Vidim mrtvych ludi...

Príspevok v téme: Vidim mrtvych ludi...
danka20

Dobry den,potrebovala by som poradit,ale velmi..mam dost problem,zijem s priatelom uz 4 roky,na zaciatku vztahu sme byvali oddelene samozrejme s rodicmi a tak..nikdy som nemala ziadne problemy so spankom ani nic podobne,ale asi pred pol rokom som zistila,ze mam strasny strach zaspavat,nieto este spat a zobudzat sa sama..ja viem ze je to sialene,ale mam strasne sny..ono to bud su velmi zive sny,alebo realita,pretoze ja mam otvorene oci,vidim ludi ktori su davno mrtvi,niektorych poznam,inych nie,nemozem sa vtedy hybat,som ako zhypnotizovana a ked sa ku mne priblizuju tak od strachu znova upadam do hlbokeho spanku,poradte mi prosim,priatel o tom nevie,vysmial by ma,a ja sa desim ked bude mat odist na pracovnu cestu alebo niekam,poradte prosim len nie psychiatra... dakujem vam

emka212

Ahojte tak zaujal ma názov témy že ako to je s tým videním duchov či je to vôbec možné alebo to len vo filmoch sa stáva :D no na tieto veci zo spánkom to mám aj ja príhody :DDD ale mne sa to stáva len ked pozerám blbé filmy a snažím sa ich nepozerať ale niekedy sa dám nahovoriť od kamarátov a potom nespávam dobre...naposledy sa mi stalo že som pozerala film o mimozemšťanoch (čoho som sa nikdy nebála) volalo sa to štvrtý druh a hned na začiatku povedala herečka že je to podla skutočnej udalosti preto ma to tak dostalo neviem či ste to niekto videli ale je to o tom ako nás v noci unášajú mimozemštania a robia nám zle :D abo čo...a boli to akože spovede ludí ktorý to zažili a prišli na to u psychologa hypnozou a boli tam "akože reálne" zábery z nahrávok u lekárky....ludia ked som dopozerala ten film tak som 3 dni nezažmúrila oka v noci :D a ked som zaspávala tak som to mala pred očami a mykala som sa spala som pri mame! :DDD a potom som si povedala dokelu je to len film nič také neexistuje keby hej tak to dávno niekomu ublíži abo niečo...začala som sa večer pred spaním modliť a ked som si to v hlave normálne uvedomila tak som hned spala normálne :)) a nakoniec asi o 2 mesiace mi kamarát hovoril že o tom pátral na internete lebo chcel vedieť či je to naozaj pravda a zistil že aj tie skutočné nahrávky sú len nahraté herečkou :DDD a tím som chcela povedať že človek by si nemal takéto veci pripúštať aj ja sama tiež verím na duchov a tiež som dostala pár znamení napr ked nieto zomrel v rodine mama má pravidelne rozlúčkové sny :) ale aj tak si nemyslím že by sme sa tým mali zaoberať treba žiť v realite a odpútať sa od takých vecí a hlavne sa v mysli presvedčiť že nič sa nemôže stať, lebo keby tu aj boli duchovia tak nám nedokážu ublížiť :) to skôr živých by sme sa mali báť...no neviem zase ako by som reagovala na také sny ja :D ale keby sa inak nedalo tak aj psychologa by som určite navštívila možno ide iba o nejakú poruchu spnánku...

Iveta Michael

V zásade platí:

Človek ktorý zomrel a ťa mal veľmi rád ako napr.moja starká ťa nikdy nebude chodiť strašiť...niekomu pomôže modlitba pred spánkom napr.k Michalovi archanjelovi...a nezaoberať sa okultnými praktikami lebo tam sa to začína spúšťať a človek môže aj ochorieť.

Iveta Michael

danka...

Ja by som to na tvojom mieste prietľovi asi povedala,ak ťa ľúbi tak to pochopí a keď sa budeš báť tak ťa jednoducho pritisne k sebe v noci a budeš sa cítiť bezpečnejšie...
ale inak toto môže byť len intenzitou prežívania všetkého a ak by sa to zhoršovalo a boli by to už len nočné mory tak vtedy naozaj treba navštíviť lekára...alebo aspóň psychoterapeuta,oni majú skúsenosti a určite by ti vedel mnohé veci vysvetliť aj poradiť..ale priateľovi sa s tým zdôver.

KamcúriQ

Ja si myslím, že je to určite spánková paralýza.Čo to je?

Spánková paralýza je stav, keď je telo dočasne neschopné hýbať sa. Tento stav nastáva pri zaspávaní (hypnagogická) alebo pri zobúdzaní (hypnopompická) - tá druhá býva častejšia.

Fyziologicky je spojená s paralýzou (ochrnutím), ku ktorému dochádza počas tých fáz spánku, keď máme živé sny (tzv. REM atónia). V REM fáze náš mozog účinne funguje, ale telo by malo “spať” a nehýbať sa. Spánková paralýza teda vlastne slúži na to, aby sa naše snové pohyby neprenášali na naše fyzické telo, teda aby sme si počas spánku neublížili. (Predstavte si, že sa vám sníva, že škrtíte partnera. V sne je to veľmi uvoľňujúce , ale bol by problém, keby telo nebolo “ochrnuté” a prenášalo naše sny do vlastných pohybov… Väznice by boli preplnené!)

Pri zaspávaní môžeme pociťovať paralýzu spojenú s halucinatórnymi obrazmi. Ešte nespíme, ale už sa nám “akoby” sníva. Toto sú dvere do lucídneho snívania.

kudrlinka

Mojho priatela v noci nieco strasi. Ja ho budim, ked vidim, ze sa cely trasie... Vravi, ze ho nieco tlaci na hrud, do postele a on na mna vola a krici z celych ust. A ze on sa vidi na tej posteli, akoby bol nad svojim telom... Rada by som mu pomohla, ale neviem ako

izabel66

toto o snivani s niekym mam ja uz niekolko rokov s babkou ale jednoducho musis ich odhanat od seba lebo ti to moze ublizit..aspon tak to tvrdil mne jeden lekar...ale toto ze si pri tom akoby hore som mala aj ja vela krat a neviem co to je...sice nie s mrtvimi ale bolo tohrozne nemohla som sa pohnut

doubledog

zvlastne, ze ludia nie su viac zvedavi.

ja ked som mal parkrat taketo kontakty, vzdy som sa ich nieco spytal.
ved je to super moznost zistit nieco nove.