Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Trema u psychologa

Príspevok v téme: Trema u psychologa
Rost

Zdravim.Niekolko mesiacov ma trapia depresie , neskor striedave s dobrymi obdobiami, miestami uzkostne stavy , nizke sebavedomie, nechut k zivotu.Chodim k psychologicke ale ta mi uz niekolko krat hovorila ze som velmi nervozny co je pravda.Neviem sa kvoli treme sustredit ani na svoj problem o ktorom chcem hovorit a pominule sedenia to dopadlo tak, ze som ani nepovedal co by som chcel a mal som aj velke odmlky kedy som nehovoril nic.Nevedel by niekto poradit, co by som mohol skusit aby som sa prekonal a viac uvolnil ? Rozmyslal som aj ze sedenia kvoli tomuto problemu ukoncim.Dostal som radu najst nieco pri com sa citim uvolnenejsie ale ja to neviem najst a nedari sa mi.

arman

Ano, ak ti je psycholog priatelom, uz to funguje, ale nie kvoli tomu, ze je psycholog, ale kvoli tomu, ze uz zacina byt priatelom. Otvoril city aj on, takze to mozes urobit aj ty, tym padom moze vzniknut skutocna dovera, ktora v citoch aj nieco napravi.

Rost

Skusil som si na jedno sedenie napisat niektore veci ale nakoniec to dopadlo tak, ze som si to so sebou nevzal , pretoze po tom ako som to znova precital mi to prislo velmi trapne a citil som sa ako blazon.

ale dakujem moc za rady, poskusam.

arman .Ale existuju aj psychologivia ktori to robia trochu alternativnejsie a maju taky poloprofesionalny pristup.A psycholog je tiez iba clovek a takisto ma city , zdalo sa mi raz ze ma aj dost problem ich udrzat.Koniec koncov preco by sme sa nemohli rozpravat aj inak ako odborne.Mne sa casto z nevysvetlitelnej priciny co nechapem stava ze za mnou pride clovek ktoreho skoro ani nepoznam a hned mi rozprava uprimne veci aj citlive temy a ja ho rad pocuvam.Kludne taky moze byt aj psycholog podla mna.

zewa

Musim povedat, ze som mala rovnaky problem (telefonovanim nieco vybavit, mailom, rozpravat...). Od mojho telefonatu (objednania sa) az po moje prve sedenie presli tri tyzdne. Tie tri tyzdne, vsetko co ma trapilo, som si hovorila nahlas. Cetou domou v aute som vsetko, co som chcela tej psychologicke povedat, hovorila nahlas. Ked som tam prisla prvykrat, sama som bola prekvapena, co vsetko som jej dokazala povedat. Postupne som si na vsetky (pre mna) strasne slova zvykala aj v tej sluchovej podobe, nielen vo forme myslienok. Alebo skus si vsetko, co ta trapi napisat na papier a ked na sedeni dojde k tomu, ze nedokazes pokracovat, jednoducho jej ten papier podaj. Myslim, ze by to mohlo pomoct, hm?
A toho psychiatra skus tiez poriesit tak, ze si budes par dni nahlas hovorit, ako sa objednavas. A potom to uz len raz povies do telefonu a hotovo. Zatial skus z lekarne Anxiolan, mne to trosku pomohlo sa uhludnit (poradila mi to psychologicka na prvom sedeni).

arman

Ako som uz viac krat pisal, samotny psycholog neporadi, pretoze nevznikne dost dovery.
Psychologovia aj psychiatri si drzia profesionalny pristup. Niesu to ciste medziludske vztahy.
Nikdy neotvaraj city pred clovekom, co ich rovnako neotvori tiez!!!
Tvoj problem asi zjavne zasahuje az do citov, a hlbokych veci, takze tvoje city sa intuitivne brania a ohraduju voci vplyvu takeho cloveka. A robia to opravnene!
Pocuvaj svoje city, a sedenia ukonci. Zbytocne prichadzas o energiu.

Rost

U psychiatra zatial nie.Bol som pred tym este u jednej psychologicky ktora bola fajn ale tiez som bol nervozny ale iba 2 sedenia , potom usudila ze asi bude lepsie ist za psychiatrom a potom sa vratit.Ibaze mna to vtedy uplne vylakalo.V podstate som sa ako keby psychicky zrutil a potreboval - no vlastne stale potrebujem (v podstate sa nic nezmenilo) sa hlavne najprv porozpravat aby som sa vobec odhodlal tam ist.Ledva som sa objednal k psychologicke, mam aj velku tremu z telefonovania / dokonca aj s mailom.Robia mi problem veci ktore su pre drvivu vacsinu ludi banalita a velmi sa za to nemam rad a som aj z toho nestastny, uvedomujem si svoju neschopnost.Skusil som este druhu psychologicku tu u ktorej este teraz som.Pravedpodobne som spravil chybu.Ale snazim sa momentalne pracovat aspon so situaciou v ktorej som.Ja som nervozny a v strese vacsinu dna , jedine kedy mi je trochu lepsie ak si vecer dam caj alebo nieco ine tak vtedy by som najradsej isiel za tou psychologickou a porozpraval sa kedze vtedy to uz trochu ide to citim.Skusal som to aj cez den spravit si takuto relaxacnu chvilku pred tym ako som isiel ale nepomohlo.Tak neviem som zufaly , je to pre mna taky kruh.

zewa

No, ono je to tak, ze tu uvolnujucu atmosferu a to, aby si sa citil prijemne je na pleciach psychologa. Mozno mas pocit, ze musis rozpravat. Neviem, v niecom problem bude. Myslim, ze ty sam jediny vies, preco si nervozny. Chodis aj k psychiatrovi? Beries nejake lieky? Mozno treba zacat odtial, aby si sa dostal trocha do pohody a fungoval normalne. Tiez som byvala velmi nervozna a v podstate pre tri sedenia u psychologa sme riesili to, ze ma treba nejak ustalit. Dostala som lieky aj na moju obrovsku nervozitu. Bolo mi lepsie aj sa mi lahsie chodilo k psychologicke. A uz k nej chodim vyse roka. Ono, pokial jej neveris, tak ju urcite zmen. Je to bezne.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Trema u psychologa - Fórum - ZDRAVIE.sk