Bipolárna porucha

lukaria

Ahojte!
1. Bipolarna nie je ziadna tragedia, je to ovela lepsie ako depresia, pretoze pri spravnych liekoch mozes zit uplne vyrovnanym a plnohodnotnym zivotom.
2. Pre rodinnych prislusnikov - prosim, skuste rozoznat u pribuzneho zaciatky manie a dovedte ho k lekarovi alebo na oddelenie vcas, skor ako budu zasahovat zdravotnici a policia. Je to velke utrpenie pre obe strany a mozu mu viac uskodit, ako pomoct.
3. Cloveku v manii nikdy neodporujte, zvysuje to jeho agresivitu. Na akykolvek jeho vymysel pritakajte a snazte sa ho mierne zmanipulovat k lekarovi.
Ak sa chcete cokolvek opytat, hore je moj mail. Mam s touto chorobou bohate skusenosti, moj brat ju ma uz 5 rokov a na zaciatku nam nikto nevedel pomoct.

lukaria

Ahojte! Bipolarnou poruchou tri uz 5 rokov moj brat. Posledny rok sa stabilizoval a je to omnoho lahsie. Ako rodina sme to velmi tazko znasali, ked jedneho dna prisiel domov a tvrdil, ze jeho otec nie je jeho otec, nenormalnou rychlostou rozpraval atd. Pridala sa agresivita, az skoncil na psychiatrii. Preto to odporucam podchytit uz pri prvych priznakoch. Nebojte sa ist k lekarovi, ak nemozete spavat, "nepotrebujete" jest a mate enormne vela energie. Da vam lieky a zarucene, ak ich budete pravidelne brat a chodit nacas spat + ziadny alkohol, budete moct zit plnohodnotnym a vyrovnanym zivotom a vasa rodina tiez. Drzte sa!

biba19

ahojte aj ja mam bipolarnu afektivnu poruchu. uz je tomu skoro polrok, co mi ju diagnostikovali.ake mate skusenosti s liekmi?brala som citalopram, ale ten vobec nepomahal.teraz som zacala brat alventu.bereju aj niekto z vas? da sa z tejto choroby uplne vyliecit?

tekila

S BPA sa da zit raz je to lepsie raz menej ale pokial budes riadne a pravidelne brat lieky nebude hrozne.Ja tak zijem 6 rokov,mam tri deti,muza schizofrenika tak to nieje vzdy lahke.nech ti je vsak ako kolvek najdi si denne aspon jednu radostnu malickost a k nej sa uz pridaju dalsie same.Prajem ti lasku a radost.

le

Ahoj, urcite neskusaj ziadnu akupunkturu. Lekarskou komorou jej ucinky nie su absolutne odobrene, ale pocula som vypovede ocitzch svedkov dosledkov posobenia akupunktury, a na yaklade toho ti ju vrelo NEodporucam. ona zdanlivo ci naozaj nakratko pomoze, ale sposobi neskor OVELA horsie ci uz psych. al. fyz. prblemx, prosim ver mi..
Aj ja mam bipolarku. Hlavne sa musis vela dozvediet o svojej chorobe, aby si bola schopna normalne, zodpovedne a stastne zit. Najdi si dobreho psychologa,ak je to mozne. Dobry psycholog musi byt aj dobry, mily , empaticky clovek.. /ja mam so psychologmi a psychiatrami skusenosti az-az/. Nie som velkym zastancom antidepresiv, niektore studie dokazali, ze sport ma rovnaky efekt ako lieky /az na to, ze lieky zasvinuju telo../. Ja chodim na futbal a velmi to pomaha. A sport sa pri BP velmi odporuca! A ak mas hypomanicky ci depresivny stav a yacnes mysliet na samovrazdu ci sebaublizenie, rozmyslaj o stave , v ktorom si, da sa to kontrolovat... pokus sa o nejaku kreativnu, pokojnu a nenamahavu cinnost, co ti sposobi radost. Drzim palce, viem, ze nie je lahke zit s tym.. ale to najhorsie mas za sebou, lebo vies, co s tebou je, a budes moct dokazat rozlisit prave pocity od nepravych, pravu vinu od nepravej, pravu nezodpovednost a lenivost od nepravej..

ccc

čítala som veľa odborných článkov o BAP,nakoľko študujem na LF a psychiatria ma zaujíma.
A jednoznačne by som povedala, že takúto poruchu chcieť liečiť akupunktúrou mi pripadá maximálne nevhodné, až hazardné, pretože okrem iného pri afekt.poruchy ľudia najčastejšie končia samovraždou, resp.najvážnejšia komplikácia týchto porúch je samovražda, a to už je vážne a preto som presvedčená, že by sa tým mal zaoberať skutočne odborník a určite to ovplyvniť medikamentózne, zvlášť, keď už je známy mechanizmus poruchy i liečby ako funguje.
Nespochybňujem alternatívne spôsoby liečby, ale v takomto prípade mi akupunktúra pripadá ako pokus s veľmi nejasným a otáznym koncom, ale názor nech si urobí každý sám

wwewwe

ja to mam tiez a chodim na psychoterapiu zacina sa mi rozvidnievat dako som to nezvladala ani vo vztahu ani v sukromi vobec ale lepsi sa to!!!!!!!!!!!

kiko

v dnešnej uponáhľanej dobe je potrebné aby každý, kto má podobný problém navštívil Odborného lekára- psychiatra. Veď veda je pokročilá a skoro všetko sa dá vyliečiť, keď sa zachytí včas.Načo sa trápiť, keď sa dá pomôcť::)) nič nie je také zlé ako sa vidí.Mojím názorom je,že netreba veriť žiadným šarlatánom a je potrebné presne určiť lieky,ktoré pomôžu.

seera

Vyborna rada tu padla: Ziadny alkohol! Pri BAP je pozivanie alkoholu velmi nebezpecne, najma v stave, ked sa mania prelina s depresiou; proste sa stiahnu vsetky zabrany a depresivny manik robi take divadlo, ktore priam pritahuje nestastie vsetkeho druhu.