Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

charakteristika pychického tyrana

sad2

podla mna pojem psychicky tyran a manipulator by sa nemal zamienat,
manipulator dosiahne svoj ciel aj bez nasilia a psychickeho tyrania, jednoducho vie presadit svoje tuzby a ciele aj na ukor druheho,ale takym sposobom, ze ten druhy aj ked s nim na zaciatku nesuhlasil tak manipulator ho dokaze presvedcit na svoju stranu svojimi velmi dobrymi argumentami, manipulatori su väcsinou dobri recnici, ale nesnazia sa toho druheho cloveka zlomit a psychicky ho zlozit, na rozdiel od psychickeho tyrana - ktory ma väcsie sklony k nasiliu a jeho cielom je psychicky polozit druheho a znicit ho, tyran pouzije ci uz fyzicke alebo psychicke nasilie na dosiahnutie svojho ciela, manipulator vyuzije svoje recnicke vlohy a schopnost vtlacit do hlavy druheho svoje ciele ale bez nasilia..

Šejla

jaj prepáč, lost, to som dala ako dodatok k môjmu prvému príspevku, nestihla som prečítať tvoj. Napokon, PT a manipulátor je skoro to isté. A máš úplnú pravdu, trvá si na svojom A za každú cenu... je to idiot, strašný!

Vemeno, čo tým myslíš??

Šejla

..ten popis je manipulátor. Psychický tyran je verbálne ešte agresívnejší, panovačný a často má sklony k fyzickému týraniu

lost

Neviem ci som stretol, ale definoval by som ho asi takto:

"Clovek co vzdy dosiahne svoj egoisticky ciel, a ak sa mu to nahodou nepodari, ma z tych pokusov beznu rutinu"

Realne neviem ako by to asi vyzeralo, ale mozno ze navrhne "A" a aj ked niekto chce "B" tak robi vsetko preto (zakerne taktiky, citove vydieranie, hadzanie viny na kazdeho len nie seba) aby to B prepisal na A v co najvacsom moznom sposobe..

Niekoho sa da prekuknut lahko a niekoho nie.. (tam to chce cas a "kto z koho" v nervoch).

Myslim ze jedna zo zbrani ako proti PT (pychického tyrana) bojovat je ignoracia (nedosiahne svoj ciel, napr neuvidi ze sa jeho "obet" trapi)..

Šejla

"nikdy nie je k nikomu priamy a čestný, vždy robí a hovorí len tú časť pravdy/polopravdy, ktorá jemu vyhovuje. Utajuje dôležité fakty, privádza ľudí do situácií, kde vie, že sa necítia isto a znervózňuje ich, snaží sa u vás vyvolať pocit, že mu niečo dlhujete, alebo že ho potrebujete.. často skáče do rečí, samovoľne mení tému, nenechá vás vyjadriť svoj názor, núti vás hovoriť vtedy, keď sa vyjadriť nechcete..a to je jedno, či ste jeho matka, manželka, kolega, správa sa tak automaticky ku každému." takto. A stretla som v živote zopár... Rýchlo sa dajú odhaliť podľa týchto vlastností, nato ti stačí 5 minút rozhovor - nie všetci sú nimi, ale aspoň k tomu majú sklony

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

charakteristika pychického tyrana - Fórum - ZDRAVIE.sk