kvôli ex neverím mužom

Príspevok v téme: kvôli ex neverím mužom
biela mačka

Aby bolo jasne,

všetci, ktorrí nás dvoch poznali,

tvrdia. ze ex je dokonaly. On sa totiz vie vyborne pretvarovat. V spolocnosti je mily a zabavny, no ku mne sa spraval ako k handre. teda
nie az tak doslova, ale uvediem priklady:

1. Kritizoval ma raz v buse kvoli celenke a urcite to poculi aj ini ludia

2. Ked meskal na stretnute, este on mne vynadal,
ze som nervozna, ked ho za to kritizujem

3. Kritizoval ma, ze pomaly krajam cibulu - preto som mu ani nebola ochotna varit

4. Jeho oblubenou vetou bolo: "Vidis, co si sposobila"?

5. Kratko po zaciatku vztahu mi raz "zo zartu" povedal: "Budes tyrana zena"

6. Ja som mu raz povedala zo srandy, ze mu nepovysavam, tak mi dal taku prednasku, ze ...

7. Ked som bola u neho, hral PC hry, komentoval statusy kamarátov na FB, alebo si písal s nimi na pokeci a ked som sa ho nieco opytala, odvetil mi o niekolko minut, strucne a nervozne - preto som k nemu chodila zo zvyku a tiez radsej na PC.

8. Sex komentovat nebudem radsej

9. Ked isiel behat, tak to komentoval: "Pri behu schudnem, pri sexe nie"

10. A mam dojem, ze si nie je ochotny priznat svoju sexualnu orientaciu - lebo sa dost vysmieval z teplych a to o niecom svedci

11. Na sude mal sproste reci, ze ja potrebujem liecenie. A mal pravdu. Vacsina zien po po takmer 9tich rokoch s nim odbornu pomoc potrebovala.

12. V zime mi len velmi neochotne dovolil vetrat

13. Ked sa vratil z behania, najprv dal na FB, kolko prebeho a kolko kj spalil a az potom sa siel osprchovat

14. Veci mal neupratane, zo zaciatku som mu ich pekne skladala, ale potom som uz na to kaslala

15.. A na zaver. Ja som uz davnejsie videla, ze to hapruje - som navrhla sobas, lebo som dufala, ze sa zmeni. Bolo to este horsie, lebo s kamaratom zacal chodievat cez vikendy lyzovat. Ale vzdy, ked som chcela od neho odist, sa rozplakal. Teraz uz viem preco. lebo tak naivnu, ako som ja, by asi tazko nasiel....

Doteraz sa mi neospravedlnil...
A teraz - ako mám začať veriť iným mužom? Mám novú známosť, ale VEĽMI SA BOJÍM, či to neskončí rovnako, alebo či sa aj on nepokúsi sa tak správať. Najlepšie by bolo chodiť na psychoterapiu a peniaze pýtať od bývalého, ale ten hajzel určite nebude ochotný. Keď mi tento nový povie, že prežil pekný den so mnou a podobne, tak neviem, či mu mám veriť. Lebo už sa naozaj bojím. A hovoriť mu o ex sa neoplatí, lebo čo si pomyslí o mne, keď som si nechala "srať na hlavu?"

amsterdam

...a hlavne netreba nadavat na to zhnite jalko ak si ho uz teda kupim :) ,a ked uz ho raz z vlastnej naivity kupim,tak ako pise arman treba si vediet priznat vlastnu chybu a poucit sa z toho...bez fnukania...ved uz nie si male decko

