Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

keď dlho stojim, je mi nevoľno..

Príspevok v téme: keď dlho stojim, je mi nevoľno..
Karmennn

ahojte, moze mi prosim niekto poradit s tymto mojim problemom? vzdy ked niekam idem a dlho stojim alebo kracam, pride mi nevolno akoby na vracanie. no nikdy sa to az na zvracanie nevyvinulo. vzdy si musim sadnut a potom to ako tak prejde. nedostatkom tekutin to byt nemoze, pretoze ja pijem vela a vzdy mam pri sebe flasu mineralky alebo vody. praveze ak mi je takto zle a napijem sa, tak je to este horsie. bola som s tym uz aj u obvodneho, no ten sa s niecim takym este nestretol.. poslal ma na gastro tam mi urobili sono brucha ze ci tam nahodou nieco nemam ale nemam tam nic. testy na vselico mi tiez robil a vsetko mam v najlepsom poriadku. vysvetlil mi to tak, ze na zaciatku zaludka je akysi zvierac a ze ten moze niekedy strajkovat. a myslim ze to aj bude tym, pretoze to citim akoby som bola upchata, pretoze clovek si prirodzene musi odgrgnut. a ja ked dlho stojim tak sa mi grgnut neda. ani ked sa napijem mineralky. tym sa to este zhorsi. lekar mi dal na to famotidin, najprv som uzivala 2x/den teraz uz iba 1x/den a citim to tak, ze ked som mala dve tabletky za den tak sa mi take nieco vobec nestavalo. s jednou tabletkou to uz celkom povedat nemozem, ale vzdy je to lepsie ako keby to nuzivam vobec nic. no cely zivot to uzivat nemozem, mam 22 rokov a ani nechcem.. a navyse sestra to ma tiez, a jej obvodna jej povedala, ze to nic nie je a poslala ju domov.ako keby si vymyslala. prosim poradte mi niekto, lebo ja sa uz aj bojim niekam chodit lebo viem, ze ked tam budem dlho na nohach tak bude zasa to iste... dakujem vsetkym za reakcie
Karmen

Karmennn

mne ked mi robili testy, tak mi vylucili akykolvek zapal v tele. no tiez si myslim, ze to nebude zaludkom..ale ja pri tom pocitujem taky tlak na zaciatku trav.traktu - tesne pod miestom, kte sa vstrede spaja hrudny kos. cize upne na zaciatku zaludka a tam moze byt aj ten spominany zvierac. v skutocnosti neviem uz co si mam o tom mysliet. jedine riesenie je ist na gastroskopiu, no mna naduva uz len ked si zubnou kefkou cistim vzadu jazyk.. tak neviem ako to vydrzim..

-vt-

Myslím si, že bude to nejakou vadou celkového trávenia a nemusí byť problém v žalúdku. ja som si dlhé roky nevedel "odgrgnúť" a mám pocit, že to bolo kvôli mojej Crohnovej chorobe. Je to zápal čriev. Aj keď teda žalúdok som mal v poriadku, ale kvôli chorobe trávenia v črevách mi to "grganie" neišlo vôbec. Až teraz, keď v dôsledku efektívnej biologickej liečby.
Chcem tým teda povedať, že problém môže byť aj inde - v inom úseku tráviaceho systému ako v žalúdku. Každopádne gastroskópia s odobratím nejakého materiálu by bolo presnejším zistením.
U mňa do vracania bolo na začiatku mojej choroby, tiež mi bolo často nevoľno pri státí.

Karmennn

stres mam teraz dost, ale stavalo sa mi to uz davno. vtedy som to vsak neriesila, pretoze som ani nejako jednoducho nevedela priznaky vysvetlit. no uz sa to nedalo vydrzat, lebo sa mi to stavalo pravidelne. stravujem sa celkom prirodzene, mam rada vela zeleniny a ovocia, ziadne hamburgery nejem. hadicu do mna este nedavali, ale myslim ze v najblizsej dobe pride na rad aj to, pretoze sa mi este nic nezistilo a lekar mi povedal, ze ak vysadim famotidin a budem to pocitovat stale, tak idem nevyhnutne na hadicu. lenze ked je to tym, ze sa mi neda odgrgnut, tak tam bude asi hadica zbytocna a zase mi nic nezistia.

-vt-

a nebude to stresom? Nejaké napätie, tréma, možno niečo podvedome stresujúce..., ale zas keď to má aj tvoja sestra, hm, tak neviem. Písala, že ti robili sono brucha, myslíš USG? A nerobili Ti teda vôbec klasickú gastroskópiu s odobratím materiálu?

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

keď dlho stojim, je mi nevoľno.. - Fórum - ZDRAVIE.sk