facebook

Maoam

ja som tam ani nechcela ist, ale prehovorili ma kamarati, nakoniec som tam bola asi rok, ale nijako ma to nechytilo, ok, videla som par byvalych spoluziakov, viem, kde ziju, ze maju deti a tak, no a prec som odtial asi polroka a je to ako balzam na dusu :-)

Facit - priatelia a znami, ktori maju skutocny zaujem, sa so mnou vedia skontaktovat alebo stretnut nezavisle od toho, ci som alebo nie som na FB :-)

a pekne sa to vyselektovalo, ked som odtial odisla, ti, ktori zaujem o kontakt aj nadalej mali, si ma nasli aj sami a napisali (mail alebo zavolali) :-)

a za tymi ostatnymi mi fakt nie je smutno

je to strata casu a mne to nevyhovovalo z viacerych dovodov, cojaviem, je to mozno skor nieco pre extrovertov, ktori sa potrebuju ukazat, pochvalit...fotkami, statusmi, alebo to maju ako nahradu za hobby, riesia tym samotu, ak nemaju realnych priatelov, neviem...

ja som rada, ze som prec odtial, len mi to prospelo

kol_ibrik

som na facebooku, mam tam 10 priatelov, z toho jeden je moj brat :) a stretavam sa s nimi denne, kedze vacsinou su to aj moji spoluziaci.. a travim na nom asi 5 minut, pozriem, ci niekto nepridel nieco do nasej vysokoskolskej skupiny a idem prec.. neprispievam tam ziadnymi fotkami, nedavam statusy ;)

Len_ja

Ja som mala fb od konca roka 2009 a teraz v apríli som ho zrušila. Bola to pre mňa strata času. V priateľoch som mala cca do 70 ľudí, pričom som si písala tak cca s tromi. Najviac ma dorazilo, keď mi po takmer šiestich rokoch od skončenia strednej napísala spolužiačka, s ktorou som sa od vtedy nevidela, nebola v nijakom kontakte, že pracuje v jednej spoločnosti a že sa chce so mnou stretnúť. Samozrejme pracovne. Tak som si povedala, že nepotrebujem také "priateľstva" a kto naozaj chce, nájde si ma aj iným spôsobom ako cez fb.

JahO_Odka

Zatiaľ samé negatívne ohlasy na veľký fejsbúk. Takže mám česť protirečiť stádu ako prvá :)
FB mám, používam ho, chodím naň. Považujem ho za súčasnú formu novej komunikácie. Neosobnej komunikácie, ale beztak. Poväčšinou som tam kvôli škole, ale aj pre ľudí, ktorých mám rada a proste sa o nich aj týmto spôsobom zaujímam. A tí, ktorí mi boli kedysi blízki, ale rozutekali sa mi po svete, mám takto stále na očiach. Viem ako sa majú, čo robia, ako vyzerajú. Na FB nemám jediného človeka, ktorého by som nepoznala alebo pred ktorým by som sa bála, či hanbila zdieľať nejaký obsah.

fooo

fb fb, vsade len fb...fb som nemala zriadeny nikdy a fakt je to, akoby som neexistovala niekedy...chodim na vysoku, a vsetky informacie ked nieco treba do skoly len cez FB /este ze som si vybavila posielanie mailov/, vsetky vztahy sa najprv rozvijaju na fb a kedze ja ho nemam, tak mi to je tazsie kedze vsetko sa zacina vlastne na fb...ked sa ma spytaju nan a poviem ze ho nemam, oci vypulene, smiech a co? atd...niektori zas reaguju, ze ako zavidia, aspon mam cas aj na ine veci..:D no nie si na FB, akoby si ani neexistoval

amanda23

Akoze najprv sa mi to zdalo super, ked som ho zaviedla, dala som si tam fotky, aj kamosi, komentovali sme si navzajom, ale potom sa mi tam zacali hlasit o priatelstvo ludia, s ktorymi si nemam co na ulici co povedat, mam pocit, ze niektori len preto, aby ocumovali sukromne fotky, asi nemaju co ine na praci, pripadne aby sa fotili kazdy vikend, kde boli, co robili, ako su pekne vyparadeni, nech vsetci "priatelia" zavidia masiruju im ego. Ja som zmazala vsetky fotky a odstranila si , aby sa mi tam zobrazovali akekolvek prispevky a fotky od "priatelov" ktori su mi ukradnuti, cize sa mi zobrazuju prispevky od tych skutocnych priatelov, s ktorymi som v kontakte a ked chcem , poslem im fotky na mail radsej.Takze nejak moc FB nevyuzivam.

wreck

heh, tak vidim, ze dochadza k zaujimavemu celospolocenskemu fenomenu v suvislosti s fb. akoby dnes bolo najviac in mat co najmensiu siet. pripadne nemat ziadnu. kde su dnes ti najtazsi machri, ktori mali stovky, az tisicky fb priatelov.

nahodou je to mile. taka reverzna rekurzivna rebelia. :)

tak schvalne - kto este ma konto a ma tu siet najmensiu? sutaz v ramci tejto temy, ak manla suhlasi... :))

alenka_maxova

prvy raz som sa tam prihlasila este v roku 2008, ked som nastupovala na vysku. Potom sa zacal facebook brat uplne ale uplne inak ako kedysi, tak som sa rozhodla si ho zrusit. Nemala som v zaujme kazdy status vysvetlovat susede a dozvedat sa od mojej maminy ucitelky ZS, co si o mne precitala jej 13 rocna ziacka a roznasa to po skole....Plus prispelo k tomu aj to, ze mi jeden veeeeeeelmi znaly clovek v oblasti vypoctovej techniky vysvetlil, ake su rizika fb :) Ale ked niekto na tom fici, je to len a len jeho vec

[zruseny14]

ja som si ho zrusila pred 3 mesiacmi. a som nadmieru spokojna, konecne sa citim free :D
ale inak vazne si myslia ludia ze neexistujem,ale to mi nevadi..