Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

byrokratické povinnosti vysokoškoláka

ano.

remesed
moja mama sla tiez :-) ale nie koli tomu ze by sa mi nechcelo alebo co, ale musela to podpisovat, takze mne by to nedali podpisat :-)

zuvinka

veves: áno, ja som to tak mala. V júni som síce spravila štátnice, no bakalárku som odovzdávala a obhajovala až v auguste, čiže až vtedy som oficiálne ukončila bc. stupeň (a mohla byť prijatá na Mgr.)

remesed

Ty máš ale dobrú mamu :-)
Ja to s rodičmi radšej ani nebudem riešiť, lebo by mi povedali, že som už veľký mám si to vybaviť (keďže ani oni zrejme nebudú vedieť, že čo).

zuvinka

Ja keď som skončila bc. stupeň, tak mama zaniesla na ÚPSVaR papier, že som skončila bc. a povedala, že budem pokračovať aj na 2. stupni. Potom v septembri tam išla zase a už priniesla potvrdenie zo školy, že teda naozaj pokračujem na Mgr.

remesed

Do kelu, ale teraz som si s tým taký istý neni, lebo som sa spýtal známeho na druhom stupni a ten mi povedal, že na jednom úrade bol ale nepamätá si, že na ktorom. Ostatní spolužiaci zase nič nevedia a irituje ma, že ich to až tak netrápi :-)
Už tento rok sú však vyprodukovaní prvý bakalári po štátniciach, nájde sa niekto kto by mi to lepšie objasnil, lebo už z toho totálny jeleň.
Ďakujem.

remesed

Ešte raz ďakujem za rady. Takže ak ma prijmú v najprvšom kole, nemusím nič riešiť.
Pomohli ste mi pomôcť, lebo na internete písali len končiacich študentoch a o končiacich-nekočiacich tam nič nebolo.

ewelin28

a ešte soc.poisťovňu nemusíš vôbec riešiť....tam aj keď si evidovaný na ÚPSVaR, nikto za teba nič nehradí, jedine ak si budeš platiť dobrovoľné poistenie..a to asi môžeš aj ako študent, ak nato máš

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

byrokratické povinnosti vysokoškoláka - Fórum - ZDRAVIE.sk