Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Veľké množstvo znamienok na tele, som zúfalý...

Príspevok v téme: Veľké množstvo znamienok na tele, som zúfalý...
Hnusák222

Ahoj. Mám len 18 rokov ale mám veľké problémy, pretože mám veľa znamienok. Na rukách spolu ich mám okolo 100, a na tvári okolo 20, na ďalších častiach tela ich mám tiež dosť, aj na prirodzení, a stále pribúdajú nové... :-(. Ja by som sa s tím možno aj vedel zmieriť, ale tá predstava že sa ráno zobudím a nájdem si zase na nejakom nevhodnom mieste znamienko... Jedným slovo pôsobí to príšerne.
Tričká s krátkymi rukávmi kvôli môjmu problému neprichádzajú ani do úvahy. Na slnko chodím úplne minimálne, do solárka vôbec, preto nechápem prečo sa mi to toľko tvorí. Ešte mám k tomu bledú pokožku takže je to hrôza.
Chcem sa opýtať:
Máte niekto podobný problém ako ja? Riešili ste to nejako?
Dá sa pri odstraňovaní znamienok laserom odstrániť aj 20 znamienok naraz? Bolí to?
Nepoznáte nejaké krémy alebo niečo podobné ktoré zabraňujú vzniku znamienok alebo nejaké zázračné vodičky alebo čo ktoré mi to znamienko odstránia? Budem vďačný za každú radu, som fakt zúfalý...

darleenka

Ahoj, aj ja mám pomerne dosť znamienok, hoci snažím sa nimi veľmi nezaťažovať, ale určite sa chystám ku kožnému lekárovi - možno dám niektoré aj na doporučenie chirurgicky odstrániť. Na druhej strane pochybujem, že to súvisí so stravou. Či som sa stravovala tak alebo onak, tvorba znamienok bola vždy rovnaká ;)

Allan456

Este jedna vec, moja byvala koziarka mi odmietala znamienka vyberat lebo neboli nebezpecne. Tak som si nasiel inu a ta mi pomohla. Takze ak najdes niaku ktora to odmietne ima chod za inou :)

A llek ma pravdu, u mna v rodine je to rovnako geneticky dane, ma to henten onen. Na slnko ani nevidem lebo som hned spaleny, ine o typ koze.

geekygirl7

Ale na druhej strane: som citala, ze podla nejakej studie ludia s vela znamienkami (viac ako 100), starnu pomalsie a ziju dlhsie. Zistilo sa, ze maju dlhsie telomery. :)

llek

Hnusak (dal si si hrozny nick), ty sa vyber ku koznej.Su ludia co maju dispoziciu k tvorbe znamienok a ti by mali byt sledovani skusenym koziarom.S plesnami a podobnymi vecami materske znamienka nemaju pranic spolocne. Neviem, ci nieco podobne nema niektori z tvojich rodicov ci blizkych pribuznych. Ja viem,ze je to po estetickej stranke problem, ale ked si budes davat nieco vybarat, porad sa s koziarom, ktory je skuseny v problematike znamienok. Toto bude tvoj problem po cely zivot, tak sa musis s tym naucit zit a vychadzat s tym. Nedaj sa nalakat na nejake lasery alebo chemicke latky, riad sa radami kozneho lekara. U teba je to geneticka zalezitost. A este jedna vec- pozor na slnko a ziadne solarko

arman

Ja som cital, ze znamienka pribudaju v miestach velkeho prekyselenia, toxinovej zataze, a vacsinou tam, kde sidlia parazity a plesne. U mna to teda presne sedelo. Tam kde som mal traviace problemy kvoli parazitom, som mal najviac znamienok, a stale sa mi zvacsovali.
Po antiparazitalnej kure mi zmizli traviace problemy, a rozne neprijemne pocity presne z tej oblasti, kde sa mi tvorili na bruhu znamienka.
U teba to moze byt aj plesnova zataz, kedze vyzera ze sa ti tvoria po celom tele.
Ja by som na tvojom mieste zacal antiparazitalnymi kurami, radikalne zmenil stravu, aby si sa odkyseloval, a nakoniec, pouzil MMS na zlikvidovanie plesnovej zataze.

Inak znamienka mi aj odstranovali, ale nie laserom, ale chirurgicky, a ostali mi tam take male jazvy, nevyzera to moc pekne. Ale, asi o nieco lepsie, ako s tymi znamienkami. :-)

watermelon

Čítala som že to súvisi so stravou, ale nepamätám kde, možno vo wandmakerovi... Skús ísť týmto smerom

Allan465

Mam rovnaky problem a viem ake to je, osobne davam prednost chirurgickemu odstraneniu znamienok ktore su vacsie alebo cierne, jazvy mi niako moc nevadia, aj na tvary sa mi celkom slusne zahojili. Zvyknut nato sa da len velmi tazko, ale postupnym odstranovanim sa to velmi zlepsilo, myslim to ako ma to ovplivnuje.

jajaja295.

hnusak
mal by si zajst k lekarke, lebo nie je normalne, ked sa ti robia stale nove a nove znamienka, hlavne ked sa neslnis a ani nechodis do solarka a hlavne by ti mali vsetky skontrolovat, ci nemas aj melanom

neva

Podľa možnosti daj si znamienka vyšetriť. Každoročne sa koná v máji deň melanómu, keď robia vyšetrenia zdarma v rôznych kožných ambulanciách.
Najlepšie je poradiť sa s lekárom, ktorý Ťa vyšetrí, opýtaj sa ho na všetky otázky ktoré Ťa trápia ohľadom znamienok.

"Každý, kto príde v piatok 11. mája 2012 medzi 13 – 19.00 hodinou do ktorejkoľvek Tesco lekárne, ktoré sú v troch hypermarketoch Tesco Extra v Bratislave, ďalej v Trnave, Banskej Bystrici, Zvolene a Spišskej Novej Vsi, bude mať príležitosť nechať si zadarmo vyšetriť materské znamienka."

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Veľké množstvo znamienok na tele, som zúfalý... - Fórum - ZDRAVIE.sk