Tehotenstvo a herpes

Príspevok v téme: Tehotenstvo a herpes
midsummer

Ahojte, s priateľom sme sa prvýkrát pokúsili o bábätko a keď všetko prebehlo v poriadku mala by som byť v 2.týždni tehotenstva lenže sa trošku bojím lebo dnes ráno mi vyšiel herpes na perách už som ho dávno nemala a práve teraz sa musel objaviť :(čítala som na internete že je to nebezpečné v prvom trimestri a že môže spôsobiť aj potrat alebo poškodenie plodu, je to pravda? :(Máte prosím s týmto nejaké skúsenosti? ďakujem pekne za odpoveď

RNG

Zvysujte si viralnu imunitu, radim kazdemu bez vynimky. Necakajte, kym mate viralne problemy, lebo tie dojdu vzdy pri oslabeni, totiz v tele nosime plno virusov, ktore neskodia len ked si udrzujeme vysoku viralnu imunitu. A naviac, je ich coraz viac, s tym , ze ludia cestuju a privezu si zo zahranicia rozne cudzie, na ktore nemame dostatocne imunity a sposobuju epidemie, ktore si zialbohu lekari prilis nevsimaju, kedze to telo vybojuje za par dni obvykle a oni maju aj tak len velmi malo neskodnych nastrojov proti virusom, tak sa snazia viralne problemy podcenovat, ved "odidu sami".....Ze pri tom mozu vazne a permanentne poskodit telo, to nechcu vidiet.

Maros75

opica....nam to vyslo na prvy krat :)
A co sa tyka toho herpesu na ustach......ten nie je nebezpecny. Hlavne si don nestuchat a neprepichovat ho.
Genitalny herpes moze mat vplyv ,ale tiez je to nie velke percento .

opica

nechcem posobit ako rypak, ale ty ani nevies, ci si tehotna, ci nie, a hned robis paniku...
2 tyzdne su velmi malo, vplyv to mat nebude, ak by hej, tak to skonci este predtym

velmi ti sice prajem, aby si bola tehotna, ale budme realisti, velmi malo parom to vyjde na prvykrat...my sme sa snazili rok

a neboj, je este velmi skoro, aby to malo vplyv

Maros75

Ďalšie ohrozenie novorodenca vírusmi pozostáva z infekcie matky vírusmi herpesu v oblasti genitálií (herpes genitalis). Infikovania dieťaťa počas tehotenstva sú zriedkavé, môžu však viesť k potratom a aj k vývojovým anomáliám.

Čítajte viac: primar.sme.sk

adrenalin

je to nebezpecne a mala som s tym skusenost.hlavne kontaktuj gynekologicku a ta ti poviie co dalej.nie kazdy herpes znamena potrat drzim palce