Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

Joj vicky, to je blbe s tou nebio zeleninou. Ja som raz na Svk kupila nebio spenat v Tescu a nestihla som ho spotrebovat a po vyse tyzdni som sa nan pozrela a stale bol rovnaky ako v den kupy. Tu mi bio spenat do 3 dni zvadne a zacne sa kazit. Tak ak mozes chod si natrhat niekam do lesa alebo dalej od cesty a poriadne umyt lebo zas ked na to macky kakaju tak ziadna vyhra....
Jedine co vam mozem poradit je pytat v tych obchodoch bio veci. Stale dookola pytat. A oni ked budu vidiet zaujem zacnu dovazat. Ved uz sa daju zohmat bio rajciny a banany a bude toho stale viac len asi je najlepsie stale ich buzerovat s tym.
A s tvojou rodinou..ty zijes s vasimi, co? No asi je lepsie povedat to narovinu a pripravit si pripadne argumenty a nejaku knihu ak by mala mama starosti. Pripadne clanky o lydoch co su dlho na tejto strave a zdravi. A nebat sa. Predstav im to bez strachu z vycitiek ci odmietnutia - nech citia z teba presvedcenost a silu. Vela stastia

vicky_025

a ešte jedna taká otázka.. ako ste dali do povedomia rodine (respektíve okoliu) o tom, že idete na raw stravu? ja na to asi idem dosť blbo, lebo zatĺkam. doma mám často až vypočúvanie a potom sa len vadíme kvôli jedlu. takže keď som plne na raw, často si vymýšľam alebo predstieram, že som čosi vareného jedla.. a myslím že aj hlavne kvôli tomu sa mi nedarí na tom vydržať.. mám potom aj celkovo väčší tlak od rodiny, keďže je tam také to "minule si mala a teraz nemôžeš?" alebo "jeden obed ťa predsa nezabije" a na druhú stranu aj celkovo svoju energiu smerujem inam.. keďže sa tak naladím na to predstieranie... už to asi nejak postupne začnem vravieť narovinu... :)

pardon za tak dlhé rozpisovanie.. :)

vicky_025

ahojte :) tak ja som to skúsila s tými jablkami, aj keď pre okolnosti mi nevyšlo viac ako deň. no najbližšie keď sa bude dať zopakujem určite :) hádam si za rok zoženiem na zimu tiež nejaké bio jabĺčka, teraz som už nič nenašla veľmi, neskoro som sa spamätala no.

pozerala som sa aj na ten obchod ktorý si tuším Sedmikráska pridávala ty, dúfam že sa nemýlim :) celkom ma tam zaujal ten raw prášok špenátový, premýšľam, že by som si to kúpila a pridávala si to do smoothies v čase keď nemám nič listové po ruke.. a najmä teda by to malo byť aj v bio kvalite nie? to čo ja kupujem teraz po obchodoch je kadejak striekané, že občas po niektorých cítim ako keby ma mierne štípal jazyk... :/ takže to asi nebude bohviečo...

GoFruit

Este nie, dostala som kramy a vtedy nemam chut na mnoho veci a mam potrebu odlahcit jedalnicek. Mam ale nakupene na ne veci, tak snad sa mi nepokazia. Uz asi vyhodim dalsiu varku bananov. Uz ani banany nebudem kupovat.

Sedmi_kraska

No to hej, mala by som nejaké nasušiť na radiátore :) ... tebe ten OJ akosi fakt ide teraz :) ja ho tiež milujem, ale som lenivá stále vyťahovať a čistiť odšťavovač ... + pomaranče sú nie najlacnjšie , ale ked sp v akcií tak sa oplatí :) ..

Inak skúšala si tie raw zem. placky ? :)

GoFruit

Oh sedmikraska, skoda tej vecere. Pre taky pripad by sa mala mat asi radsej dake raw krekry po ruke, predsa len su zdravsie.
Ja som dnes mala
R+O+Ol : OJ (dokopy mozno do 2,5 l)
Ol este 2 manga
V : zelena stava ako zvycajne zhruba 7 dl
asi si ale este dnes dam hrasok, mam nan chut

Sedmi_kraska

fúúúú GoFuit dosť ma to láka, ked hovoríš takéto pozitíva :) :)
Jablka su fakt super prečisťujúce, my máme dokonca veľa bio jablk, ešte z jesene ...

Inak dnes : R: jablko, banán a potom ešte šťava z 2 grepov, ľad.šalátu a kiwi

D: 2 jablká
O: smoothie : ľad.šalát - celá hlava, 2banány a kus žltého melónu ( viem, že by sa nemal kombinovať ale musím ho už zjesť, začal mi hniť ...)
V: som zabila zas, 2 chleby s maslom a cesnakom :/ ... jaj hanbim sa

GoFruit

Inac si uvedomujem, ze takto to citim od jablkovej diety, takze zrejme mi tie jablka precistili telo a teraz vnimam od neho signaly na odlahcenie stravu. Takze Sedmikraska ak mozes, daj sa na tie jablka, mozno aj tebe pomozu a prejdes aspon na raw.

GoFruit

Dobre ranko krasne bytosti!
Moje telo si teraz ziada prejst na monostravu tak to skusim. Dnes by som chcela byt len na pomarancovej stave. Viem si predstavit ze by som na nej bola aj mesiac. Ale zatial akosi neviem zvladnut nakupovanie - obmedzit ho iba na jeden druh ovocka a tak nakupujem zo zvyku vsetko. Vcera mali krasne hrasky z Maroka- no nekup. Kupila som vyse kila, teraz neviem co s nim asi zamrazit, skoda ho. Budem si to musiet v hlave vyjasnit, ze NONO kupovat take rozmanite jedlo. Nastastie uz koncia lici aj manga budu ale dam si aj nejaky den na mangach. A na piel de sapo.
Prajem vam prekrasny stavnaty den plny radosti a hojnosti!!!

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vitarianske dennicky - Fórum - ZDRAVIE.sk