Moznosti infekcie

zorra

Myslis si ze ak do troch meciacov nebudem mat ziadne klinicke prejavy infekcie, som o.k?? Taka je inkubacna doba hepatitidy?

mjaník

ochorenie nastane vždy za určitých podmienok,najmä,keď je oslabený organizmu.Príklad-americkí vedci urobili pokus,napchali vírus chrípky 13 dobrovoľníkom rovno do nosa a teda všetci mali dostať chrípku-nedostali,dostali ju iba traja

zorra

Mjanik, ja si sama budujem imunitu zdravym zivotnym stylom. Mysliš ze mi to pomoze? Imunita dokaze premoct aj take silne virusy?

ccc

jasné ja viem, stane sa, čo už..
HIV resp.AIDSU sa neboj, jeho výskyt je v SR tak malý, že to by si musela mať preukrutnú smolu, resp.považujem to za vylúčené..
ale môžem ti poradiť, pre istoto sa nadopuj vit.C aspoň 2 týždne, aby si podporila imunit.systém, a vôbec vitamínmi, a s tou hepat.B si to zisti, a keď môžeš daj sa zaočkovať, aby si sa ubránila v budúcnosti..
a rukavice odporúčam v každom prípade, niektoré vírusy napr. besnota a iné môžu preniknúť aj cez intaktnú kožu, resp.cez mikroskopické trhlinky, kt.si my ani neuvedomujeme

zorra

Ccc, ale ja som sa tak nestastne pichla, ako som davala ihlu naspat do obalu, tak som nou prepichla obal a vbehla mi hlboko do palca, takze aj rukavicu by mi to prepichlo :-( Ak som sa nahodou infikovala, musi sa to nejak prejavit? Ja sa bojim aj HIV. Ta zena ma aj dietatko, ja ju poznam a vizera byt zdrava, aj plet ma velmi peknu...

ccc

síce hep.A nemá význam pre teba, lebo tam je fekálno-orálny prenos, a to tebe ako kozmetčičke nehrozí o nič viac ako hocikomu inému