Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Akutna psychoza kto ju prekonal?

Príspevok v téme: Akutna psychoza kto ju prekonal?
Palka111

Zomrel mi otec ,Mám 23 r krátko na to sestra 24 roc. bola hospitalizovana asi tak po mesiaci a bola tam 25 dni . Diagnostikovali jej akutnu psychozu. Brala veľa liekov kombinácia4+4 prothazin a seroqell berie ich uz len 2x seroqell a alventu ako antidepresivum! Chcem vedieť človeka čo prežil to iste alebo podobne a kedy to prešlo ! Chodi aj medzi ľudí len je taka že sa stále obviňuje že je zlý človek a nevie to prijat chodi aj psychiatricke !!! mava stále myšlienky čo ju čaká a aká je sama a že si nikoho nikdy nenájde kto by ju takú chcel !!!ešte nemala priateľa a veľmi sa tým trápi! Mama to psychicky ťažko znáša! Je veriaca bola tale malé slniecko teraz je zatrpknuta občas sa na seba tak hneva že sa facka !! Hovorí že nikdy necakala že tak dopadne .... Ja mám už stavy uzkosti !! Kedy to uz skončí!???

LiriDona

Ahoj Seroquel 200 ,chcem sa ta opytat ja som na psychiatrii este nebola, ze ci tebe tam robili aj nejake vysetrenia ze ako ten mozog pracuje ake latky ti chybaju a tak?

Michal7789

Mam rovnake priznaky ako megan. Do nicoho sa mi nechce ani veci ktore boli predtym prijemne ma uz nebavia. Ak mate niekto skusenosti napiste prosim na michal.daxner7@ gmail.com

seroquel 200

rád by som sa podelil o svoje skusenosti akutnu psychozu mi diagnostikovali v 19 bol som este na strednej skole , asi tak po mesiaci som si priznal ze neico je vázne v neporiadku so mnou, prvýkrát po anvsteve psychiatra som vyhodil lieky.. ale neskor ma rodina prehovorila ze je to ptorebne, zacal som brat rispen,lenze leicba nebola prilis efektivna a jeden den som sa nechal hospitalizovat v pinelovej nemonici,ale urvoen tej nemocnice bola nizka okolníi pacienti ktorí nemali absolutne ponatia co sa okolo nich deje ma stresovali este ovela viac. a vecer ked som telefonoval s mamkou som plakal ze tam uz encchem byt, potom som sa leicil viac menej dom, boli zle dni aj lepsie. ale choroba uz nebola tak siôlná ako na azciatkua ymslel som si ze som ok.take cudnejsie dni sa prejavovali tak raz za dva týzdne.. ale kolkokrát som envedel rozdelit ci je to normál alebo neic je zle velakrát som daval az vinu biozataze...trvalo to dokopy asi rok potom mi v skole uz byvalo vazne zle tak som zmenil liek.. da sa povedat ze zo zaciatku fungoval ale casom sa to vracalo a este horsie nez rpedtým rocnník som dokoncil ale s vela vymeskávaniami rpetoze som casto odisiel zo skoly ked soms a necitil dobre.. cez leto sa to postupne zhorsovalo uz to bolo raz do týzdna ale uz mi bolo jasný zdroj.. tak to trvalo este styri emsiace potom som sa nechal hospitalizovat v rakuskej nemocnici a dali mi liek zyprexa, liek hned zafungoval a od toho dna som uz nikdy ziadne cudne poctiy a myslienky nemal a tentorkát som o tom vazne rpesvedceny lebo si vsetky pocitiy sledujem nebývam unaveny zmatený ensustredenny vela sportujem a cítam vlea knih vsetko bez problemov jediný problem bol ze zyprexa mala vedlajsie ucinky a mal som rpoblemy s vyslovovaním enchal som sa hospitalizovat este raz ale uz len kvoli tej reci dali mi seroquel 200mg,, ten uzivam doteraz rec sa zlepsila ale do emsiaca sa tov ratilo tak mi dali akineton an zlepsenie funkcie ssvalov a odvtedy az doteraz je vsetko v poriadku uz to je osem mesiacov,, hovorí to aj moja doktorka ze nevidí zaidny pozitvný ani engatívny sympotom mozem robit cokolvek kedykolvek.. a teraz uprimne mozem pvoedat ze ekd je clovek v proadiku retrospektivny viem z pameti urcit vsetky dni ktore si pametám ci boli fajn alebo attackovane chorobou.. hospitalizovaný som bol dvakrát len po dobu 12 dníá vzdy som komunikoval s doktormi v anglictine.. a komunikujem tak doteraz .. myslím ze keby som enjake sympotmy mal tuto komunikaciu by som nezvladol .. a musím povedat ze symptomy ake ma megan som mal rpesne rovnake , enobvivnoval som sa z nejakých zlých cinov lebo som na ne ani nemal enrgiu ale clovek si pripadá ze nekomu ublizuje a nedokaze stým nic spravit,laik si povie ze je ton iluzia a ma pravdu, lenze v tej chvili to bola rpe mna skutocnost. ako aj pre mnohých dalsích, prajem vsetkým nech ich stretne rovnake stastie ako man pred 8mi mesiacmi som sa vidle na dozivotnom dochode ,, teraz mám ymsle cistu a ciele jasne :) este raz vsetkým drzím palce, enhovorím bojujte stým lebo nad chemiu v mozgu sa tazko vyhráva, doporucujem jednoho skusat vsetky veci co medicina dovoluje , raz sa najde cesta spat do skutocneho zivota :

