spanok

J111

Mnoho ludi trpi poruchami spanku, hoci neviem, ci aj ty mas poruchu spanku. Ja ju mam, nemozem zaspavat. Teraz beriem na to liek a velmi mi pomaha, inak by som mozno ani nezaspal.

Magy

zdravim. problem spanku je pomerne bezny, aj ked malokto ho dokaze efektivne riesit. je to najme kvoli nezlucitelnosti medzi potrebami tela (biorytmus) a nutnostami jedinca pri zivote v spolocnosti (studium, praca atd).

moja rada: radsej spat menej, ale snazit sa prisposobit cas a mnozstvo spanku ako sa len da co najviac k chvilam, ked si to telo (mozog) vyziada. hoci len na hodinku poobede a pod.
jednoducho sa prisposobit prirodzenemu biorytmu tela a nesnazit sa ho za kazdu cenu porazit a ist proti nemu. nema to zmysel.

tiez som sa naucil, ze nacuvat potrebam svojho tela sa vyplaca a uz sa mu nesnazim nasilu vnucovat iny rezim.
aspon co sa spanku tyka, urcite!
odmenuje sa mi kralovsky - citim sa stale sviezi, zdravy, pozitivne naladeny...
a aj ked obcas spim len par hodin denne, staci to. zalezi na okolnostiach.

preferujem sposob, ked spim vtedy, ked si to telo vyziada. hoci aj 3x za den po jednej az troch hodinach. no ano, mam to stastie, ze moj zivotny styl a denny rezim si dokazem prisposobit podla seba a nemusim nasilu skoro rano vstavat (kvoli skole, praci a pod.), a mozem si aj poobede alebo kedykolvek zdriemnut, ked sa citim unaveny, ospaly...

mozem len doporucit sposob zivota, kde si budes moct rezim aktivita/spanok zariadit podla seba.
stoji to za to!