Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

vicky_025

asi teraz odpíšem dosť chaoticky, ale neviem ani na čo skôr odpisovať :D čiže to bude pravdepodobne jedno cez druhé..

GoFruit, ono mne tie nebio šalátové veci tiež obvykle nevydržia dlhšie ako také tri dni. ale to pripisujem tomu, že tak dlho stoja v obchode :D už som aj otravovala ľudí v menších zelovococh- dookola mi vraveli len to, že bio veci im nikto nekupuje a tak sa im to neoplatí. no akurát dnes som sa s jednou majiteľkou konečne dohodla, že ak jej aspoň deň/dva vopred poviem čo by som chcela, že mi to objednajú :) taká bola zlatá, doteraz sa usmievam vďaka tomu :)

nuž, nebývam priamo s rodičmi, ale s veľmi blízkou rodinou. akurát je moje stravovanie večne témou jeden, stále ma každý sleduje, sa cítim miestami ako malé dieťa. na jednu stranu ich strach chápem, lebo som si prešla istým obdobím, keď to so mnou nebolo najlepšie. asi tak v 14/15tich som si veľa čítala o tom čo je nezdravé a chytil ma chorobný strach voči všetkému asi. jedla som tak maximálne nejaký šalát, bála som sa aj ovocia kvôli tomu, že je v ňom cukor a podobne. takže som neskutočne schudla, mala som veľkú podváhu a to ma potom aj hospitalizovali a kadečo. ale to som vtedy o raw strave ani nechyrovala. čo je škoda, lebo by som zistila, aké je ovocie skvelé a mohla preskočiť tých 5 zbytočných rokov brania liekov, priberania a opätovného chudnutia.. ale čo už :D potom som sa k nemu dostala buď vďaka youtube, alebo nejakého stiahnutého dokumentu, už ani naisto neviem povedať... :)

Sedmi_kraska

:) dakujem za fandenie :) ... o vitariánstve ako takom cez internet, na youtube... dovtedy som sa k tomu dostávala sama, nejak tak intuitívne, ale samú od seba by ma asi nenapadlo ísť čisto na surovom ... len viem, že napr. ak som bola chorá tak som išla iba na surovom a to som vtedy o tom nič nevedela, alebo ked som bola po operácií ,tak som bola na šťavách a jablkách skoro mesiac, a to som o žiadnych očistách ani vitariánstve predtým nepočula :) .telo proste vie, čo potrebuje a samo nás k tomu vedie - ale to my tu už všetci vieme :) GoFruit aj tak myslím, že pri tvojom takmer dokonalom denno-dennom jedálničku musí byť tvoj organizmus tip-top oproti 99,99% populácie :)

Ja dnes tiež super :) konečne sa začínam sama pomaly donucovať do vecí , ktoré mám stále v mysli ale nie a nie ich uskutočnovať . A ocina som dnes navnadila na pitie citrónovej vody :) a jedol samotný surový zeler, ten má rád a banány :) - snaží sa prestať fajčiť a piť kávu, myslite na nás , on bol neuveriteľný závislák ..dúfam , že už to výjde teraz :)

Inak gratulujem predbežne k špiralizéru !! :) :) budete mať krásne raw cestovinky :)

GoFruit

R: OJ 7dl
O: smoothie kel 5bananov a OJ 1,5 l - zaludku sa nepacilo - vazne tusim odmieta ine ako mono. Ale zatial neviem ako to riesit lebo syn to pyta.
V: cely piel de sapo
teraz pijem zelenu stavu 7 dl

Sedmikraska a Vicky ste uzasne baby, velmi vam fandim. Ja keby som zacala v takom veku ako vy, bola by to parada....keby som aspon to maso tak dlho nejedla. . Ale asi to suvisi s pristupom na net, nie? Alebo ako ste sa dozvedeli o tomto stravovani?
Ako sa dnes mate, ludkovia? Ja sa citim uzasne hlavne odkedy som sa dozvedela, ze dostanem na valentina spiralizer. Ale dnes bolo celkovo skvele.

