to teraz doma mám, veru lepšia varianta vo chvíľach, keď príde veľká chuť na pečivo trebárs :/..)
V- kopec šalátu a dressing (paradajky, stopkový zeler, cesnak, trošku zázvoru)

vicky_025

ďakujem vám obom za rady :) pôjdem na to postupne a už aj s podloženou argumentáciou, hádam to pomôže :). dnes som už povedala, že pár dní budem jesť hlavne ovocie a zeleninu ale nič varené. tak aby sa s tým dopredu rátalo. nedopadlo to síce najlepšie, ale aspoň na túto chvíľu to budú akceptovať. hádam sa mi podarí to potom nenápadne predlžovať, až si na to zvyknú.

ach Sedmikráska, krásny popis, ako si aj pred vitariánstvom inklinovala k prírode :) super že už teraz máš taký vplyv aj na svoju rodinu, držím palce aj tvojmu ockovi, nech sa mu darí v snažení :)

GoFruit, tiež si myslím že to v akom veku si prešla na raw nie je také podstatné.. teraz máš taký skvelý jedálniček, ale aj spôsob myslenia, že si na tom podstatne lepšie ako väčšina ľudí ;) ideš nám výborným príkladom :) a je veru pravda, že teraz je internet plný informácií, občas ani človek nevie čo skôr čítať..
a čo som si tak náhodne všimla v iných diskusiách, ty to výborne využívaš.. poznatkov máš toľko, až sa občas nestíham ani čudovať.. :)