Moznosti infekcie

ccc

neboj sa, na 99,9% si myslím, že budeš ok.náhoda je sviňa, ako sa hovorí,ale ono to zasa nie je také "ľahké" sa nakaziť len tak

zorra

Ccc....ja viem, a teraz si urcite budem davat obrovsky pozor, hlavne po tejto skusenosti. Boze dufam ze budem v poriadku :-((

ccc

ale iste, s najväčšou pravdepodobnosťou ti nič nebude
ale už by som dávala na tvojom mieste väčší pozor, a veľmi sa nespoliehala na pozitívne myslenie, lebo to by potom skoro nikto neumieral, a zákerná choroba skolí aj najväčšieho optimistu

ccc

m janík, si zlatý,sila vôle je fajn, aj to, že ochorie len slabý organizmus, problém je v tom,že fakt,či máme silný, al.slabý organizmus väčšinou si uvedomujeme podľa toho, či ochorieme,al nie a nič nie je statické, to čo bolo včera nemusí byť dnes v niečom tak zložitom ako je ľudské telo.
a keď už ochorieme, stále to neznamená, že náš org.je slabý..
Zorra, ale v žiadnom prípade ťa nechcem strašiť
a prečo hepat B? pretože je v populácii dosť rozšírená, preto, že ma relatívne dlhú inkubačnú dobu, teda ľudia o nej nevedia a môžu ju šíriť ďalej

ccc

inkub.doba hepat.B je veľmi individuálna, týždne až 6 mesiacov,tak neviem, či sa ti chce čakať
dá sa zistiť aj pred manifestáciou choroby podľa špecifických HBs antigénov a iných markerov prítomných v krvi