blueeye

Moj brat bol fyzicky napadnuty v spanku, vtedy sa zacali psychicke problemy. je hospitalizovany na psychiatrii a momentalne dostava elektricke soky :( a to tam je len nejake 3-4tyzdne ...
drzim palce,presne viem,cim si prechadzas :(

kablica

p.d., existuje diagnoza akutna psychoticka porucha bez schizofrennych priznakov a podla vsetkeho prave nou megan trpi...

p.d.

A co je to psychoza bez schizofrenie? Vsak psychoza, ktora trva dlhsie ako pol roka, je schizofrenia.
To s tym vyspavanim je pravda, suvisi to so zlou chemiou v mozgu.

Megan111

Mne sa stalo tiež niečo podobné. Tiež som blúznila a psychicky som sa zosypala. Diagnóza znela akútna psychóza bez schizofrénie.
Už je sú to 4 mesiace, co sa mi to stalo, ale sa mi zdá že som iná ako som bola pred tým. Kedysi som bola plná elánu a energie a teraz ledva prežívam, stále sa mi chce spať. Tiež som taká pesimistická, co je presný opak toho aká som bola. Predtým som bola ukecaná a spoločenská a taraz som uzavretá, nechce sa mi medzi ľudí. Ani v telke ma nič nebaví, ani čítať časopisy alebo knižky ma nebaví ani počúvať hudbu. Akoby som nemala energiu na nič a do všetkého sa musím nútiť.

212

mara,tak to si musela mať naozaj ťažke obdobie,
neviem si to ani predstaviť,lebo ja mam teraz uzkost a prekonala som hrozne stavy ale s tym čo ty pišeš ,sa to asi nedalo ani porovnať.
a uživaš stale nejake lieky aby sa to nevratilo alebo ako tozvladaš teraz po prekonani?

mara

aj ja som mala psychozu, bolo to hrozne, nemohla som spat, mala som hrozne stavy, davali 7x elektrosoky, az to ma vratilo spat do normalneho zivota, a trvalo to velmi dlho, pokial som sa vratila spat do normalu. bola som aj hospitalizovana, a pomaly som sa z toho v nemocnici dostavala, nebola to fakt ziadna sranda. najviac to zobralo rodinu..., nevedeli, co sa to vlastne deje..., no bolo to fakt tazke, som rada, ze to mam za sebou, a dufam, ze sa mi to uz nikdy nevrati.

luciano

V podstate tu nie je čo radiť. Tvoja sestra podľa všetkého trpí psychotickou depresiou, možno doknca aj schizofréniou. Pochybujem, že by si jej nejako mohla pomôcť. Na to je psychiater, ktorý jej predpisuje medikamentóznu liečbu. Príznaky tejto duševnej choroby sa dnes dajú veľmi úspešne potláčať. Treba len poctivo brať lieky a pravidelne navštevovať psychiatra.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Akutna psychoza kto ju prekonal? - Fórum - ZDRAVIE.sk