Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zuby

Larin

Hmmm, tak to si zaujimavy pripad :)

Mas dasna aj scervenale alebo trochu napuchnute? Alebo ti jednoducho len obcas krvacaju pri silnejsom tlaku?

Kazdopadne za dentalnym hygienikom alebo ako navrhol lost, za inou zubarkou, chod. Zda sa, ze hygienu mas taku, aka by mala byt, ale napriek tomu mas problemy. S tym ti my laici asi nepomozeme.

Drzim palce :)

1994zub

mam pastu parodontax uz dost dlho a aj tak mi tecie krv.. ale vcera ked som si umyval zuby netiekla, umyval som si opatrne..

Larin

No neviem, neviem, vypada to na zacinajucu paradentozu. Ak nie to, tak potom prinajmensom zapal dasna.

Na tvojom mieste by som namiesto zubarky isla ku dentalnemu hygienikovi. Oni vedia velmi dobre poradit. Urcite ti pomozu. Hlavne to neodkladaj. Cim skor, tym lepsie.

Ak ta nebude moct objednat hned, napr. az o mesiac, tak medzitym si proti krvacaniu mozes poradit trochu aj sam. Kup si medzizubne kefky, jednozvazkovu kefku, kvalitne pasty pri problemoch s dasnami, napr. Lacalut, Meridol alebo inu. Funguje to tak, ze ked si zacnes umyvat medzizubnou kefkou a jednozvazkovou, tak na zaciatku to bude dost krvacat. Ale pri dodrziavani poriadnej starostlivosti by to malo do tyzdna prejst. Ak tam mas vytvoreny zubny povlak, tak sa ti zapal a krvacanie budu vracat, prip. zhorsovat potencialnu paradentozu. A vytvoreny povlak dokaze odstranit len hygienik.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zuby - Fórum - ZDRAVIE.sk