Štúdium medicíny a všetko okolo toho

Príspevok v téme: Štúdium medicíny a všetko okolo toho
bluby

Ahojte,
chcela by som ísť študovať medicínu, tak by som sa chcela spýtať, vy, ktorí tam chodíte ste spokojní? A na ktorú školu chodíte? A čo učenie a učitelia? Vy, ktorí ste už absolventi, ako sa cítite? Aké sú vaše dojmy? Aký odbor si chcete vybrať? A vy, ktorí ste robili minulý rok skúšky, ako dlho ste sa učili? Prijali vás?
Ďakujem, totiž veľmi ma to zaujíma. :)

bluby

gbstw: A z čoho si sa učil? :)A bodovanie tam bolo ako vyriešené, keď si napríklad zle odpovedal na otázku alebo si ju vynechal? Že strhli ti bod alebo ti len bod nepridelili?

Azan: A z kníh si sa nič neučil? A skúšky boli náročné, či ani nie? To je dobre, že ťa to baví, potom sa ti to aj lahšie učí, nie? :)

A s češtinou tam nemáte inak problémy? Napr. keď máte nejaké práce alebo niečo také...
Ďakujeem :)

Azan

bluby: Na prijímačky... cez rok som si pomaly prechádzal tie skriptá na MU... možno som si ich cvične prešiel 2x. A potom asi týždeň pred prijímačkami v KE, som si prechádzal skriptá od nich. Stihol som to iba raz... aj to len tak tak :-D. A inak nič viac... tú fyziku som sa už nestíhal veľmi naučiť. Iba som si jeden deň prešiel poznámky v zošitoch z fyziky zo školy. Teraz keď sa spätne dívam, prijímačky a čokoľvek predtým bolo nič oproti tomu, čo nastalo potom :-D. A zrejme toto je nič oproti tomu, čo ma ešte čaká. Ale oni ťa tu vytrénujú. Sám sa čudujem ako sa viem niektoré veci rýchlo naučiť... nehovoriac o tom koľko veľa vecí. No aj tak nestíham. Je to miestami stres, ale neviem si predstaviť, čo iné by som študoval. Resp. čo by ma bavilo viac ako toto.

bluby

gbstw: tak toto je pekné :D a si spokojný? a ako dlho si sa učil?

Azan: Ano, ano, viem, že je tam fyzika, aj sa planujem na ňu učiť. Ach no, ja som práve ten typ, čo sa vždy zamotá a nestíha. Ako čo sa týka učenia, to stíham, ale napr. ráno na čas do školy nikdy nestíham :D Proste vždy sa nejako zamotám (ja ani neviem ako) a musia na mňa ľudia čakať :D. A ty si sa ako dlho učil? A skúšky boli v pohode?

gbstw

bludy áno študujem v Brne, a ja som sa učil velmi malo do KE velmi vela do Prahy a isiel som nakoniec do Brna :D

Azan

Myslím, že stačia aj tie BA... jednoducho si zvyknúť na typ zákerných otázok. Kopu vecí, ktoré boli v skriptách, som vôbec nevedel. A pozor, v Brne (a vôbec v ČR) je na prijímačkách aj fyzika. Avšak pokiaľ budeš mať v malíčku bio a che, tak strata bodov z fyziky až toľko nezaváži.

A... popravde... málokedy nestíham :-D. Samozrejme stíhať to musím, no je to na úkor spánku. Je dobré si veci rozvrhnúť a nenechať sa rozptyľovať inými vecami. A to sa mi nie vždy darí. Nebavia ma všetky veci... hlavne tie, ktoré sa mi zdajú menej potrebné. Ale na druhej strane veľa veci je naozaj zaujímavých a napriek premáhaniu sa to učiť, mám naozaj dobrý pocit, keď už niečo viem. A ty sa nemusíš báť, dievčatá vždy všetko stíhajú :-D. Aj keď neviem ako to robia...

bluby

Azan: Môžu byť podklady z Ba a z Brna? Či radšej aj košické mám pre istotu prejsť?
A stíhaš sa učiť? Ale baví ťa to, nie? Vôľu mám, ešte sebadôveru musím zohnať. :D

Azan

Ja ak môžem odporučiť, tak ak chceš do Brna, prejdi si okrem skrípt od nich aj nejaké skriptá kde je viac otázok. Ja som si prešiel košické a brnenské a nebol veľký problém sa dostať. Samozrejme chce to aj prirodzené vedomosti z bio/che/fyz zo strednej (viem o ľuďoch, ktorí sa dostali napr. do BA, kde sa nabiflili otázky, ale do Brna im to nevyšlo, lebo otázky nepoznali). Som tu prvák. Je to tu zatiaľ fajn, ale stále sa spamätávam z toho, aký je to skok v učení. A bude to ešte horšie :-D. Rozhodne treba mať pevnú vôľu a cieľ. A naozaj si to tých 100x ešte rozmyslieť. Lebo minimálne 6 rokov mladosti stráviť len učením a takmer ničím iným musí stáť za to.

bluby

gbstw: Ano, tak aj chcem, že najprv všetko pochopiť až potom sa učiť, lebo potom to aj lahšie ide... Inak, ty chodíš do Brna?