byrokratické povinnosti vysokoškoláka

ewelin28

no áno, môžeš sa ísť zahlásiť, ale potom stopnú tvojim rodičom prídavky na teba a ak mi donesieš potvrdenie o prijatí na druhý stupeň, pustia ti ich opäť...ale ak by si napriek tomu v septembri nenastúpil budete ich vracať....vravím ak si si istý, že pôjdeš ďalej nič nerieš, ale ak si istý nie si, radšej sa zahlás na tom úrade, ale tým pádom si môžeš brigádne cez leto zarobiť len 133 eur za mesiac, inak ťa vyradia... a potom si platíš zdravotné..a v prípade nástupu na VŠ neviem či ti to poisťovňa vráti alebo nie...preto bude najlepšie sa tam nehlásiť...tvrdíš, že pokračuješ...takže sa nemusíš báť, prídavky tvojim rodičom pôjdu, len potom im dones potvrdenie o prijatí ako som už spomínala :)

remesed

Mne sa však zdá, že na UPSVaR treba ísť, keď chcem dostávať detské prídavky (na seba :-), pretože tam treba každý rok nosiť potvrdenie o návšteve školy, ktoré zakladajú do môjho spisu a tak presne vedia, odkedy študujem a musia teda vedieť, že končím.
Čo sa týka sociálnej poisťovne, tak tam sa radšej opýtam. Som v súkromnej poisťovni a na miestnej pobočke sa tetky aj tak väčšinu dňa nudia.

ewelin28

no neviem neviem...ja som končila Bc pred dvoma rokmi a pokiaľ si si istý, že pokračuješ, nikde nič nemusíš hlásiť, len doniesť potom v septembri papier na ÚPSVaR, že stále študuješ...
som sa bola pýtať...ak by si náhodou nepokračoval, musíš si za tie mesiace zaplatiť zdravotné....ale ak chceš môžeš sa ísť nahlásiť na ÚPSVaR a potom ak by ťa náhodou nevzali, máš všetko kryté :)

flegma

nahlasit sa musis len zdravotnej a to do 8 dni od statnic, tam uvedies, ze od septembra pokracujes v studiu a oni ti uz vyrataju, ktore mesiace a dni bude treba doplatit...
socialne su dobrovolne, tam netreba... zalezi na tebe, v niektorych pripadoch by malo vyznam si to zaplatit, i ked je to dost znacna suma...