sumamed - kyselina?

Príspevok v téme: sumamed - kyselina?
jana53

Ahojte! Vyvoláva sumamed zvýšenú tvorbu žalúdočnej kyseliny? Dnes mi nasadili na zápal HDC Sumamed, trojdňové balenie. Hodinu pred obedom som vzala prvú tabletku a po asi 2 hodinách mi vyrazila do úst po grgnutí /bolo mi trochu ťažko od žalúdka/ salva kyseliny. Predpokladám, že na vine je Sumamed - môžem na tú kyselinu užívať Helicid? Vďaka za radu!

RNG

Sumamed / azitromycin/Zitromax je antobiotikum, ktore nijak nezvysuje vyrobu zaludocnych kyselin, prave naopak, znizuje, a to ma za efekt kvasenie a hnitie v zaludku, co sa prejavi ako nasilne otvorenie uzaveru medzi zaludkom a pazerakom, kam sa tie kvasne peny nahrnu. Tj pala ako prakticky vzdy je priznak NEDOSTATKU kyselin, nie prebytku.
Azytromycin na plno skodlivych nasledkov aj na zaludok, pozri napr na
bacteria.emedtv.com
kde to uvadzaju v percentach pacientov, aspon tie bezne, nie poskodenia z dlhodobeho pouzivania.

-vt-

nie som lekár, ani lekárnik, ale podľa príbalového letáka nebije sa Helicid s ATB a znižuje množstvo žalúdočnej kysely.
www.zdravie.sk
A ten predošlý odkaz som preposlal preto, pretože z neho vyplýva, že dotyčný si užíval Helicid súčasne s ATB.
Prajem skoré uzdravenie!

jana53

Vdaka zalink, vt. Dufam, ze som pochopila spravne, ze si mam davat aj helicid, ked uzivam ATB? Hoci link sa tykal liecby Helicobaktera, a ja mam zapal nosohltanu spojeny so silnym kaslom.

jana53

vdaka za reakcie. Lactobacily uzivam. Mne ide o Helicid ako antacidum. Ci sa to "nepobije" s tym Sumamedom.

Mne dnes nasadili Sumamed namiesto Fromilidu, lebo z toho som mala bolesti zaludka, krce v bruchu , busenie srdca, a horku chuit v ustach.

lost

ale nepamatam sa, ze by mi vyrabal nejaku kyselinu, a to som pri uzivani vobec nic nejedol ani nepil..
laktobacil ci nieco take by nepomohol ?