arman

"kvoli" ex neverim muzom. No uz v tom prvom slovicku je odsudenie, hadzanie viny na muza. Ale ziadny dovod obvinovat tam nieje! Problem je vo vas. Toto treba pochopit, ak si pritiahnem idiota a este ho tolerujem, tak to JA SOM 3x vacsi IDIOT ako on. Ale ani seba nieje dovod obvinit.
Jediny problem, preco som trojnasobny a este k tomu korunovany idiot je ten, ze obvinujem. V podstate, ziaden iny problem nemam. Obvinovanie znamena, ze nemam zivot vo svojich rukach, a tak musim stekat spoza plota ako zbabely pes, lebo na viac sa nezmozem. :-) Je to ukazka slabeho nevyzreteho charakteru, a slabej osobnosti, co je dosledok nizkeho sebapoznania a sebavedomia. Tazko povedat, ci je horsie obvinovat druhych, alebo seba sameho. Asi je to narovnako.
Ked konecne zoberem zivot do vlastnych ruk a pochopim, ze to IBA JA mam problem, a staci teda riesit IBA SEBA, a vsetko okolo je len dosledok MNA, MOJHO stavu vedomia a pohladu na svet, tak automaticky prestanem mat dovod obvinovat. Pretoze, ked sa chcem posunut dalej v sebapoznani alebo v poznani niecoho mimo mna, musim prestat obvinovat a odsudzovat, naopak musim pozorovat veci, take ake su, a zacat sa pytat preco. Teda poznavat. Vymente mile zienky odsudzovanie a obvinovanie za poznavanie, a zoberte zivot do vlastnych ruk, ste zodpovedne, ako sa k nemu postavite, a nemusite si nechat srat na hlavu. Da sa ostat aj sam. Ked prijdem do obchodu po jablko, a maju same zhnite jablka, odijdem radsej s prazdym kosikom, nemusim zobrat to najmenej zhnite.

sisi345

a kedze chodil s kamosom lyzovat.. tak Ty si mala chodit s kamoskami nekam vonku zabaviť sa :))) a nie sediem doma ako trubka.. ja by som mu to urcite nejako vybila hned z hlavy.. ale si asi iná povaha a chce to HLAVNE GURAZ!!

sisi345

ja som trochu vpodobnej situácii... tiež neverím mužom.. ba priam žiadnym ľuďom vždy ma niekto sklamal.. ale čo už.. určite žiaden psychológ... a čo sa týka toho Tvojho nového priateľa.. tak tvár sa, že všetko oki ale maj odstup určitý a veci si preveruj postupne získaš dôveru.. chce to čas a na toho starého nemysli bol to despota a Ty trošku oslepená prvou láskou ;)

biela mačka

Lenže ja som sa bála ho opustiť...lebo sa vždy rozplakal a myslela som, že mi bude vyhrožovať..a bola som mu ľahostajná už počas vzťahu, keďže chodieval s kamarátom lyžovať

Leela333

Ty si fakt nedáš pokoj :-D Stará téma ti zapadla prachom, tak potrebuješ znova trochu rozmútiť vody tohto fóra, čo :-D

Povedala som ti to tisíc ráz, tak ti to poviem aj tisíciprvý (pretože ja som veľmi trpezlivá osoba a ani ty ma nerozčúliš ;-))... Zabudni na minulosť. Sústreď sa na prítomnosť. Tvoj bývalý ti očividne ešte leží v žalúdku, ale vieš, prečo o tebe nechce ani počuť? Lebo si strašná stíhačka. Toto si kde videla? Ty si mu už dávno ukradnutá, potrebuješ sa zbytočne trápiť? A prestaň rozmýšľať nad tým "čo ak". Zatiaľ je tvoj terajší v pohode, tak sa len modli, aby taký zostal a aby si to nepokazila. Neuraz sa, ale za ten vzťah si môžeš sama, nikto ťa nenútil v ňom tak dlho zotrvávať. To, že si sa bála, že iného nenájdeš, je len tvoj problém, tak prestaň stále zo všetkého obviňovať bývalého.

A to, že by ti ex platil za psychológa, ku ktorému potrebuješ ísť údajne kvôli nemu, by ti možno prešlo tak v USA, nie u nás ;-)

biela mačka

Mojou chybou bolo, že som si to nechala...prečo, to už viete. A konečne si zaslúžim dobrého chlapa, tak musím veriť, že terajší nebude taký istý. Ale už som sa poučila, tak už nebudem rovnaká ako v minulom vzťahu.

nefinka

hriankovač - :D:D:D
mačka a tebe čo vadí, že sa s tebou bývalý odmieta baviť??? /btw. vôbec sa mu nedivím/.