Lindynette 30? Dobrý sluha, či zlý pán?

simusiq

Ahojte chcela by som sa opýtať či sú tieto antikoncepčné tabletky naozaj bezpečné beriem ich zhruba jeden týždeň.Preto sa chcem opýtať či sa na ne môžem spoliehať...či ma naozaj ochránia pred tým aby som otehotnela.... ďakujem.

Majkaaaa

ja som sa zlakla...lebo som myslela ze ked ju neberiem...tak nechrani....napr. pocas tej pauzy.....lebo logicky tomu nechapem....ako to ze chrani aj vtedy??

odpovedam

majkaaaa, ano, je to pravda. Ved antikoncepcia ta chrani uplne kazdy den, bez vynimky. Samozrejme za predpokladu, ze beries antikoncepciu spravne.

Majkaaaa

ahoojtte cela by som sa vas spytat: teraz som dobrala prvu krabicku tabletiek...a v prvy den 7 dnovej pauzy som sa vyspala s priatelom...na tabletkach je napisane ze pocas pauzy som chranena..je to pravda??

PRVAPOMOC

dijewcatko - Akoze sorry, ale z tabletiek sa neda urcite pribat 20kg, sama si povedala ze mas vacsiu chut na jedlo. Pokial si stratila chut do sexu, to tiez nemusi byt z HAK ale aj zo znizeneho sebavedomia kedze si pribrala 20kg, urcite niesi taka uvolnena a neuzivas si to na plno, preto na sex chut ani nemas. A toto si urobila dost hlupost, ze sa mozno triznis tabletkami, ktore na teba vobec nevplivaju dobre, je velka chyba. Bud zmen tabletky na nejake radu Y co su (Yadine, Yasminele alebo Yaz - od nich by sa malo hlavne chudnut, mam to osvecene) alebo na nejaku NEHORMONALNU antikoncepsiu napr Phramatex alebo vaginalne kruzky Nuvaring a ziadne neziaduce uncinky mat nebudes-totizto, ten kruzok nevpliva ani na traviaci trakt a je fakt s minim.obsahom hormonov, ktore su akurat na zabijanie spermii. No jedno iste je, zmen antikoncepciu. Vela stastia.

dijewcatko

..odkedy beriem tabletky mam obrovsku chut do jedla.. predtym to tak nebolo.. teda - az tak.. na zaciatku uzivania som mala 52kg.. teraz si len smutne pozeram fotky z toho obdobia.. :( a to nehovorim o blbych naladach pocas celeho obdobia.. bojim sa zmenit HA, co ak to bude este horsie.. vysadit HA by som nexcela.. mam nepravidelny Mcyklus..

PRVAPOMOC

Bribrat v prsiach sa neda...prsia sa daju zavodnit pri tabletkach. Mne sa od Lindynette zvacsili prsia...Je to velmi individualne. Minerva su tablekty druhu co maju pomiesany gestagen a ten co obsahuju je urceny na krasu: vlasy, nechty, plet. Obsah estreogenu maju 35 cize o 5 vyssi ako mas v lindynette. Co poznam baby co minervu beru, vela znich sa zavodnilo no nie na prsiach ale uplne vsade. A tie tabletky hapruju s chutou do sexu. Neviem ci by som zvolila horsiu kvalitu od lindy....

Lennka

ani ja som nepostrehla zatial ziadne vedlajsie ucinky...iba zo zaciatku ma prve tri dni bolela hlava...a zaludok prvy tyzden..ale to skor nie boliet len bol taky tazky...a zaujimave bolo ze vsetko bolo dobre kym som nevyhladla..a vtedy mi bolo tazko..ale chut do jedla som nemala:D...mno ale to uz preslo..a dost rychlo:-)ja mam 3mesacnu davku teraz doma..mno len rozmyslam ze by som vyskusala minervu..lebo kamoska to ma a zevraj pribrala v prsiach..a ja by som tiez cela....len nwm ci to nie je blbost ked tieto mi uz tak sadli..