Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Výmenný lístok - hematologia

Príspevok v téme: Výmenný lístok - hematologia
Gabča

Ahojte, vedeli by ste mi niekto poradiť, či je na hematologiu potrebný výmenný lístok od obvodaka alebo iného doktora?..pretože mám určité problémy a veľmi by som chcela vyšetrenie na hematologii, lenže môj obvodný doktor ma odmieta kdekoľvek poslať.

Viem, že výmenné lístky sú teraz už zrušené, ale neviem či to platí pre všetky ambulancie.

Dakujem.

Gabča

A čo presne sa skúma na internom?..No rozmýšlala som aj nad tým infekčným, aj ked obvodny mi bral krv aj na nejake infekčne choroby a bolo to ok.

malaanka

gabča
a na internom si bola?Zober si krvné výsledky od obvodného a objednaj sa na interné,prípadne ešte by si mohla ísť aj na infekčnú amb.,tam nepotrebuješ odporúčanie od obv.Zvýšené teploty nie sú normálne a mala by sa zistiť príčina.A prečo chceš ísť s tým práve na hemat.?Skús najprv interné alebo infekčné.

[zruseny17]

ja chodim na hematologiu, tiez ma tam poslala nefrologicka...neviem ci by ti tam pomohli,ale ak mas stale zvysene teploty a u obvodneho si mala KO v poriadku,tak by som skor asi skusila endokrinologiu...na hematoske sleduju skor anemie a onko pacientov...

Gabča

Ahoj ladida, v našom meste je hematologická ambulancia, kde ľudia bežne chodia, poznám niekoľko aj z rodiny a liečia sa tam poruchy krvi, normálne tam odoberú krv a potom po nejakom tyzdni alebo dvoch si ides pre výsledky, kde ťa vyšetruje lekárka-hematologička, prípasne navrhne liečbu.

Krvné vzorky ak sa nemýlim, sa posielajú do laboratória, a to je niečo iné ako hematologická ambulancia.

Bohužiaľ moji známi tam chodia na odporučenie iných lekárov tak mi nevedia poradiť. A mám problém s permanentne zvýšenou teplotou. Obvodný mi bral krv, lenže nič nezistil, kedže výsledky boli OK, a uzavrel to, dalej to nechce riešiť, lenže nechcem sa s tým uspokojiť aj ja. Chcem zistiť čo mi je.

ladida

co mas na mysli vysetrenim na hematologii?ved tam sa posielaju krvne vzorky na rozbory,max by ti odobrali krv a tak,ale nikto ta tam inak vysetrovat nebude. a co ti je?ved nech ti obvodak vezme krv!

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Výmenný lístok - hematologia - Fórum - ZDRAVIE.sk