Sedmi_kraska

fúú Vicky na toto si pamätám ako dnes :D ja teda tiež žijem s našimi , a v čase ,ked som s raw stravou začínala som mala len čerstvých 17 .. len ja som mala tú výhodu, že ja som jedávala " zdravo" aj pred tým, kupovala kopec vecí z Bio- obchodov a vyzerala ako hipisák ( dlhé husté vlasy, nemalovala som sa, vždy chodila do lesa, milovala zvieratá) a tak nejak prirodzene si naši všimli že inklinujem k alternatívnemu živ. štýlu.. No a ked som sa teda naozaj rozhodla, že idem skúsiť to vitariánstvo, to bolo v podstate zo dňa na deň, tak som jednoducho na druhý deň povedala rodičom aj kamarátke, že som objavila taký živ. štýl, ktorý ma velmi oslovil a cítim, že ma to k tomu akosi ťahá a chccem to skúsiť. A naši v pohode ... myslím, že je veľmi dôležité povedať slovíčko SKÚSIŤ..človek si automaticky predstaví niečo nezáväzné, takže s tým možno nebudú mať až taký problém :) a počas toho "skúšania"si na to zvyknú, a si tam, kde chceš byť :) .. to zatlkanie musí byť veľmi zaťažujúce psychicky :) len to daj zo seba von a bude ti lepšie :) .. mne naši síce často nenakupujú, ale už to berú ako úplne normálnu vec, že myslia ja na mňa a to , čo budem jesť ja :D takže pri nákupe 30kg potravín:pečivo, maslo, syry, atd mi kúpia to kilo pomarančov :D :D je to sranda ... držím palce :)

Inak ja dnes : R - 800ml vody s citrónom
D: 2 malé jabĺčka
O: šalát : ľ.šalát, pol avokáda, mrkva,uhorka,cuketa, trošku oliv. oleja a pár zelených olív :)

GoFruit

Joj vicky, to je blbe s tou nebio zeleninou. Ja som raz na Svk kupila nebio spenat v Tescu a nestihla som ho spotrebovat a po vyse tyzdni som sa nan pozrela a stale bol rovnaky ako v den kupy. Tu mi bio spenat do 3 dni zvadne a zacne sa kazit. Tak ak mozes chod si natrhat niekam do lesa alebo dalej od cesty a poriadne umyt lebo zas ked na to macky kakaju tak ziadna vyhra....
Jedine co vam mozem poradit je pytat v tych obchodoch bio veci. Stale dookola pytat. A oni ked budu vidiet zaujem zacnu dovazat. Ved uz sa daju zohmat bio rajciny a banany a bude toho stale viac len asi je najlepsie stale ich buzerovat s tym.
A s tvojou rodinou..ty zijes s vasimi, co? No asi je lepsie povedat to narovinu a pripravit si pripadne argumenty a nejaku knihu ak by mala mama starosti. Pripadne clanky o lydoch co su dlho na tejto strave a zdravi. A nebat sa. Predstav im to bez strachu z vycitiek ci odmietnutia - nech citia z teba presvedcenost a silu. Vela stastia

vicky_025

a ešte jedna taká otázka.. ako ste dali do povedomia rodine (respektíve okoliu) o tom, že idete na raw stravu? ja na to asi idem dosť blbo, lebo zatĺkam. doma mám často až vypočúvanie a potom sa len vadíme kvôli jedlu. takže keď som plne na raw, často si vymýšľam alebo predstieram, že som čosi vareného jedla.. a myslím že aj hlavne kvôli tomu sa mi nedarí na tom vydržať.. mám potom aj celkovo väčší tlak od rodiny, keďže je tam také to "minule si mala a teraz nemôžeš?" alebo "jeden obed ťa predsa nezabije" a na druhú stranu aj celkovo svoju energiu smerujem inam.. keďže sa tak naladím na to predstieranie... už to asi nejak postupne začnem vravieť narovinu... :)

pardon za tak dlhé rozpisovanie.. :)

vicky_025

ahojte :) tak ja som to skúsila s tými jablkami, aj keď pre okolnosti mi nevyšlo viac ako deň. no najbližšie keď sa bude dať zopakujem určite :) hádam si za rok zoženiem na zimu tiež nejaké bio jabĺčka, teraz som už nič nenašla veľmi, neskoro som sa spamätala no.

pozerala som sa aj na ten obchod ktorý si tuším Sedmikráska pridávala ty, dúfam že sa nemýlim :) celkom ma tam zaujal ten raw prášok špenátový, premýšľam, že by som si to kúpila a pridávala si to do smoothies v čase keď nemám nič listové po ruke.. a najmä teda by to malo byť aj v bio kvalite nie? to čo ja kupujem teraz po obchodoch je kadejak striekané, že občas po niektorých cítim ako keby ma mierne štípal jazyk... :/ takže to asi nebude bohviečo...

GoFruit

Este nie, dostala som kramy a vtedy nemam chut na mnoho veci a mam potrebu odlahcit jedalnicek. Mam ale nakupene na ne veci, tak snad sa mi nepokazia. Uz asi vyhodim dalsiu varku bananov. Uz ani banany nebudem kupovat.

Sedmi_kraska

No to hej, mala by som nejaké nasušiť na radiátore :) ... tebe ten OJ akosi fakt ide teraz :) ja ho tiež milujem, ale som lenivá stále vyťahovať a čistiť odšťavovač ... + pomaranče sú nie najlacnjšie , ale ked sp v akcií tak sa oplatí :) ..

Inak skúšala si tie raw zem. placky ? :)