Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Asertivita - ako byť asertivna?

renushik

uvedom si, že nie si horšia od nich, že si schopná, inteligentná žena, nenechaj si skákať po hlave, ja som bola kedysi ako ty, a tak ako ostatní vravia, bolo to v tom, že som sa sama nemala rada...

sslnieckova

Vemeno, odporúčam ti ešte raz si prečítať príspevok od Sasa55, lebo buď si ozaj absolútne nepochopil čo je v ňom napísané, alebo máš fakt riadne skreslený názor na veci...
Sasa55, súhlasím s armanom a vlastne aj s tým čo si napísala ty sama: Som človek bez sebavedomia - to znamená, že sa nemáš rada ty sama. Musíš sa snažiť uvedomiť si svoje dobré vlastnosti, svoje pozitíva, ale zároveň aj svoje negatíva t.j. veci a vlastnosti, ktoré ti na sebe prekážajú, ale uvedomovať si zároveň, že nikto nie je dokonalý nie je len fráza, ale je to naozaj tak - prijať túto skutočnosť a pracovať na sebe. A pochopiť tiež, že to, že niekto má iný názor ako ja a reaguje na veci inak ako ja je prirodzené, lebo ľudia sú rôzni. To, že na určitú vec alebo skutočnosť má niekto iný názor ako ja, neznamená, že práve jeho názor alebo reakcia je tá správna, len to, že sa na vec pozerá zo svojho uhla pohľadu.
Snažím sa tým riadiť aj ja sama hoci mnohokrát je to ťažké, najmä keď človeka zamrzí keď sa k nemu viacerí ľudia správajú tak, že má pocit, že si to naozaj nezaslúži. Ale netreba ostať ticho, treba si povedať, že mám právo vidieť veci ináč ako ten človek, žijem predsa svoj život a slušne aspoň v krátkosti reagovať.

Vemeno

Podla mna sa mas prilis rada, na to, aby si vedela linym ludom povedat nieco uzitocne. jednoducho o nicom inom, ako o sebe nevies rozpravat. A to ti brani...

iotaaa:-)

moj pripad. tiez neviem co v takej chvili robit. Najhorsie je ked mi nikto nieco povie, co si ani nezasluzim (podla mna), ale v tej chvili na tu osobu vobec neviem poriadne reagovat. iba sa koli tomu trapim a chystam sa si to vykecat s nim neskor no v tej chvili, ked k tomu dojde, zas mi povie nieco co ma vivdede zmiery a opakuje sa to :(

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Asertivita - ako byť asertivna? - Fórum - ZDRAVIE.sk