Kúpa akcií

Príspevok v téme: Kúpa akcií
rekorb

Zdravím, má tu niekto skúsenosti s obchodovaním s akciami? Nebudem sa tajiť tým, že nemám žiadne skúsenosti no bol by som rád ak by mi tu niekto vysvetlil ako to funguje, kde sa firmy/akcie kontrolujú a podobné veci. Oplatí sa to vôbec alebo je to veľký risk, či skôr záleží na človeku ako veľmi riskuje? Koľko to môže vyniesť a koľko sa do toho tak cca musí investovať? Ďakujem za odpovede.

mate59

čo je bezpečné, je málo úročené, čo je rizikové, môže byt ziskové. Podotýkam môže.
Pri kúpe fondov alebo akcií je to v zmluve napísané najmenším písmom a tiež tam stojí, že sa pôvodná investícia nemusí vrátit.
Síce pri 3 alebo 3,6% strácam infláciou,ale radšej 3% ako nič.atermínovaný vklad je istený v banke do výšky 50000 eur fondom na ochranu vkladov obyvateľstva.

rekorb

ok, tak to teda nechám tak. Som myslel, že niečo bezpečne+trochu výnosné by sa našlo ale asi je to len utópia :)

sweater*

riziko je nejake vzdy, aj o tych kovoch sa hovori ze pojdu vzdy hore, ale cert vie, zase so 100% istotou by som tomu urcite neveril

0vecka

to je teraz ... idea uctu v banke je taka ze prichadzas o peniaze.... nech uz radsej nakupy nejake kovy ... aspon mu tie peniaze pri troche stastia ostanu...

sweater*

ovecka stale lepsie vyuzit aspon 3%, nez nechat prachy doma alebo na beznom ucte kde mas 0,001%, teda v pripade ze ide o viac penazi, nejake zanedbatelne sumy to nenavysi. BTW co som teraz cital mame inflaciu pekne 2%

mate59

a za akcie ti nik neručí, môžeš vinvestovať tisíce a nemusí sa ti vrátiť ani polovica.Klasický termin. účet ma napr. okolo 3 %,ale je to istené ochranou vkladov by som volil vrabca v hrsti než holuba na streche.