Statnice za 10 dni, ako sa prinutit ucit?

Príspevok v téme: Statnice za 10 dni, ako sa prinutit ucit?
tralalalaaaa

Nechce sa mi ucit, aj ked sa premozem si na to sadnut, neviem sa sustredit a len si ucivo citam. Este som sa seriozne nic nenaucila.
Mate nejake tipy, triky, ako sa ucit, prinutit ucit? Plany s rozpisom som uz 10x porusila, takze to na mna neplati... Na bakalarskych som dost pohorela a odchadzala som s Eckami. nechcem, aby sa mi to stalo znova...

mňa z toho picne

Tralalalalaaa, to ti prajem veľa úspechov. Keď to zvládneš bude určite v Gynesovej knihe rekordov!!!

Mišo21

Ahoj, ak máš ťažkosti prinútiť sa učiť, nezúfaj. Našťastie na to existujú techniky vďaka ktorým zvýšiš vnútornú motiváciu, vonkajšiu motiváciu a prekonáš počiatočný odbor voči učeniu.

Najzákladnejšie technika je OKLAMANIE PODVEDOMIA.

Odpor podvedomia voči učeniu sa dá vypnúť ubezpečením podvedomia, že sa budeš venovať len nejakej neškodnej, nenamáhavej činnosti.

Slúži na to veľmi účinná fráza: Teraz sa nebudem zaoberať… (celá úloha), ale urobím len… (prvý krok úlohy).

V praxi to vyzerá takto:

Teraz sa nebudem učiť matematiku, ale len si otvorím poznámky.
Teraz nebudem písať referát, len napíšem zopár prvých riadkov.
Teraz si nebudem opakovať, len vyslovím prvé 3 vety.

Akonáhle spravíš prvý krok – otvoríš si poznámky, napíšeš prvé riadky, zopakuješ si prvé 3 vety – tak prekonáš počiatočný odpor. Myseľ častokrát ani nepostrehne, že plánuješ pokračovať v učení.

Vyskúšaj a zažiješ ;-)

Ďalšie techniky nájdeš tu: bezbolestneucenie.sk Všetky sú zadarmo :-) S nimi nebudeš mať už nikdy problém prinútiť sa učiť.

opicarosnica

Ovecka> vsetko je to v jeden den aj s obhajobou diplomovky...takze stres jak Svina...a je to rozdelene na 8predmetov fakultnych a 5 predmetov specializovanych..bud nedas ani jeden okruh, alebo 1, alebo sa postastia oba spravit..dufam ze v auguste budem mat ten treti pripad :)

0vecka

2 opicarosnica v pripade ze tie skusky su rozlozene na viac ako 3 dni to mas lepsie... lebo sa este mozes tlacit vedomostami tesne pred skuskou... a tiez ak vies polovicu tka spravis 7 predmetov ale ked vies polovicu z troch tak spravis 1 ...

opicarosnica

porovnajte sa so mnou a hned zistite ako ste na tom v podstate dobre ;) ....ja sa mam ucit na 13 predmetov na Ing. statnice (mozno nie su uplne v takom rozsahu ako ked mate 3 predmety-to neviem) ale aj tak je to tazsie ucit sa 13 roznych predmetov ako 3.

sad2

TerkaIT: ked si uz tomu venovala 3 roky,tak si musis povedat sama sebe,ze to dokazes a zvolit pozitivnejsi pristup k uceniu, s takymto tvojim pristupom su tvoje sance nizke, netusim kolko dni mas na opravak, ale ked si zvladla doterjasie 3 roky a dala si kazdu skusku tak aj statnice musis zvladnut, predsa statnice mas z toho co si sa uz ucila, takze musis zamakat aby si potom nelutovala 3 stratene roky. a tvoj pocit,ze studujes nieco comu vobec nerozumies uplne poznam, ja som v 5.roc. a tiez sa sam divim ako som sa dokazal dostat az sem s odborom, kt. sa mi postupom rokov uplne zhnusil.. dolezita je motivacia momentalne, musis sa niecim motivovat a dat do toho vsetko aby si si maximalne zvysila sance,ze budes uspesna v den D

TerkaIT

No tak ja som na tom asi uplne najhorsie,

Neviem preco, ale rozhodla som sa studovat Informatiku v Prahe, nerozumiem preco som bola taka zaslepena a sprosta...ale spravila som to. 3 roky som ako tak prechadzala (mimochodm je to ekonomicka skola, takze IT je trosku ina ako na technickych skolach) aj vdaka tomu, ze malo uciva, hoci mi nedavalo zmysel, som sa dokazala naucit aj naspamat, ale teraz ked stojim pred statnicami, ktore maju 500 stran, tak viem, ze nemam sancu, bez toho aby som tomu rozumela. Spoluziaci statnice robia, lebo tomu rozumeju, ale ja vobec...iba malo veciam. Uz som bola na prvom termine a z tade ma vyrazili, teraz idem na opravny a proste viem, ze nemam sancu, lebo komisia je este horsia ako na prvom termine, plus ja som rovnako sprosta. Naozaj sa snazim ucit co to da, velmi sa snazim, ale niektore veci mi proste do hlavy nelezu...A fakt sa bojim, ze moje 3 rocne snazenie vyjde nazmar. Povedala som si, ze ak by sa stal ten najvacsi z najvacsich zazrakov a spravila by som to, tak sa zaprisahavam, ze na magisterske tam uz nepokracujem a radsej budem len Bc. alebo skusim nejaky iny smer, lebo na toto naozaj nemam. Inac Kreativitta s tebou uplne sucitim, som na tom uplne rovnako...Ty si sice uz mozno tie statnice dala, ale ja som uplne zufala :(