Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nevyplatené peniaze

Ask

Najhoršie natom je, že neviem či súd alebo kto uzná môj nárok na tie peniaze, neviem či mám hodnoverné dôkazy. Mám zmluvu, aj niečo ako výplatná páska za prvé dva mesiace tohto roka, ale to je všetko. Nemám ani výpoveď, ani nejaký iný doklad, ktorý by preukazoval, že na tie peniaze mám nárok. Lebo je to len papier, kde sú uvedené mená a koľko peňazí som tým zarobil, nie je tam pečiatka firmy, ani podpis nič, čo by súd presvedčilo, že tie peniaze som si fakt zarobil

-vt-

samozrejme, sú s tým spojené určité náklady, napr. pri podávaní žaloby (návrhu) na súd sa platí súdny poplatok z návrhu, ale pokiaľ by si mal vo veci úspech, súd uloží náhradu žalovanému. Na exekútora sa môžeš obrátiť až vtedy, ak už budeš mať v ruke právoplatné a vykonateľné rozhodnutie, čiže také, v ktorom súd zaviaže tvojho šéfa zaplatiť ti a on voči tomu sa neodvolá (ale keby sa aj odvolal, odvolací súd by to napr. potvrdil). Exekútor sa potom s týmto rozhodnutím obráti na súd o vydanie poverenia na exekúciu voči povinnému, pokiaľ by on dobrovoľne a v lehote neplnil uloženú mu povinnosť v rozhodnutí súdu. Exekútor si samozrejme tiež účtuje svoje trovy, ktoré dáva nahradiť povinnému.

rony226

to nie je dolezite ci si ho prevezme alebo nie, ty budes mat dokaz, ze si poslal
a potom podaj navrh na vydanie platobneho rozkazu, opíš skutkovy stav a podloz to hodnovernymi dokazmi, ktoré dokazuju opravnenost tvojich narokov...ak sud uzna tvoje naroky za opravnene, vyda platobny rozkaz, ktory musi sefovi dorucit do vlastnych ruk...po prevzati ma 15 dni nato aby podal odpor (odvolal sa), inak ma platobny rozkaz ucinky pravoplatneho rozsudku a tvoju pohladavku mozes nasledne vymahat cez exekutora...ak odpor poda sud nariadi pojednavanie

-vt-

Zhruba ti odpoviem tak, že mu pošli doporučene písomnú výzvu na zaplatenie. Doručenku si ponechaj. Ak bude váhať, podaj žalobu na súde. V žalobe potom treba preukázať najprv právny vzťah medzi vami (napr. nejaká dohoda o predmete práce a odmene), doložiť potom je potrebné aj tú predžalobnú výzvu na zaplatenie s pripojenou doručenkou. Ale o podorobnostiach sa poraď s právnikom.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nevyplatené peniaze - Fórum - ZDRAVIE.sk