Hormonálna antikoncepcia - áno či nie?

Príspevok v téme: Hormonálna antikoncepcia - áno či nie?
darleenka

Prosím vás o radu, vzhľadom na to, že sa vôbec nedokážem rozhodnúť a tak hľadám názory z každej možnej strany. Od júna minulého roku užívam HAK, nepotrebovala som ju, menštruáciu som mala v poriadku, ale začala som ju užívať kvôli pohlavnému styku s priateľom, aby som si bola istejšia (keďže obidvom mám to vyhovuje bez kondómu). Ale keďže sa snažím prechádzať na zdravší životný štýl, prírodnú liečbu a všetko okolo toho, začala som si uvedomovať, že sa mi takáto umelá ochrana pred otehotnením veľmi nepozdáva, príde mi to pre moje telo neprirodzené a chcela by som ich prestať užívať ešte teraz. Ale som v tom veľmi nerozhodná:
1. na jednej strane vidím ženy, ktorým HAK viac ublížili ako pomohli, po ich vysadení museli brať na spustenie menštruácie rôzne lieky, mali ťažkosti
2. na druhej strane nechcem otehotnieť, nechcem sa stresovať z tehotenstva, som ešte veľmi mladá na to, aby som mala byť matkou(19násť)

Obidve strany majú svoje plusy i mínusy. keď antikoncepciu beriem, cítim sa nepríjemne, hoci nemám z nej žiadne vedľajšie účinky. keď sa pevne rozhodnem prestať, postihne ma hrôza z predstavy, že by som mala otehotnieť. Aké sú vaše názory a skúsenosti s HAK? Vedeli by ste mi poradiť?

arman

Tu je odpoved jednoducha - HAK jednoznacne nie.
Zasnem nad ludmi, ktori si kvoli zvysenemu sexualnemu pozitku nicia zdravie... nic v zlom, ale podla mojho nazoru, je to rovnake, ako uzivat nejaku drogu. To si mozem dat rovno drogu, nicit si zdravie, a pritom si vseliako umocnovat "zazitky" v zivote.

bella12

... najistejšou "antikoncepciou" je sexuálna abstinencia. Neškodí na zdraví ako HAK a nevyvoláva stres pred možným otehotnením. Navyše, pomáha zistiť, na akých pevných základoch je postavený vzťah medzi dvoma ľuďmi. Obdobie sexuálnej zdržanlivosti je príležitosťou lepšie spoznať povahu a srdce toho druhého. Ak je medzi nimi skutočná láska, tá sa len posilní. Ak sa však vzťah kvôli nedostatku sexu rozpadne, asi sa tí dvaja nemilovali tak veľmi, ako si mysleli...

fzlgss

z coho to usudzujem? no asi z toho , ze si napisala, ze nmate radi kondomy tak si musela zvolit hak. vyjadrujes sa v tom zmysle ako keby ine formy antikoncepcie neexistovali. premna zamna sa smej, ale skor by si sa mala zamysliet a co to si o sex. zivote nastudovat aj s partnerom

darleenka

bjefs, rozhodne NEMAM chabe vedomosti o roznych druhoch antikoncepcie, z čoho si to akože usúdil??! Ale vieš čo, len za z takých ľudí ako si ty, čo just musia moralizovať a domýšľať, smejem, takže :)))

Nela, zuzullienka, ďakujem za vaše skúsenosti a rady, myslím, že máte pravdu, keď si predstavím, že do seba dennodenne pchám akési hormóny, tak mi je z toho nepríjemne (a ešte horšia mi je predstava, že by som si mala oddaľovať cyklus ďalších 28 dní ako sa to robieva) asi teraz doberiem posledný týždeň a budem skúšať iné formy ochrany :)

Nela41

Antikoncepcia je humus, ja som ju brala a pokazil sa mi z nej celý organizmus. Nemám menštruáciu pravidelnú po dosť dlhom čase a ja som mal pred užívaním úplne čistú peknú pleť a po vysadení sa mi začali robiť doslova "jebáky" všade kde sa pozrem. Nenávidím svoje rozhodnutie brať také svinstvo

zuzullienka

Ja som mala ten isty problem..menstruaciu som mala pravidelnu ale velmi som sa bala otehotnenia..tabletky som brala 3 roky a najprv som si myslela ze na mna nema ziadne negativne ucinky..ale postupne som si uvedomila ze som bola s roznymi problemami u gynekologa asi 4 krat.predtym iba na preventivky som chodila..postupne som prestala mat chut na sex a navyse sme zakazdym museli pouzivat lubrik.lebo som nebola nikdy dost vlhka... takze som tabletky vysadila a ked to mozem zhodnotit: nikdy viac! Citim sa ovela lepsie...
Prestala som sa bat pouzivat kondomy a teraz uvazujem aj nad pharmatexom ( nehormonalna antikoncepcia)

bjefs

mas 19 a uplne chabe vedomosti o roznych druhoch antikoncepcie. okrem kondomov a hak existuju aj ine sposoby ochrany... hlavne ze sexujes