Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Trápi ma výška

Príspevok v téme: Trápi ma výška
TANA333

Ahojte

Mám 17 rokov a výšku len 160cm. Nedávno som bola na RTG kolena z iných zdravotných dôvodov, ale ortopéd mi povedal, že už mám uzavretú rastovú chrupku resp. štrbinu.(či ako sa to volá) Znamená to,že je uzavretá v celom tele a už vôbec nenarastiem? Dosť ma to trápi, lebo rodičov a staršiu sestru mám pomerne vysokých. Do posledku som dúfala, lebo som čítala, že sa rastie v prieme do 21tky a moje dospievanie sa nezačalo nejak skoro.

peta111

..mensie zeny su ,,handy", take do ruky v posteli, chlap si s nimi moze viac robit co chce :DD to som pocula take nazory od muzov... ja mam 162 a som spokojna.... frajera som mala dokonca 204 cm a sucasny ma 190 cm :D

Erionetka

Tana, mám tiež 17 rokov a vášku 158 cm, takže voči mne máš ešte 2 cm k dobru ;) je pravda že ak ti doktor povedal že rastová chrupavka je už z-osifikovaná (niesom si istá či je to spisovné :D) tak viac menej nenarastieš, pretože táto chupavka je riadená somatotropínom=rastovým hormónom kt. sa síce dá brať napríklad na predpis lekára a myslím že niekde by si zohnala aj na voľný predaj, no nepomohlo by to práve kvôli chrupavke. kt. zabezpečuje rast kosti do dĺžky. Je síce pravda že rastieme do 21-ky ale to sa týka skôr opačného pohlavia u dievčat rast končí omnoho skôr. Ja som mala (a vlastne dodnes mám) menšie komplexy zo svojej výšky ale riešim to vysokými opätkami, a napokon, treba sa s tým naučiť žiť :) a ako Sewie hovorí, pozri na Madonu, Christinu Aquileru, Pink... v telke by si ani nepovedala že majú takisto 160 ;)

sewie

Tana, na vyske vobec nezalezi.nahodou podla mna male baby su rozkosne:)ja som sice o cosi vyssia ako ty ale mala som frajera ktory bol odo mna asi o 30 cm vyssi a bol tym nadseny-povedal ze sa mu to paci a ze mu to dava pocit ze ma "musi" chranit:)... mam kopec kamosiek co maju okolo 160 cm (dokonca aj moja mama a segra) a nikomu to v stasti nebrani:)pozri napr na Madonnu ci Kylie Minoque:)...aspon nebudes mat problem si najst frajera vyssieho od teba:)...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Trápi ma výška - Fórum - ZDRAVIE.sk