Ekzem

Príspevok v téme: Ekzem
twiiity

Dobry den! Tento dotaz je adresovany pre RNG, lebo mu verim :) Od detstva mam ekzem na ocnych vieckach, ked som mala 16 rokov, jeden rakusky doktor mi dal namiesat nejaku masticku, z ktorej mi to preslo, asi 10 rokov som mala pokoj, mohla som sa kludne malovat, ekzem bol prec. Netusim ake bolo zlozenie tej masticky a nemam si to ani ako zistit. V 26 rokoch mi ekzem znova vysiel na ocnych vieckach, uz ma trapi asi 2 roky a co je horsie, v poslednych 2 mesiacoh sa mi rozsiril aj do okolia oci, keby bol ciernej farby, tak vyzeram ako panda ( :D to len na porovnanie, ze kde sa asi nachadza). Natieram si ho obycajnou modrou indulonou, pocula som ze zabera, no mna to aj po namazani indulonou svrbi a nemam pocit, ze by to ustupovalo. Citala som rozne rady ako na ekzem, 100 ludi 100 rad, no najviac sa mi pozdava Konopna mast od Cannaderm, zevraj je velmi ucinna a ekzem odstrani. No nasla som viacero druhov, konkretne Atopos, Konopka a Eksema a neviem, ktoru objednat. RNG, prosim, mohli by ste mi poradit?? Ktoru z tych masti objednat, alebo maju aj iny druh, ktory je pre mna vhodnejsi? Alebo viete o niecom uplne inom, co je vhodnejsie ako konopna mast?? Za Vase rady velmi pekne dakujem.

twiiity

vdaka za radu, ono azdemu pomaha asi nieco ine. mne indulona neskodi, len akoby sa to ani nezlepsovalo, az na to, ze to nie je suche samozrejme... citala som dobre ohlasy aj na Eucerin 12% omega, len by som potrebovala odporucanie od niekoh, ao je RNG a pod., ze ktore je najlepsie... ale je pravda, ze co zaberie jednemu, nemusi druhemu a naopak.

flfsk

Ja sa s ekzemom trapim od 1 roka, cize23 rokov. S konopnou mastou skusenost nemam, uzivam masticky namiesane a na predpis v obdobi ked mam ekzemu menej alebo ho mam na tvari mi pomaha krem od biodermy, alebola roche posay, je ich viacero druhov na atopicku pokozku,indlona mi moc dobre na tvar nerobila, mala som vysev na vieckach aj v okoli ust,