Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kúpa akcií

Príspevok v téme: Kúpa akcií
rekorb

Zdravím, má tu niekto skúsenosti s obchodovaním s akciami? Nebudem sa tajiť tým, že nemám žiadne skúsenosti no bol by som rád ak by mi tu niekto vysvetlil ako to funguje, kde sa firmy/akcie kontrolujú a podobné veci. Oplatí sa to vôbec alebo je to veľký risk, či skôr záleží na človeku ako veľmi riskuje? Koľko to môže vyniesť a koľko sa do toho tak cca musí investovať? Ďakujem za odpovede.

0vecka

2 mate59 akoze je ine kupit take nestale podniky a ine nejaku taku firmu ako som spomenul to je prva vec a druha co ti garantuje stat ked kupis jeho peniaze?? vlastnis vobec nieco realne?? podla mna je ten McDonald ovela realnejsi... takze vyroky ze tie peniaze vzdy dostanes naspet su sice pravdive ale takisto tie akcie tiez dostanes naspet... a otazne je co ma vecsiu hodnotu... pri akciach ale treba dat bacha na to co kupujes...

mate59

lost - je to pravda a investícia napr. do realitných fondov spred 10 rokov dnes nedosahuje ani to, čo si tam vtedy vložil.A relity stále nejdú hore,ceny sa držia rovnako, možno aj klesajú.

mate59

ovecka - to si môžeš len myslieť,že ak kúpiš akcie, máš niečo reálne, že si kúpiš časť podniku.Teoreticky áno, ale skutočnosť je iná.Hodnota je nestála a v konečnom dôsledku môže byť otrasná strata.Tak sme si kupovali aj kúsok fabrík pri kupónovej privatizácii a aj to tak dopadlo,koľko akcií ostalo nulových.A tak tomu bolo aj na začiatku tejto kvázikríze.Ja do fondov, akcií,zmeniek,podielov atď by som nedal ani cent.

lost

ale ked ludia stratia peniaze, tak aj mekac strati zakaznikov, ci nie? :)
i ked mekacov biznis plan nie je jedlo, ale lukrativne nehnutelnosti, jedlo je len vedlajsi prijem..

0vecka

2 mate59 ale skus si uvedomit ze napr ked kupis akcie McDonaldu tak vlastnis nieco realne ... teda vzdy nieco dostanes pri peniazoch nemusis dostat ani to... ja v otm zasadny rozdiel nevidim...

lost

v argentine v 2001 nedostali spat vsetko :)

presn ako 0vecka pise, chlieb stal rano 1 eur, na obed stal 1,50 eur a vecer stal 2,50 eur, nasledujuce rano bolo vyhodnejsie zjest rovno peniaze..

ale to by sa u nas nemalo stat :)

myslim ze na europu sa viac hodi scenar "vampir" tj. pomale vycicavanie.. alebo mozno "kliest" .. tj :

cvalajuca inflacia..

lost

ak nemate insidera, nehadzte peniaze von oknom..
jedine ak na to mate zaludok :)
neviem si predstavit, ze by niekto obchodoval len na zaklade volne dostupnych info.
nie som trader, ani obchodnik, ale myslim si, ze je to ako ruleta - 9x to vyjde a 10ty krat zozerie 8-15..

skor by som odporucal viac si uzivat tie peniaze a nie sa bat o ne, ako preziju nejaky "reset" ... (zase si myslim, ze jedine insider prezije, tj. clovek co to planoval, ako Pociatek a jeho zmanipulovany kurz.. 30,126C je krasna teplota.. idealna..)

ale cim viac budu ludia pisat/sirit veci ze "co robit, ked pride kriza" tym viac ludi to moze vystrasit a takto sa manipuluje trh ;)

mate59

to je pravda,ale aspon dostaneš naspat 100k,ale pri akciách môžeš dostat naspat len napr. 2k,a za to kupiš menej ako za 5k,ja s tým mám bohaté skúsenosti.

0vecka

2 mate59 jedine co je garantovane je ze dostanes peniaze... takisto ako ked nakupis 5 akcii tiez mas garantovane ze dostanes 5 akcii ked mas v banke 100k tak ti garantuju tych 100k otazne je ci za tych 100k este zajtra kupis chlieb....

mate59

čo je bezpečné, je málo úročené, čo je rizikové, môže byt ziskové. Podotýkam môže.
Pri kúpe fondov alebo akcií je to v zmluve napísané najmenším písmom a tiež tam stojí, že sa pôvodná investícia nemusí vrátit.
Síce pri 3 alebo 3,6% strácam infláciou,ale radšej 3% ako nič.atermínovaný vklad je istený v banke do výšky 50000 eur fondom na ochranu vkladov obyvateľstva.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kúpa akcií - Fórum - ZDRAVIE.sk