AIDS

ccc

Ja som z Ke, a mám to od jednoho doktora z UPJŠ, čo sa AIDS-u venuje a lieči na LF, takže asi to máme z jednoho zdroja, lebo na stupeň výskytu AIDS v SR sa tomu zasa až tak veľa ľudí nevenuje, a ten doc.je na AIDS asi najlepší odborník v SR, tak vidíš, aká náhodička

ccc

No múdri ľudia hovoria(infektológ, čo lieči AIDS)že:
ak je ranka v ústnej dutine, nákaza sa nedá vylúčiť, ale platí to na kontakt s ejakulátom
A ináč riziko nákazy pri nechránenom pohl.styku je relatívne malé,t.j asi 0,3%, ale pri deflorácii je to až 60%
Ak je prítomná iná choroba napr.hepatitída,alebo pohlavná choroba riziko nákazy prudko stúpa
A potom riziko nákazy závisí aj od spôsobu sexu, čím intenzívnejšie trenie tým väčšia pravdepodobnosť nákazy,ale stále pomerne malá, ale ženy sú na tom horšie, tie sa nakazia ľahšie ako muži
A vertikálny prenos(matka-dieťa)je samozrejme možný, ale cielenou terapiou a opatreniami sa zníži z 30 na 5-6% a to hovorím o pôrode
Intrauterinný prenos je veľmi vzácny

123456

cozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee slinami???? no jedine zeby v tych slinach bola aj krv a jedine ze by mali nejake ranky v ustach....

Prenos môže nastať krvou alebo krvnými produktami, nechráneným pohlavným stykom, prenosom z matky na dieťa (čiže počas tehotenstva), pri pôrode (vertikálnou transmisiou) alebo dojčením.

obycajnou pusou ci francuzakom to nedostanes...