Znamienka alebo jazvy na tvári?

Príspevok v téme: Znamienka alebo jazvy na tvári?
znamienka11

Mám na celom tele dosť znamienok. Ale na tvári ma to trápi najviac. Na tvári mám asi 11 znamienok, z toho 6 je vypuklých s priemerom cca 3-5 mm, niesu až také tmavé, ale makeup ich nezakryje. Z jedného mi vyrastajú také biele chĺpky. Ostatné sú také malé ploché bodky, te mi až tak nevadia. Už som s tým bola aj u kožnej, Ustav lekárskej kozmetiky v BA. Tam mi povedali, že by ešte na mojom mieste počkali. Mám 15 rokov. Kožný mi povedal, že mám ten typ kože, že budem mať za pár rokov tvár celú posiatu znamienkami, a že mi tie znamienka budú stále rásť do konca života. Mne to ale vadí, myslím si že ma to dosť špatí, mám z toho komplexy...
Mám na vás 3 otázky:
1. Vadili by vám znamienka na tvári u baby? (HLAVNE CHALANI ODPOVEDAJTE)
2. Myslíte, že čo by vyzeralo "lepšie" - znamienka, alebo jazvy, ktoré by ostali po výberu z tváre ešte väčšie?
3.Máte niekto podobný problém?
ďakujem za odpovede...

Carie

Ja s tym mam skusenosti. Jednu dobru spravu: na tvari jazvy po vybrati znamienok nevznikaju, alebo len male. Dala som si ich tiez par vybrat. Pokial sa da, daj si ich radsej vypalit laserom, po tom ti nemusi ostat ani minimalna jazva, ale nie kazdy typ znamienka je na to vhodny, hlavne pokial je velke a vypukle. Ale hojeniu mozes kludne pomoct masazami a potom je na to silikonovy gel. Horsie je to so znamienkami na krku, hrudniku, bruchu a chrbte, tam vznikaju skarede jazvy. Vyber si dobreho chirurga, urcite plastickeho a nech ti to zasije vnutornymi stehmi, aby ti neurobil rebrik. Na krku v miestach kde sa ohyba sa to neda. Co sa tyka jaziev, ak by ti aj nejake vznikli, neskor, ked sa zahoja je moznost ich zatetovat, ak ich budes mat biele, tak ti zatetuju na farbu koze, aby neboli tak viditelne. Ale toto som este neskusala, ale chcem skusit. Neviem teda zatial nakolko je to fakt dobre. Urcite si nekupuj odstranovac znamienok, mam s nim zle skusenosti. A este ako sa ti budu hojit jazvy zalezi aj od toho, aky typ koze mas. Ak si prirodzene biely typ co sa tazko opali (a ak, tak hlavne do cervena), jazvy nebudes mat tak viditelne ako ked si skor tmavsi typ.

bez_S

1. mne znamienka trochu prekážajú
2.to je už na tebe hmm... aj jazvy sú škaredé , ale čo už
3. no ja som si tento rok vybrala znamienko na tvári... a jazva je dosť veľká , ale to sa ešte zahojí + používam contractubex a to je zlepšuje hojenie.. každopádne ja byť tebou tie väčšie si dám vybrať

Leila

Mne tiez nic neodstranovali laserom, normalne skalpelom a ani na chrbte to neni skoro vobec poznat, ze som tam nejake znamienko mala :) To, ze mojej mamine ta jazva na lici nie je vobec vidiet, len potvrdzuje, co pises. Ze na tvari sa hoja jazvy lepsie. Akoze jasne, ze ta koza nebude uplne dokonala, ale pokial ti to vadi, ale bojis sa, ze ti zostanu viditelne jazvy, tak si mozes dat skusit odstranit napriklad jednu a uvidis.

znamienka11

nie moje sa nedajú odstrániť laserom.. narástli by znova.. ale aj na tejto plastickej chirurgii by mi to iba vyrezali skalpelom... takže by tam jazva ostala.
Kožná mi ale povedala, že znamienka na tvári sa hoja krajšie ako napr. na chrbte. ale jazva tam aj tak zostane a úplne sa nedá potom odstrániť ani laserom

jajaja295

Ak ich mas na tvari a vadia ti, tak si ich daj vybrat...ja som tiez tak spravila a jazvy su minimalne a urcite som spokojna..lepsie ako byt bodkovana, mala som 2 velke na lici a jedno vypukle na cele a mala som z toho komplex..urcite to nelutujem

Leila

Ahoj, mne odstranovali zopar znamienok, ale nie na tvari. Po klasickom chirurgickom zakroku mi zostala dost velka jazva, po zakroku na plasticnej chirurgii (Ruzinov) ovela ovela mensie, teraz uz takmer neviditelne. Nedali by sa ti odstranit laserom? Po tom zostava asi najmensia jazva. Priatelovi odstranovali pred mesiacom niekolko znamienok laserom, niektore sa hoja pomalsie, ale po niektorych uz skoro nie je poznat, ze na tej kozi nieco bolo. Prve znamienko mi odstavali, ked som mala asi 13 a dalsie 3, ked som mala 15 alebo 16.
Ozaj, este jedna vec, mamine odstranovali na plastickej chirurgii znamienko na lici, je to uz fakt davno, ale po tom, co sa to zahojilo a jazva vybledla, neni vobec nic poznat.
Kazdopadne, je to tvoje rozhodnutie, ja by som si asi skusila dat ostranit najprv nejake dajme tomu 2-3, ktore mi vadia najviac a potom by som sa rozhodla pripadne pre dalsie :)