Epilepsia

I.ron

Rád by som šoferoval, ale nie je to možné, stači silnejšia absencia a následky sú podobné ako pri mikrospánku.

I.ron

Práveže mám problemy, niekedy neviem čo sa stalo pred sekundou :) netuším nakoľko to je absenciami a nakoľko liekmy.
Je dokázané že antikonvulzivne lieky znižujú intelekt ale lekári to považujú za menšie zlo ako záchvatmi poškodzovaný mozog.

Vždy som túžil po zázračnej pilulke, vďaka ktorej sa stanem okoliu rovný a tá prišla vo forme piracetamu, behom určitej doby som bol schopný viesť zmysluplnú debatu a dokázal som vyloviť argumety vďaka ktorým som konečne obstál.

Problém však bol, že sa mi pamäť zlepšila natoľko, že som si dokázal spomenúť nielen na zážitky z detsva a to som predtým nebol schopný nájsť spomienku na čokoľvok zo školy ... a v tom je háčik, pamäť sa zlepšila natoľko, že som si začal vybavovať aj to, na čo som nemal, na to, na čo som chcel, mal zabudnúť.

Naštastie som objavil Dimetylaminoetanol ktorý má stabilizujúce emocionalne učinky a svedčí o tom to, že si zmeny všimlo okolie skôr ako ja sám.

U oboch je však upozornenie, že môžu zhoršiť prejavy epilepsie al. maniodepresie al. napr. obsedantno kompulzivnych stavov ...
Pravda je, že keď som DMAE vysadil hneď, do dvoch týždňov prišiel záchvat, pri postupnom vysadzovaní však bolo všetko v pohode.

Dodnes neľutujem, že som piracetam objavil, vďaka nemu som začal konečne žiť plnohodnotnejšie, ale myslím, že mám ešte veľké rezervy :)

pinky pie

ja mám frontálne ložisko so sekundárnou generalizáciou.
iron, mám na teba otázky:
1. nemáš problémy s krátkodobou pamäťou? ja totiž celkom áno :-(( nie je to tragické, ale niekedy dosť blbé ...
2. máš preukaz zťp na túto diagnózu?
3. máš vodičský preukaz, prípadne jazdíš?
vďaka

I.ron

Ja má kuprikladu temporalnu epilepsiu, to je v oblasti spánkoveho laloku a to je pravdepodobne za déjá vu.
Zaujímavý článok, už som o tom niečo počul :
www.prave-spektrum.sk

pinky pie

nad ketogénnou diétou som uvažovala, ale mám trochu obavy, aby som si neublížila viac ako pomohla (mám ľahkú podváhu BMI asi 17,5). Predsa len, v odbornej literatúre sa uvádza, že ket. diéta sa má držať pod lekárskym dohľadom, neviem ako by sa k tomu postavila moja lekárka (a poisťovňa :-)) ak by mi mala robiť testy každý mesiac prípadne častejšie ...

I.ron

Je zaujímavé, že pri epilepsii sa odporúča ketonová tzv. tuková dieta, tzn. jesť tuky.
Bolo zistené, že sa pri nej uvoľnuje dimetylketon, po našom aceton a ten má antikonvulzivne/protizáchvatové učinky, zaujímavé.

V anglicku robili štúdiu a dospeli ku záveru, že dnešná strava má nízky obsah omega3 mastných kyselín, po ich dodatočnom podávaní epileptikom, kleslo množstvo záchvatov. Omega6 však skôr škodili.
______________

Večer keď ešte nechcem spať mám zapnuté svetlo a podriemkavam zrazu mám kopanec do hlavy, to ma preberie a mám stavy ktoré popisuješ - na zvracanie, pocit ako pred záchvatom.

Ono je to bežné, mozog, stredné ucho reaguje pocitom, že človek padá a napne svalstvo - u epileptikov to však má horší priebeh, čo súvisí práve s epilepsiou.

A mávam mnoho Déjá vu, to tiež súvisí s epilepsiou, pozri video
-odkaz odstránený-

pinky pie

Tak ja nepriberám, s každodennou nauzeou sa nedá, doslova tlačím do seba aspoň niečo, aby som nechudla. S jedlom musím opatrne, často po menších dávkach, aby som to nevyvrátila. Ja neviem či to niekedy skončí, závraty, bolesť hlavy ....