Sklerodermia

vikuska

v Piestanoch je vyskumny ustav reumatickych chorob.Je to zaroven spojene aj s procedurmami. Tam o tej chorobe velmi vela vedia.Ja tam chodim .Urobia ti vsetky vysetrenia a nastavia ta na lieky.

renka

Mayyyka, ja som z B. Bystrice. Tu žiadny dobrý lekár nie je. V minulosti som sa síce liečila vo VN v Ružomberku.
Ak by ti nevadilo, môžeme si vymeniť e-mail a tam si napíšeme viac. Renys219@azet.sk

mayyyka

ahoj renka, no ja som sa liecila v Košiciach na koznom velmi mi tam pomohli, raz rocne som tam chodila aj na infuzie agapurinove na rozsirenie ciev, ty mas trosku inu diagnozu takze neviem ja mam sclerodermiu linearnu lokalnu odkial si?

renka

Mayyyka aj ja sa liečim od 6 rokov. Môžeš napísať bližšie kde sa liečiš alebo aj kontakt na lekára. Momentálne nemám lekára a veľmi by si mi pomohla. Môžeme si vymeniť aj e-mail.

mayyyka

Ja mam sclerodermiu od svojich desiatich rokoch, vyliecit sa sice neda ale da sa zastavit..mne ju zastavili vdaka kombinacii liekov kortikoidy a antibitika...s hormonov som sice pribrala,ale aspon sa to zastavilo. Treba si loziska masirovat a aspon raz rocne ist k moru, tak isto odporucam Smrdaky kupele tam mi to velmi pomohlo.Tato diagnoza nie je sranda moze postihovat aj organy, takze aspon raz rocne treba ist na vysetrenia..oblicky,pluca, zaludok...

byfe313

na tu sklerodermiu penicilin nepomohol...uziva liek Sandimmun NEORAL.Strasne zle to znasa ako keby bol oslabeny cely imunitny system....poznate to?

renka

Nemám sclerodermiu ale veľmi podobnú diagnózu. Liečim sa na ňu od 6 rokov dobrého lekára nemám ani ja. Najlepšie sú penicilínové injekcie. Vraj sú aj nejaké lieky na potlačenie, ale tiež neviem aké.