Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa správne holiť na tvári?

Príspevok v téme: Ako sa správne holiť na tvári?
pepo123

ahojte... ako sa správne holiť na tvári? holím sa dva krat, na 1x v smere chlpkov, a 2x v protismere... ale aj tak sa mi stale na druhý -tretí den zapalia chlpky, akoby sa nevedia prerásť cez kožu a vzniknu biele vyrážky, hlavne pri krku a po bokoch ale len na sánke...čo robiť aby sa mi tak nezapalovali? niekedy si normalne pomaham špendlikom lebo chlpky su zarastene v koži a zapalia sa tak ich akoby vytahujem spod kože ked su už dlhšie. Holím sa dva krát do týždňa. používam žiletky gillete fusion, a po holení používam chladiaci balzam bez alkoholu... poradte prosím...

-vt-

Pozorujem u seba obdobný jav, u mňa sa tie chĺpky zapália mierne do červena na krku (tvár je v pohode). Tiež používam Gilette Fusion, tieto žiletky majú hladký sklz a myslel som si, že vyriešia problém, ale na tom krku ani nie. Dlhé roky som používal balzam po holení bez alkoholu, teraz ho striedam s klasickou vodou s alkoholom, výsledok je v podstate ten istý. Ináč, najlepší výsledok som mal pri mini-balzamu z DM drogérie (značka Balea), takže ho odporúčam vyskúšať. Možno by pomohlo aj to, ak by pena resp. gél bol na tých citlivejších miestach hustejšie nanášaný a počkal by si zopár minút pred samotným holením sa. A možno by bolo vhodné ošetriť pokožku aj mimo holenia vhodným krémom alebo mliekom pre mužskú tvár.
Ináč, som zvedavý na ďalšie príspevky.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako sa správne holiť na tvári? - Fórum - ZDRAVIE.sk