Akutna psychoza kto ju prekonal?

Príspevok v téme: Akutna psychoza kto ju prekonal?
Palka111

Zomrel mi otec ,Mám 23 r krátko na to sestra 24 roc. bola hospitalizovana asi tak po mesiaci a bola tam 25 dni . Diagnostikovali jej akutnu psychozu. Brala veľa liekov kombinácia4+4 prothazin a seroqell berie ich uz len 2x seroqell a alventu ako antidepresivum! Chcem vedieť človeka čo prežil to iste alebo podobne a kedy to prešlo ! Chodi aj medzi ľudí len je taka že sa stále obviňuje že je zlý človek a nevie to prijat chodi aj psychiatricke !!! mava stále myšlienky čo ju čaká a aká je sama a že si nikoho nikdy nenájde kto by ju takú chcel !!!ešte nemala priateľa a veľmi sa tým trápi! Mama to psychicky ťažko znáša! Je veriaca bola tale malé slniecko teraz je zatrpknuta občas sa na seba tak hneva že sa facka !! Hovorí že nikdy necakala že tak dopadne .... Ja mám už stavy uzkosti !! Kedy to uz skončí!???

luciano

V podstate tu nie je čo radiť. Tvoja sestra podľa všetkého trpí psychotickou depresiou, možno doknca aj schizofréniou. Pochybujem, že by si jej nejako mohla pomôcť. Na to je psychiater, ktorý jej predpisuje medikamentóznu liečbu. Príznaky tejto duševnej choroby sa dnes dajú veľmi úspešne potláčať. Treba len poctivo brať lieky a pravidelne navštevovať psychiatra.

ambrozia

Je mi ľúto čo sa stalo, aj mne pred 3 rokmi tragicky zomrela dcérka a od tej doby sa liečim na posttraumatickú poruchu a ťažkú depresiu. Aj keď užívam lieky, nejako sa mi nedarí sa z toho dostať. Ale to bude aj tým, že som stratila zmysel života a nedarí sa mi ho znova nájsť. Myslím si, že Tvoja sestra má nádej na uzdravenie, je ešte mladá. Držím palce, aby sa z toho dostala.

J111

Ja som zazil tzv. akutne stavy, bolo to totalne sialenstvo, to si nevies ani predstavit, co vtedy clovek preziva. U mna sa to ako tak znormalizovalo cirka po roku. Lieky beriem pravidelne.