Statnice za 10 dni, ako sa prinutit ucit?

Príspevok v téme: Statnice za 10 dni, ako sa prinutit ucit?
tralalalaaaa

Nechce sa mi ucit, aj ked sa premozem si na to sadnut, neviem sa sustredit a len si ucivo citam. Este som sa seriozne nic nenaucila.
Mate nejake tipy, triky, ako sa ucit, prinutit ucit? Plany s rozpisom som uz 10x porusila, takze to na mna neplati... Na bakalarskych som dost pohorela a odchadzala som s Eckami. nechcem, aby sa mi to stalo znova...

kreativitta

studujem dopravny smer. neviem ci na druhy krat dam. naspamat sa to ucit nebudem a je to ho tolko, ze si to ani nepamatam. vsetky tie rozdelenia, postupy a pod. hm. dost ma handrkovali so slovickami. proste od pointy sme zrazu riesili ci sa spravne vyjadrujem a preco ani neviem co hovorim. alebo ta prezentacia. ,,no cim ste zacali slecna,,. ,,tak uvodom som sa zamerala na teoreticke... ,,. ,,nie slecna, pytam sa cim ste zacali,,. ,,No zacala som vseobecnym uvedenim...,,. ,,Vidiet ze ani ste to nepisali vy ani tomu nerozumiete. Kazdy zacina predsta tym, ze si otvori powerpoint a zapise uvodny slide. Keby ste to robili tak viete.,,
nuz a tak. jazyky ma bavia takze tie mi idu lepsie trochu.

tralalalaaaa

Maoam zavisi od skoly napr. ekonomovia a manazeri z UKomenskeho, sukromne VS koncia Mgr(maju vyhodu, mozu si spravit rigoroznu skusku, co z Ing tusim nejde), na EUBA, SPU, MB a dalsich zas Ing., zavisi od skoly. Ale boli vraj iniciativy na to, aby vsetci ekonomovia koncili Mgr, ale este sa to nepremietlo do praxe a ani neviem, ci sa niekedy premietne.
To MBA je mozno ekvivalentom 2. stupna, ale zda sa mi, ze je to zamerane len na manazment, nie ekonomiu v pravom slova zmysle...
Dakujem, utekam nakupovat, ved nemam ani jedny plavky a este musim pohlada:)))
dobra vila dakujem:)))
a vlastne vsetkym Vam dakujem, ze ste mi svojou jemnou otvorili oci a prinutili ma ucit:)))

dobra vila

Maoam - samozrejme, ze ekonomia koncia Ing! Cim by koncili Mgr.?! :D

Tralalala - tesim sa s tebou, ale zaroven mam 100 chuti ti vynadat, ze tu zakladas forum o tom, ako sa nevies ucit a prudis tu zlu krv, lebo sa prezentujes ako najvacsi lajdak a potom tam kazdeho polozis do vacku! WOW, si borec proste... Tak uz chapem, preco sa takyto clovek nemusi ani ucit, staci mu 5 dni trebars :P. A u vas na ekonomike je to skutocne o tom, co viete z praxe a ci to chapete, brat studoval ekonomicku v prahe a ma velmi dobru hlavu a toho casu mi tiez vravel, ze s nim statnicovali dve dievcata a boli nadrtene dost, akoze hovorila od slova do slova vety, a ked ich zastavili sa pytat, nevedeli. Ani nespravili, lebo vraj nerozumeuju, co hovorili...Smola. Na mojej skole z praxe nemozem vediet ani HOVNO, s prepacenim, tak nech sa nenavazaju, lebo sa hodim o zem...75% rozumiem, o com je, ale 25% su veci, o ktorych nemam ani paru.
Ale nepodcenuj sa, ze "ak som to dala ja, date to aj vy", lebo v mojich ociach si proste sikovna baba.
Niekto sa mooze ucit aj mesiac a nedat to a niekto sa uci par dni a da to.

Kreativita - je mi to skutocne luto, velmi spolucitim, lebo aj mna to caka. Neviem, co napisat, lebo mna by tiez nic neutesilo, ale das to na druhykrat! Je to blbe, ja viem, ale podari sa to... aky smer stuudjes?

Maoam

tralalaaaa: gratulujem k uspesnemu ukonceniu VS a uzite si Egypt :D

P.S. mam otazku, lebo mozno len mne nedopina a som nechapava, ekonomika a Ing.? ja som bola v tom, ze titul Ing. sa da dosiahnut len na technickych smeroch

tralalalaaaa

kreativitta ani ja nemam dobru pamat, nastastie som velmi zhovorciva, takze som sa z dost vela veci vykecala... Ja viem, ze si z toho smutna, ale nevzdavaj sa. Budu opravne statnice a tie verim, ze das. Skus potom postupovat tak, ako som radila, uc sa 20-30 minut a potom pauza. Ziadne citanie si uciva 5hodin nonstop, lebo ten mozog fakt tie informacie neprijme. Ako sa Ti ucia cudzie jazyky?

kreativitta

nuz, ja som tak blba ze ani neviem napisat dobre kedy mam statnice. ja neviem kde mam rozum. co uz. mam chut si hodit slucku. proste tym veciam ani nerozumiem. a hlavne je nemam dobru pamat. vsetky zapoctovky, ulohy som si poctivo ja robila, dokonca meterialy na statnice som davala ja dokopy ale tie veci akoby som prvy krat videla.
v kazdom pripade tvoj clanok sa skvelo cital, uzi si egypt:)

tralalalaaaa

kreativitta ako, ze si nedala? Ved si pisala, ze statnice mas az v juni:( Tak to som mala stastie, ze nase statnice boli zamerane na prakticke veci a stacili im poucky, ktore som si pri odpovedi vymyslela...