Ucenie

Príspevok v téme: Ucenie
Vanesssa

Sice sa ucim na 1 a niekedy aj 2 mam s ucenim taky problem ze, ked sa idem nieco naucit napr. 10stran z Dejepisu,alebo z Biologie tak sa to naucim raz,ale neskor ked si to opakujem zistujem ze to vobec neviem tak sa to musim naucit dalsi raz a niekedy aj dalsi..a potom este aspon 2krat zopakovat aby som to vedela. Dost ma to stve, kedze iny ludia sa to dokazu naucit za hodinu na prvy raz a mne to pomaly trva aj 5hodin dokopy. Som jedina alebo mate aj vy niekto takyto problem? Co s tym mam robit ? Kedze zachvilu pojdem na VS a tam sa budem musiet ucit aj 200stran a mne robi problem sa naucit 10. Existuju niake lieky na podporu rozmyslania, myslenia alebo nieco take..?

bingham

Maoam jeden SR hrac, ktory nemal absolutne talent na korculovanie (a ani nema),nemal fyzicke predpoklady preto, aby bol aspon dobry hokejista... bol povazovany za uplneho outsidera, radili mu aby prestal hrat hokej lebo nato vobec nema....

a cez to ze boli od neho rychlejsi, talentovanejsi, lepsi

je dnes drzitelom norrisovej trofeje pre najlpesieho obrancu najlepsej ligy na svete, a capitanom svojho teamu(co sa casto nestava...kedze je europan)

a ti...co boli lepsi, rychlejsi...ti co mali talent...Zaostali :)

takze niekedy ani genetika...ani talent nepostacia...

Maoam

kazdy mame svoje hranice, fyzicke, mentalne, psychicke a je dobre ich poznat, trenovat sa da - do istej miery, to ano, ale je dobre vediet, na co mame a na co uz nie

z toho, co mame sa da nieco vykresat, vramci moznosti...

z vrabca slavik nebude a naopak

mnoho rodicov tryzni svoje decka a chcu z nich mat nieco, na co ich deti proste nemaju, s masivnymi negativnymi nasledkami na detoch, casto po cely zivot

Genesis

bingham

to je tvoj nazor .. ja ti ho neberiem .. ja zas propagujem svoje nazory ktore su vysledkom vedy a nazhromazdenych informacii z praxe. Vsetko co tvrdim mam v praxi overene

sweater*

v akom sebeklame? ja si v zianom pripade nemyslim ze svet je nejakym sposobom spravodlivy alebo co, ale som s tym zmiereny, som normalny priemerny chalan, snazim sa robit co ma blavi a byt stastny, nie snazit sa nevidiet realitu a byt takto slepo stastny, ale byt ozaj rad z normalnych veci zo zivota. a to ze so mna nebude nikdy nejaky raketovy inzinier lebo mam priemerne iq no a co, ja po taktom nicom netuzim, nemyslim si ze som menej hodnotnejsi ako niekto super inteligentny alebo super pekny alebo extremne bohati alebo ja neviem vsetko dokopy. proste ja som vzdy rad ked sa rano zobudim...

Genesis

ak chces rady do realneho sveta tak :

1. sprav si kafe
2. pusti hudbu kde sa nespieva a ktora je relaxacna - napr indianske alebo peruanske piesne
3. ucivo si najprv raz cele precitaj
4. druhy krat precitaj s tym ze si pociarknes co je dolezite alebo si to odrazkovito (prehladne a jednoducho) vypis na papier
5. ak chces mozes si to co si si zapamatala sama sebe prerozpravat ale tento bod trva hodne casu a pokial sa tazsie ucis tak ta len zdepta
5 alternativa - rano ked sa zobudis si precitaj svoje poznamky alebo to co si si podciarkla

najlepsie sa clovek uci rano po zobudeni .. celkova rychlost myslenia, koncentracia a fixacia pametovej stopy ako aj je recall je vtedy najrychlejsia.

v skratke, vecer sa pomalsie ucis ale dlhsie si to zapamatas, rano sa ucis rychlejsie ale pamatas si to kratsie

takze je vhodne sa vecer ucit a rano si ucivo v rychlosti precitat a pokial si priemerne sa uciaci clovek bude ti tento postup stacit